>

Hroši Brno: Chceme vyhrát každý zápas

Jan Beneš, 13.05. 2020 Extraliga

Od roku 2010 figurují ve výčtu extraligových týmů brněnští Hroši. Tým si rok po roce získával respekt tradičním extraligových členů a směle pohlíží v roli černého koně na příčky nejvyšší. V loňské sezoně si Hroši věřili na lepší než konečné páté místo.

„Jako tým jsme měli výborný start. Vypadalo to, že v TOP6 budeme od samého začátku, hráli jsme dost kvalitně a měli jsme to dobře rozehrané. Bohužel nadstavba nám nevyšla. Ne, že bychom úplně vyhořeli, ale nehráli jsme tak, jak bychom chtěli. Tým měl určitě na to, hrát v TOP 3“ vrací se k minulé sezoně Daniel Ondroušek.

Rok 2019 je však již minulostí a celá organizace se již intenzivně připravuje na start sezony 2020. Ta je bohužel poznamenána pozdějším startem, zapříčiněním koronavirem. Ten měl i neblahý vliv na přípravu extraligových týmů, které se na start soutěže musí připravovat „podruhé“. Tím, že byl stadion zavřený, tak jsem potřeboval vymyslet způsob jak se udržet v kondici. Doma jsem měl pálkařskou klec a posilovnu jsem řešil kruháčema a běháním s přítelkyní“ představuje svoji přípravu v karanténní době Ondroušek. Po uvolnění opatření jsme hned vletěli na hřiště aspoň po skupinkách a dali se do práce. Teď už jsme v normálním zajetém systému trénování, stejně jako v předešlých sezonách.“ pokračuje mistr Evropy U23 z roku 2019, kterého doplňuje hlavní trenér Matěj Samek: Pro nás to je lepší, i když hrajeme rádi dlouhou sezonu. Mohli jsme strávit měsíc a půl na hřišti, projet si všechny herní situace a je to lepší než letmý start z minulých let. Nám to vyhovuje“ vidí pozitiva na delší pauze trenér, který povede Hrochy do druhé sezony.  

„Vloni jsem „prokaučoval“ pět zápasů, dva v play-off nás stáli lepší umístění v celkovém pořadí. Kdybychom je vyhráli tak jsme čtvrtí. Mým osobním cílem je snížit toto číslo“ hodnotí svoji premiérovou sezonu v roli extraligového hlavního trenéra Samek.

Extraligový ročník 2020 bude specifický z mnoha aspektů. „Myslím, že síly mezi týmy zůstávají stejně rozložené“ nevidí větších favoritů Samek. „Bude to rychlá sezóna. Nebude čas na chyby. Tymy budou muset být hodně agresivní a jít si pro každou výhru, jinak to budou mít těžší a těžší s každým odehraným víkendem“ věští větší dramatičnost odchovanec Hrochů Ondroušek. Své kolegy z týmu doplňuje Lukáš Trunkát Letošní sezóna bude ovlivněna daleko více faktory než v letech minulých i přesto věřím, že i přes všechno zlé budeme na letošní rok vzpomínat ještě pár desítek let.

Všichni zástupci klubu věří, že vzpomínat se bude třeba i na medailový úspěch brněnského celku. „Každý může porazit každého a věřím, že síla našeho letošního týmu je natolik veliká, že jsme schopni bojovat o postup do finále. A následně nechat na hřišti srdce a stát se mistry.“ říká Trunkát „Baseball hrajeme proto, abychom vyhrávali a byli první“ doplňuje svého hráče a odkrývá svůj cíl a baseballovou filozofii nejmladší manažer v extralize.

Startu nového ročníku se přes dlouhé čekání již všichni nemohou dočkat. „Vzhledem k tomu, že se první hrací víkend posunul o více než měsíc. Každý z nás poznává, jak nám baseball chybí. Soupeření a porážení těch nejlepších celků je pro mě jako droga“ těší se na první sérii s Nuclears Třebíč Trunkát.

Starší články