>

Tempo Praha - Chceme v letošním roce medaili

Lukáš Ercoli, 13.05. 2020 Extraliga

Tempo Praha patří již k tradičním klubům v české nejvyšší soutěži. Pražský celek působí v české Extralize již od roku 1995, tehdy ještě pod názvem Tegola Praha, kdy dokonce v roce 2003 obsadili druhé místo za Draky Brno. V roce 2009 opustili Extraligu, aby se po třech letech v roce 2013 vrátili do nejvyšší ligy jako Tempo Titans Praha. Poslední dvě sezóny se dokonce probojovali do TOP6 a obsadili konečné šesté místo. Na začátku roku 2019 se pak vrátili k názvu Tempo Praha.

 

V základní části dokonce pražský celek obsadil čtvrté místo a měl slibně nakročeno do TOP6. „Co se týče týmu, dařilo se nám hodně v ZČ, kdy jsme hráli dobré zápasy a vyrovnaně se silnými soupeři“ vzpomíná dlouholetá opora týmu David Nevěřil a pokračuje: „Ale v TOP6 už se nám tolik nedařilo a 10 porážek v řadě rozhodně nemůžeme hodnotit pozitivně. To byl určitě náš kámen úrazu. Tam jsme čekali mnohem víc.“ Podobně to vidí i jeho týmový kolega Marek Minařík, který je odchovancem Lokomotivy Louny a také okusil profesionální baseball v americkém Minor League systému: „Myslím si, že jsme měli na víc, než na 6. místo, na kterém jsme skončili.“

 

Marek hrál dokonce ve dvou profesionálních organizacích - Philadelphia Phillies a Pittsburgh Pirates, poté v roce 2015 vyhrál tuzemský titul s Kotlářkou Praha, aby se následně přemístil do Tempa, kde teď předává své bohaté zkušenosti mladším spoluhráčům. Loňskou sezónu hodnotí následovně: „Nadhoz byl asi průměrný, nedařilo se mi úplně podle mých představ. Na pálce si myslím, že jsem potvrdil to, co rok předtím, a to že jsem dobrý pálkař a můžu být velmi platný i v lineupu, nejenom na kopci. A doufám, že to potvrdím i tento rok“. Následně si ale spravil chuť na Mistrovství Evropy mužů a Olympijské kvalifikaci, kde patřil k největším nadhazovačským oporám českého národního týmu.

 

„Naše stavební kameny by měly být stejné jako v roce 2019. Nadhazovačsky by měli figurovat Marek Minařík a Jake Rabinowitz, to jsou naše velké opory. Měli jsme mít dobrého nadhazovače a také se měl vrátit Jerry Lacayo, ale bohužel tyto hráče v ČR tento rok neuvidíme. Stále se zlepšují mladí hráči a doufáme, že to tak půjde dál. Příkladem je třeba Martin Zelenka, který už obdržel pozvánku i do mužského národního týmu, a který se hodně zlepšuje“ hodnotí tým před sezónou univerzál David Nevěřil.

 

O Tempu je všeobecně známé, že se jedná o velmi ambiciózní celek, a to také potvrdili oba hráči, když nám prozradili jejich cíle pro sezónu 2020: „Chceme se určitě dostat do TOP6 a zahrát si finále. Nebo alespoň co nejblíže k té šanci hrát o medaile. Máme mladý tým a věřím, že dokážeme ohrozit ostatní týmy“ okomentoval Marek Minařík a k tomu se přidal i David Nevěřil: „Chceme se zase posunout někam výš oproti minulé sezóně. Chceme stoprocentně urvat horní šestku (TOP6) a když se zadaří, tak být určitě do top3 a získat po dlouhé době medaili v české nejvyšší soutěži pro náš klub“. Ambiciózní hráče taky doplňuje nový hlavní trenér Luboš Čuhel: „Velmi krátká základní část vnáší do systému nejistotu umístění a myslím, že se bude hrát naplno už od prvního zápasu. Cílem je jednoznačně postup do semifinálové série a boj o postup do finále“.

 

A proč by měli fanoušci dorazit podpořit tento baseballový klub z Prahy 12? „Máme nově vybudovaný Tempo Clubhouse s výborným zázemím. Chceme pro diváky a široké okolí dělat maximum a myslím, že na Tempu rozhodně uvidí dobrý baseball“ láká fanoušky David Nevěřil.

Starší články