>

Dvě pražská a jedno brněnské derby - náplň dalších extraligových dnů

Evženie Votinská, 01.07. 2020 Extraliga

Extraliga pokračuje i během všedních dnů 27. týdne tohoto roku. V popředí tabulky jsou tři týmy s devíti výhrami – Arrows, Kotlářka a Draci, za nimi pak Eagles s osmi letošními úspěchy.

Úterní utkání mezi Nuclears Třebíč a Technikou Brno mohlo Nuclears v případě výhry pomoci udržet naději na účast v TOP6. Vedení v utkání drželi domácí až do začátku 9. inningu. V něm ale jejich obrana vyprodukovala dvě chyby, a i přes vyautování jednoho z běžců Techniky před domácí metou, hosté po divokém nadhozu Dominika Doležala přece jen srovnali. Nuclears se dostali v dohrávce na metu, ale vystřídání Martina Stříteckého za Michala Sobotku jejich další snahy o zisk třetí výhry v sezóně zastavilo. V tie-breaku byl jasně úspěšnější brněnský tým. Singl Menšíka a další doběh při double přinesly Technice do dohrávky příjemný tříbodový náskok a také konečný výsledek 7:4. Třebíč nedokázala odpovědět, a tak zůstává na 9. místě tabulky, Technika je pátá.

Středeční zápasy, ale mohou pořadím v tabulce opět zamíchat. Zatím sedmé Tempo hraje na Krči proti SaBaTu a případná výhra by znamenala srovnání bilance W-L s Hrochy a Technikou. První letošní zápas těchto soupeřů skončil výhrou Tempa 7:1 i díky homerunům Martina Zelenky a Minaříka, winner si připsal Michal Zelenka. Na pálce se proti nakonec 6 sabatím nadhazovačům prosadil Marek Minařík se 4 hity ze 4 startů. Hraje se na hřišti Eagles Praha od 19 hod., startujícím nadhazovači jsou Adam Vrubel a Martin Lukačka.

Nuclears Třebíč mají nabitý program a po včerejší těsné porážce je dnes čeká Olympia Blansko. První duel mezi těmito týmy skončil těsnou výhrou Olympie 2:1, když vedení urvala až v dohrávce poslední směny po metě zdarma při plných metách. Winner z toho zápasu a complete game získal Štěpán Havlíček. Nejlepším pálkařem utkání byl třebíčský Dominik Doležal se 3 hity, který se objevil také na kopci. Hraje se v Třebíči od 17 hod., startujícím nadhazovači budou David Mergans a Jakub Kostka.

Posledním středečním střetnutím je „boj“ o Prahu mezi Kotlářkou a Eagles. První vzájemné utkání skončilo jasnou výhrou Kotlářky, když se pálkaři Eagles nedokázali proti Danielu Padyšákovi vůbec prosadit a jediný jejich hit trefil Marek Chlup v 7. směně, čímž Danielovi překazil no-hitter . Naopak pálkaři z Vypichu byli při chuti, a na Šimona Blažka a Ondřeje Hegra nasázeli celkem 16 hitů, včetně dvoubodového homerunu Jakuba Sládka. „Chceme vyhrát každý zápas, to je náš cíl,“ říká Daniel Padyšák, který bude dnes opět na kopci. Eagles posílají jako startujícího nadhazovače Martina Grundmanna. Hraje se Na Markétě od 16 hod.

Čtvrteční dva zápasy rovněž nabízí zajímavé souboje. Brněnské derby mezi Draky a Hrochy a zápas Techniky Brno s Arrows Ostrava.

Hroši svůj první letošní duel s Draky prohráli 3:9, nyní by se jim ale výhra hodila. Draci měli zápas pevně v rukách, jejich obranu vedl Radim Chroust, jenž soupeři během 5 směn dovolil pouze 3 dobré odpaly. Útočné týmové statistiky jsou ale relativně vyrovnané, pálkařský průměr Hrochů je .273, Draků pak .296. Velký podíl na dobrém pálkařském průměru Hrochů má Michal Ondráček, který letos trefil již 19 hitů, čímž se dostal na hranici 400 dobrých odpalů v základní části Extraligy. Draci jsou pak jedním ze dvou týmů, který ještě nemá na svém kontě homerun. Největší rozdíl mezi týmy je určitě v obrně, kdy Hroši zapsali již 17 chyb oproti 7 dračím. Hraje se ve čtvrtek na MBS od 19 hod.

Technika Brno utkání na Arrows v Ostravě sice prohrála 6:12, ale až do dohrávky 5. směny držela vyrovnaný stav 5:5. Zápas se zapsal do historie díky startu Romana Mráze (r. 1958) na nadhazovací pozici a dalším letošním homerunem Matěje Menšíka. Ten jich zatím odpálil osm, celkem 41 a je tak druhým letošním čekatelem na vstup do Klubu českých homerunářů. Tím prvním je Daniel Vavruša z Kotlářky, momentálně se 47 homeruny. Dařilo se ale tradičně i ostravským „útočníkům“, kteří jsou jasně nejlépe pálícím týmem Extraligy – průměr .341, 130 hitů, OBP .426. Hraje se na Kraví hoře od 17 hod.

Baseballově nabitý je samozřejmě i první prázdninový víkend, uvidíme, jak před ním budou rozdány karty ohledně šancí na postup do TOP6.foto

Starší články