>

Technika Brno - Chceme do TOP6

Evženie Votinská, 09.05. 2020 Extraliga

Technika Brno slavila v roce 2011 mistrovský titul, o rok později skončila na 3.místě, ale poté přišel výkonnostní propad a poslední 3 sezóny hrál tento tradiční klub pouze v Nadstavbě o Extraligu. Vloni získal v základní části jen 2 výhry, ale v soubojích s prvoligovými týmy nakonec nejvyšší soutěž udržel.

„Loňská sezóna nebyla vůbec dobrá. Ale co se týče týmu, byla, podle mě, lepší, než rok předtím, protože jsem na klucích viděl snahu se zlepšovat a trénovat,“ vzpomíná na rok 2019 dlouholetá opora Techniky Martin Střítecký.

Na trenérské lavičce se objeví navrátilec Eric „Rick“ Jaques a podle manažera klubu Radomíra Vacha má tým dovést po delší době na vyšší příčky: „Hlavním cílem A-týmu je postu do TOP6.“ Eric působil na Kraví hoře již v letech 1999-2003, kdy hrál i trénoval. V Extralize se objevil ještě v Lokomotivě Louny (1995) a v Tempu Praha (1996-97) a tři roky (2003-2005) vedl také český národní tým.

Soupiska Techniky již tradičně míchá zkušené hráče - Střítecký, Kočí, a nesmrtelný Roman Mráz - s mladíky. Své bohaté zkušenost pak jistě přidá Pavel Budský, který si právě v Technice ještě prodlouží svou extraligovou kariéru. Další posilou je bývalý reprezentační nadhazovač Michal Sobotka rovněž z Draků.

A co musí Technika udělat, aby opět nebojovala o záchranu? „Kluci musí trénovat nejen na společných trénincích, ale také individuálně. To už je teď podmínka toho, aby v Extralize uspěli“, je přesvědčen Martin Střítecký, který vstupuje do své 26. sezóny. I on už se na začátek sezóny hodně těší: „Těším se na to, až mě bude bolet ruka, jak budu unavený. Na euforii, na smutek, na soupeře.“ Nedočkavý je i Jakub Vašek: „Vloni to nebylo dobré, osobně jsem měl horší statistiky než v předchozím roce. Ale věřím, že letos to bude něco jiného. Doufám, že se mi bude dařit. Udělal jsem pro to v přípravě všechno a doufám, že se to letos zúročí.“

Martin i Jakub by rádi, stejně jako vedení klubu, viděli svůj tým po delší době mimo zápasy o udržení. „Chtěli bychom se dostat do TOP6. Základem bude mít více výher než vloni, hrát naši hru a dobrý baseball. Záležet bude na dobrém začátku sezóny. Když se od začátku prohrává, tak to nikoho moc nebaví. Uděláme maximum pro to, aby to letos bylo lepší.,“ je přesvědčen Jakub.

Technika měla finální přípravu na extraligu absolvovat na soustředění v Itálii, ale hráči se vzhledem k situaci s COVID-19 připravovali v domácích podmínkách individuálně. Zkušený catcher a člen Klubu českých homerunářů však vidí v opožděním startu soutěže také výhodu. „Příprava se posunula, myslím, že toho budeme mít víc natrénováno na hřišti, než kdyby se začalo v dubnu, kdy navíc nebývá počasí nic moc. Teď se dá trénovat každý den a počasí je zatím super,“ pochvaluje si bývalý dlouholetý reprezentant Martin Střítecký.

Starší články