>

Hodnocení sezóny - Draci Brno

Arnošt Nesňal, 27.10. 2019 Extraliga

Arnošt Nesňal hodnotí uplynulou extraligovou sezónu z pohledu Draků Brno. Draci nejprve postoupili do TOP6 z druhého místa s rekordem 22 výher a pouze 5 porážek. V TOP6 už ale brněnský celek nebyl tak dominantní, jak jsme zvyklí a jejich výkony měly velké výkyvy. Nakonec obsadili třetí místo v TOP6 a tedy poslední postupové do Wild Card Series. Ve které vyzvali Eagles Praha o druhé místo ve finále české baseballové Extraligy. Draci nakonec prohráli sérii s Eagles 2:1 na zápasy a tak poprvé v historii samostatné ligy nepospoupili do bojů o mistrovský titul. Mnozí si nedokázali ani představit, že by se něco takového vůbec mohlo stát, přeci jen dračí baseballová dominance je všeobecně známá věc. Končí však jedna velmi úspěšný éra v tuzemské nejvyšší soutěži? Proto jsme vyzpovídali hlavního manažera klubu, který ještě půlku letošní sezóny působil jako manažer A-týmu. Arnošt Nesňal:

Jste spokojeni s průběhem sezóny 2019 a s konečným umístěním vašeho týmu?

Třetí místo není rozhodně pro Draky úspěchem. Na rosteru národního týmu máme 10 hráčů, kteří nastupovali za Draky, takže jsme logicky chtěli lepší umístění.

V čem byli vaše největší přednosti/nedostatky?

Ty nedostatky nás letos dohnaly. Nedařilo se nám dostat se na vítěznou vlnu, po pár výhrách vždycky přišla slabší chvilka. Tým nehrál celkově v pohodě.  Toto nás dohnalo ve Wild Card sérii, kde jsme nestačili na Eagles Praha.

Který tým či hráč v lize vás nejvíce překvapil?

nikdo

Jak se vám osvědčily zahraniční posily?

Liga jako taková je více méně o posilách. Pozitivní je, že skoro ve všech týmech byly hráči na úrovni minimálně AA, my jsme měli dokonce jednoho hráče z MLB.  Naši kluci měli příležitost se od našich posil něco přiučit, takže v konečném důsledku bych hodnotil naše posily pozitivně.

Kdo byl pro vás hráčem sezóny a proč?

Martin Schneider.

Zimní sezóna bude vzhledem k letošní kratší sezóně dost dlouhá, co plánujete v přípravě?

Chtěli bychom do přípravy zařadit celou řadu externích trenérů. Chtěli bychom zkusit nějaké nové věci, ale všechno je ještě ve fázi plánování.

Co nového se chystá ve vašem týmu pro sezónu 2020?

Plánujeme opět zlepšovat náš areál, čeká nás výměna plotů a několik dalších investic.

Starší články