>

Systém Extraligy 2020

Evženie Votinská, 23.01. 2020 Extraliga

Extraligová sezóna roku 2020 by měla odstartovat velikonočním Opening víkendem První zápasy jsou plánovány na večerní hodiny na Zelený čtvrtek, tedy 9. dubna 2020.

Soutěž bude hrát opět 10 týmů, v základní části hraje každý s každým celkem třikrát. Prvních šest týmů pak postupuje do TOP6, kde se spolu soupeři utkají každý s každým opět třikrát. Tato část Extraligy by měla začít 10. července. STK se pro rok 2020 vrátila ke klasickému semifinále, tedy zápasům prvního se čtvrtým a druhého se třetím po TOP6. Semifinálové série se budou hrát na 3 vítězné zápasy a začínat by měly 21. srpna. CZECH SERIES, tedy souboj o titul, se bude letos hrát na 4 vítězné zápasy a plánovaný začátek je 4. září.

Extraligu hraje i letos celkem 10 klubů, a přivítáme v ní, poprvé v historii, klub SaBaT Praha. SaBaT si vybojoval účast v nejvyšší soutěži v loňské nadstavbě, kdy v souboji posledních 4 týmů Extraligy po základní části a první 4 týmů z První ligy skončil na 2. místě. Oslavil tak tímto postupem 50 let své existence. „Je to obrovský úspěch. První rok mezi elitou bude jistě velmi náročný, my se na něj ale připravíme, jak nejlépe budeme umět,“ uvedl Štěpán Hasal. Z Extraligy naopak po 15 letech padají Skokani Olomouc. „Na našem týmu se projevila náročnost loňské sezóny. Bojovali jsme s počtem hráčů na zápasech Každý víkend jsme řešili nemoci, zranění nebo neúčast hráčů ze studijních, pracovních či osobních důvodů,“ okomentoval důvody nevydařené sezóny Jakub Voják.

Zvěsti z klubů slibují celkem znatelný pohyb v rámci přestupů mezi jednotlivými kluby. Na lavičkách týmů by se měli představit noví trenéři a manažeři. Začátek sezóny je ale ještě daleko, takže si na potvrzení všech zpráv musíme ještě počkat. Titul obhajují Arrows Ostrava, stříbro Eagles Praha a bronz Draci Brno.

Úvodní kolo k sobě svedlo zajímavé dvojice, nechybí hned ostrá pražská i brněnské derby. Koneckonců nejvyšší soutěž nyní hrají 4 pražské a 3 brněnské oddíly…
Plánované dvojice úvodního víkendu:
Olympia Blansko – Nuclears Třebíč
Draci Brno – Hroši Brno
Eagles Praha – Kotlářka Praha
Arrows Ostrava – Technika Brno
Tempo Praha – SaBaT Praha

Pozn. Přesný rozpis zápasů se ještě může změnit, finální rozpis bude znám v polovině února.

Starší články