>

Chceme postoupit do TOP6, zní z Nuclears Třebíč

Jan Beneš, 12.05. 2020 Extraliga

Do čtvrté sezony v české nejvyšší soutěží vstupují NUCLEARS TŘEBÍČ. Ambicióznímu celku, který se v minulosti opíral o výkony zahraničních hráčů ve svých řadách, dvakrát za sebou jen těsně unikla účast v TOP6 a tak nejlepším umístněním v historii je sedmé místo.

„První polovinu základní části jsme odehráli docela slušně. Ve druhé půlce bohužel skončili dva hráči a my tím byli znevýhodněni. Výsledky již byli horší a opět nám utekla účast v TOP6“ hodnotí minulou sezonu reprezentační nadhazovač Lukáš Hlouch. „Měli jsme některé zápasy, které jsme nebyli schopni dotáhnout do vítězného konce. Ale získali jsme další zkušenosti, takže věřím, že letos to do TOP6 půjde.“ doplňuje svého spoluhráče Miroslav Křivánek.

Mladý vnitřní polař laboroval v loňském roce se zraněním třísel. Nyní však hlásí „Jsem 100% připraven do hry. Ke konci loňské sezóny už jsem skoro nehrál a zaměřil jsem se na pořádné vyléčení.“ vysvětluje osmnáctiletý produkt mládežnického programu Nuclears

V kádru Nuclears bylo v minulých sezonách k vidění mnoho zahraničních importů, kteří pomáhali týmu z Vysočiny především na nadhazovacím kopci. Kvůli opatřením COVID 19 se však situace radikálně mění a nejen Třebíč bude spoléhat převážně na tuzemské hráče. „Bude to těžké, ale musíme se s tím porvat“ burcuje Hlouch. Právě na výkonech devatenáctiletého nadhazovače bude stavět nový hlavní trenér Jan Urbánek, který ve funkci nahradil Jana Gregora. „S Lukášem na kopci budou naše šance na vítězství největší, ale věřím i ostatním hráčům, kteří již mají dostatek zkušenosti nejen z extraligy, ale i z mládežnických reprezentací či Little League výběrů.“ věří aktuálnímu kádru Urbánek. „Jsem rád, že se do kádru vrátili Michal Průša, Zdeněk Kutílek či Dominik Doležal. Jedná se stále o mladé hráče, kteří baseballově vyrostli v Třebíči.“ pokračuje muž, který novou výzvu přijal s radostí. „Po letech trénování mládežnických týmů se na koučování u Áčka moc těším“ neskrývá nadšení předseda klubu, který v případě nutnosti nebude váhat rozšířit řady hrajících extraligových trenérů. „Pokud to situace bude vyžadovat a extraligové zápasy se budou krýt s duely U21, tak jsem připraven nastoupit“ uzavírá Urbánek.

Extraligový ročník 2020 přinese jistě plno dramatických zápasů a o účast v TOP 6 může bojovat takřka každý z deseti týmů. „Máme podobné šance jako ostatní týmy, které také mohou využít pouze české hráče. Chceme postoupit do TOP 6“ věří v prolomení sedmé příčky Hlouch. „Díky nasazování mladých nadhazovačů budou zápasy oproti minulým letům divočejší s většími rozdíly“ očekává převahu útoků nad obranami Urbánek.

Dočká se celek, který zatím sbírá vavříny především v mládežnických kategoriích svého průlomu i v dospělé kategorii v roce 2020? Napoví nám jistě již první série, ve které Nuclears změří síly s brněnskými Hrochy.

Starší články