>

Eagles otočili průběh zápasu s Kotlářkou

Evženie Votinská, 02.07. 2020 Extraliga

Další hrací den baseballové Extraligy svedl proti sobě opět pražské rivaly – Eagles a Kotlářku. Před týdnem Kotlářka vyhrála na půdě soupeře jasně, rozdílovým výsledkem 10:0, o což se zasloužil zejména reprezentační nadhazovač Daniel Padyšák. Ten se proti pálkařům z Krče postavil na kopec i ve středu odpoledne, a i tentokrát byl pro ně těžkou překážkou. Na nadhozu vydržel bez obdrženého bodu necelé tři směny. Po dvou metách zdarma a dvou singlech ho střídal Jan Novák. I s ním měli pálkaři Eagles starosti. Ze sedmi autů jich sám zahrál pět. Domácí mezitím stihli nastřádat na startujícího Martina Grundmanna celkem 8 doběhů a v polovině utkání vedli 8:1. V tu dobu to vypadalo na další vítězství. „Do utkání jsme dobře nastoupili, měli jsme jeho otěže v rukou. Náskok vypadal komfortně,“ komentoval první polovinu zápasu nadhazovač Lukáš Ercoli. Pak se ale pálkařům Kotlářky proti střídajícímu nadhazovači Kvapilovi přestalo dařit a v posledních 5 směnách nezískali ani bod. Prvním varováním byl jednobodový homerun Marka Chlupa v 6. inningu a snížení stavu na 2:8. Krčští baseballisté se pak plně vrátili do zápasu v posledních dvou směnách. Pomohl jim k tomu zejména další, tentokrát tříbodový, homerun Marka Chlupa. S výkonem svého syna byl navýsost spokojen i trenér týmu Vladimír Chlup: „Marek hraje dobře celou sezónu. Nemá zápasy, v nichž by mu něco nešlo. Když dostane nadhozy, které umí odpálit odpálí je,“ pochvaloval si po utkání Chlup. K nefungující pálce domácích se přidaly i drobné chyby v poli, ne tak přesné nadhozy Cihláře a Mulhearna, a trocha štěstí na pálkách hostů, a obrat v zápase byl dokonán. Eagles nakonec vyhráli 11:8 a sebrali Kotlářce její letošní domácí neporazitelnost. „První domácí porážka nás mrzí, hlavně proti městskému rivalovi, ale nic se pro nás nemění. Je důležité se z chyb v koncovce utkání poučit a vzít si vše do TOP6. Tam se musíme takovýchto chyb vyvarovat a dotáhnout takto dobře rozehrané utkání do vítězného konce,“ je si vědom Ercoli. Trenér nakonec vítězného týmu mohl zápas hodnotit daleko pozitivněji: „Je fajn vědět, že zvládneme duel otočit,“ těšilo Chlupa. „Jakmile nám dá soupeř čuchnout, umíme se do utkání vrátit. Jen se musí najít v týmu někdo, kdo to nastartuje.“ Oba týmy mají nyní bilanci výher a porážek stejnou 9-3 a postup do TOP6 téměř jistý.

Další středeční zápasy skončily jasnými výhrami domácích. Tempo porazilo na Krči SabaT 16:0, celý zápas za ně odházel Adam Vrubel. Ukončení zápasu po 5.směně zařídil svým premiérovým extraligovým homerunem za dvabody Nicolas O’Rourke, který v červenci oslavím teprve 16. narozeniny.

Nuclears si, po úterní porážce s Technikou 4:7, kdy ještě před 9. směnou vedli 4:3, poradili s Olympií 14:1. Blanenští nadhazovači Jakub Kostka i Tomáš Hrbek neměli svůj den, a tak si pálkaři Třebíče s chutí zapálili.

Starší články