>

Hodnocení sezóny - Eagles Praha

Vladimír Chlup, 29.10. 2019 Extraliga

Vladimír Chlup hodnotí uplynulou extraligovou sezónu z pohledu Eagles Praha. Eagles nejprve postoupili celkem s přehledem do TOP6, kdy s rekordem 18 výher a 9 porážek obsadili třetí postupovou pozici. V TOP6 ale hráči Eagles přepli na vyšší úroveň a předváděli neuvěřitelné výkony. Mnozí hodnotí právě herní projev pražského celku, jako největší překvapení letošního ročníku české nejvyšší soutěže. Eagles do posledního víkendu bojovali o první místo v TOP6 a také přímý postup do Czech Series. Nakonec jim ale přímý postup unikl o jeden zápas, a tak vyzvali brněnské Draky ve Wild Card Series, kterou nakonec vyhráli 2:1 na zápasy. Nejenže vůbec poprvé v historii samostatné ligy připravili Draky Brno o možnost bojovat o titul mistra České republiky, ale také si hráči Eagles mohli po dlouhých sedmi letech zahrát finále české nejvyšší soutěže. Tam bohužel tahali ve všech zápasech za kratší konec, a tak Czech Series prohráli 3:0 na zápasy a umístili se na konečném druhém místě. Hodnocení sezóny Vladimírem Chlupem:

Jste spokojeni s průběhem sezóny 2019 a s konečným umístěním vašeho týmu?

S průběhem sezony jsem velice spokojen, dařilo se nám začleňovat nové mladé hráče do kádru, a to je příslib do budoucna. S konečným umístěním jsem spokojen napůl, když se dostanete do finále tak ho chcete vyhrát, a to se nám nepovedlo.

V čem byli vaše největší přednosti/nedostatky?

Naše největší přednost byla kvalita na nadhozu a útočný potenciál celého týmu, v obraně jsme udělali obrovský skok dopředu, nedostatkem byl velice úzký kádr v bojích play-off.

Který tým či hráč v lize vás nejvíce překvapil?

Překvapilo mě mile Blansko, do posledního dne bojovalo u účast v TOP6, jejich import spojka předváděla skvělé výkony.

Jak se vám osvědčily zahraniční posily?

Letos se posily povedly snad nejlépe v historii klubu, Jarvis byl držákem na kopci, Piazza snad nejlepší catcher v extralize, všichni tři byli důvod, proč jsme se dostali tak vysoko.

Kdo byl pro vás hráčem sezóny a proč?

Jako loni i letos Terell Joyce a Matěj Hejma ukazovali, že v českých soutěžích nebylo důležitějších hráčů.

Zimní sezóna bude vzhledem k letošní kratší sezóně dost dlouhá, co plánujete v přípravě?

Příprava se měnit moc nebude, do ledna práce na fyzické kondici, potom baseballové dovednosti, ve kterých se zaměříme tentokrát hodně na polařskou techniku.

Co nového se chystá ve vašem týmu pro sezónu 2020?

Na to je ještě brzo odpovědět, uvidíme, jakou klub zaujme strategii a podle toho budeme stavět kádr na další ročník.

Starší články