>

Arrows Ostrava - Chceme hrát baseball, který baví diváky

Lukáš Ercoli, 20.05. 2020 Extraliga

Arrows Ostrava vládnou českému baseballu poslední dva roky a jako druhému týmu v historii české Extraligy se jim podařilo v roce 2019 obhájit mistrovský titul z roku 2018. Ostravský úspěch začal v roce 2017, kdy se po dlouhých letech probojovali až do finále ligy, tam ale podlehli zkušenějším Drakům Brno. Rok poté už své zkušenosti s finálovými boji zúročili a slavili svůj historiky první titul. V minulé sezóně už se jednalo o naprostou dominanci, vyhráli základní část i TOP6 a následně si poradili s pražskými Eagles ve finálové sérii jednoznačně 3:0 na zápasy.

 

Hodnocení minulé sezóny tudíž nemůže být jiné než pozitivní. „Ukázali jsme, že první titul nebyla náhoda. Pracovali jsme na tom, aby to byl dlouhodobě udržitelný cíl. V ZČ se nám vedlo až nad plán, když jsme ji vyhráli. Dobře jsme pak naladili formu i na TOP6, kdy nám vyšel každý zápas, který jsme hráli“ hodnotí uplynulý ročník Jakub Malík. „Do začátku sezóny jsme šli s tím, že to bude ještě těžší než rok předtím. Paradoxně jsme ale vyhráli i základní část. Beru to jako velký úspěch pro náš klub. Fungujeme už 46 let a poslední dva roky jsme vyhráli“ pokračuje Ondřej Satoria.

 

Dlouholetý kapitán seniorského národního týmu Jakub Malík patří k výrazným osobnostem českého baseballu. V roce 2020 nastoupí do své 16. extraligové sezóny „Musím říct, že po té loňské sezóně, kdy toho bylo opravdu hodně, jsem měl trochu osobní motivační krizi. Ale když jsem se dostal do tréninku, tak jsem se do toho vrhl celkem po hlavě a těším se na nový ročník. Po fyzické stránce jsem slušně připravený a snad to bude dobré“ přiznává Jakub. A také se těší na zápasy proti novému soupeři v Extralize SaBatu Praha: „Na hřišti v Tróji jsem hrál naposledy asi když mi bylo 15. Od té doby se tam asi hodně změnilo. Mají tam hráče, které známe, ale jsem zvědavý, jestli jim vydrží nováčkovské nadšení po celou dobu. Jestli ta euforie z postupu neopadne po prvních porážkách s těžšími týmy. To je pak někdy těžké udržet kádr pohromadě v pozitivní duchu. V tomto směru si myslím, že to pro ně bude oproti První lize největší skok. Protože těch výher třeba nemusí být tolik, kolik si představují a ten tým se pak v těchto momentech rozpadá. Takže uvidíme, jak si s tím poradí. Přeji jim jen to nejlepší.“

 

Ondřej Satoria zažil v roce 2019 skvělou sezónu, vyhrál s národním týmem do 23 let domácí Mistrovství Evropy v Praze, následně obhájil s ostravskými Arrows mistrovský titul v nejvyšší tuzemské lize a poté sbíral zkušenosti se seniorským národním týmem na Mistrovství Evropy a Olympijské kvalifikaci. „Řekl bych, že každý z nás dělal, co mohl ve stížených podmínkách, aby se co nejlépe připravil na novou sezónu. Já jsem si šel například párkrát hodit longtoss do parku mezi stromy. Každopádně si myslím, že jsme relativně dobře připraveni“ hodnotí komplikovaný konec přípravy Ondra. A pokračuje, jakým způsobem ovlivní ostravský celek zákaz cizinců v tomto ročníku: „Asi bych lhal, kdybych řekl, že to nebude mít žádný vliv. Alexe a Terrella bude těžké nahradit, ale na druhou stranu dostanou šanci mladí hráči, kteří si čichli k Extralize už minulý rok.“

 

Aleš Navrátil je král odpalů v české Extralize, dlouholetý reprezentant, který předává své bohaté zkušenosti mladším ročníkům, jak v Ostravě, tak jako trenér národního týmu do 23 let. „Kvalitní zimní přípravu nám sice narušila omezení, která nastala, ale i tak jsme se dokázali individuálně připravovat a udržovat v kondici, abychom byli připraveni na jakoukoliv sezónu. Naše cesta je stále stejná, hrát baseball, který by bavil diváky, aby se na nás chodili dívat a povzbuzovali nás, a my se tak snažili jako každoročně o co nejlepší výsledek. Stále se snažíme dávat dostatek prostoru mladým hráčům, aby získávali zkušenosti a byli připraveni. Letošní sezona bude bez cizinců což nahrává právě týmům, které se snaží pracovat s mládeží a vychovávat si tak své vlastní hráče“ komentuje své vyhlídky do nové sezóny jako manažer Arrows. „Naše ambice jsou pro letošní ročník skromnějšího rázu, a to postoupit do play-off a tam se potom poprat co nejlépe o finále“ dodává Ondřej Satoria.

Starší články