>

Nabitý extraligový program začíná ve středu

Evženie Votinská, 24.06. 2020 Extraliga

Dvacátý šestý týden roku 2020 je plný baseballových extraligových utkání. Od středy do neděle se hraje každý den. Minulá dvě hrací kola bohužel nebyla kvůli dešti celá odehrána a týmy teď budou mít opravdu napilno. Konec základní části se pomalu blíží, tuhý boj o poslední postupová místa začíná.

Ve středu jsou na programu 4 zápasy – brněnské derby mezi Hrochy a Draky, pražské derby mezi SaBaTem a Tempem, zajímavý souboj v dolní polovině tabulky mezi Olympií a Nuclears a zápas mistrů z Ostravy proti Technice.

Hroši Brno vedli v úvodu Extraligy tabulku, nyní jsou ale po dvou porážkách s Tempem na 6. místě. „Nedokázali jsme se přizpůsobit nadhazovačům soupeře a udělali jsme několik ofenzivních chyb,“ řekl po zápasech Jakub Bílek. Draci Brno začali trochu vlažněji, ale neztrácí s papírově slabšími soupeři, a v posledním zápase porazili Eagles. Podle statistik by na tom měli být lépe Hroši, kteří mají lepší týmový pálkařský průměr, odpáleno více hitů i homerunů. Na nadhozu i v obraně jsou naopak statisticky silnější Draci, jejichž nadhazovači si drží ERA 2.76. „Naše obrana hrála neuvěřitelně, opravdu mě na kopci podrželi,“ pochvaloval si výkon svých spoluhráčů v utkání s Eagles nadhazhovač Ondřej Furko. Hroši ale neztrácí po nevydařeném víkendu naději. „Věříme, že další zápasy budou lepší a tyto nevydařené s Tempem necháme za sebou,“ jsou slova nadhazovače Jana Kucina, který odházel celé první utkání s pražským soupeřem, ale na výhru nestačilo ani jeho 9 strike outů. "Na zápas se těším, brněnské derby má vždycky náboj.  Vítězství s Eagles nás určitě nakoplo. Od Hrochů čekám mladý hladový tým, myslím, že budou bojovat," říká před utkáním Arnošt Dubový. Hraje se na MBS od 16:00 hod.

Olympia Blansko hrála poslední utkání v sobotu 13.6, kdy podlehla Drakům. Jejich soupeř Nuclears Třebíč má naopak za sebou nedělní vítězné utkání na hřišti Techniky Brno a na svém kontě o výhru více než Blansko. Navíc také lepší vzájemnou bilanci W-L 8-2.  Týmové statistiky řadí oba týmy na konec pomyslných tabulek a jsou velmi vyrovnané. O to zajímavější ale určitě bude, kterému týmu se bude dařit lépe přímo na hřišti. Nejlepším pálkařem Olympie je hostující Drak Tomáš Chadim, na druhé straně to je Kamil Pejchal. Jediným letošním homerunářem z obou týmů je Marek Krejčiřík. Nejvytíženějšími nadhazovači jsou Štěpán Havlíček a Lukáš Hlouch, můžeme se těšit na jejich vzájemný souboj. Hraje se v Blansku od 19:00 hod.

Arrows Ostrava chybí dohrát nejvíce odložených zápasů, tým dlouho nehrál, jeho posledním zápasem byl televizní duel s Tempem. „Hrajeme v netradičním termínu a poprvé si vyzkoušíme zápas v průběhu dne,“ říká před utkáním Daniel Černý, vnější polař ostravského týmu a pokračuje: „Minulý víkend jsme neodehráli ani jeden zápas a také tréninková příprava byla počasím do jisté míry ovlivněna.“ Technika Brno je určitě překvapením soutěže, tým dobře pálí, a také jejím nadhazovačům se celkem daří. „Technika si zatím nevede vůbec špatně, očekávám vyrovnaný a divácky atraktivní zápas,“ těší se Černý. Hraje se v Ostravě od 19:00 hod.

SaBaT Praha přivítá, netradičně na Krči, Tempo Praha. SaBaT zatím slavil pouze jednou, když porazil Techniku. Tempu se hrubě nevydařil úvod sezóny, ale dvěma výhrami nad Hrochy má stále naději na účast v TOP6. Tempo ztrácelo hlavně na pálce, když jeho týmový pálkařský průměr je až třetí od konce. Daří se naopak jeho nadhazovačům, David Nevěřil neobdržel během 20 odházených směn ani jeden bod, Jake Rabinowitz připsal o víkendu 500. strike out v základní části v kariéře. SaBaT spoléhá na kopci zejména na Jiřího Vavrušu, který třeba v utkání s Kotlářkou předvedl dobrý výkon, jež však na zisk výhry nakonec nestačil. Nejlepším pálkařem SaBaTu je Ondřej Hrdlička BA. 389, daří se také Danielu Rieggerovi s 10 hity. Na druhé straně pak Marek Minařík s 11 hity a Jake Rabinowitz s 10 dobrými odpaly – tedy rovněž dva výborní nadhazovači. Hraje se na Krči, v areálu Eagles Praha, od 19 hod.

Starší články