>

Hodnocení sezóny - Kotlářka Praha

Pavla Cihlářová, 23.10. 2019 Extraliga

Pavla Cihlářová hodnotí uplynulou extraligovou sezónu z pohledu Kotlářky Praha. Kotlářka nejprve postoupila do TOP6 z pátého místa, kdy měli stejný record (16 výher - 11 proher) jako Tempo Praha. Kotlářka stejně jako minulý rok obsadila v letošním ročníku konečné čtvrté místo a tedy opět skončila před branami Wild Card Series. Hodnocení sezóny Pavlou Cihlářovou: 

Jste spokojeni s průběhem sezóny 2019 a s konečným umístěním vašeho týmu?

Kotlářka chce vždycky hrát o titul, i letos jsme chtěli být v TOP 3, což se nám nepovedlo, takže z tohoto pohledu trochu zklamání.

V čem byli vaše největší přednosti/nedostatky?

Předností Kotlářky je dlouhodobě týmovost, hráči jsou opravdu parta, a i nově příchozí mladí hráči určitě tuto pozitivní chemii vnímají. Tým je mentálně silný, nevzdává žádný zápas. Drobné nedostatky samozřejmě máme, tím hlavním je úzký kádr. Na tom musíme zapracovat.

 

Který tým či hráč v lize vás nejvíce překvapil?

Nás asi nejvíce překvapil výkon Eagles a konkrétně Jason Jarvis, který v letošním ročníku podal obdivuhodný výkon, byl schopen kombinovat nadhoz i pole. Nebylo výjimkou, že odházet i vice než jeden kompletní zápas za víkend.

Jak se vám osvědčily zahraniční posily?

Obecně zahraniční hráči zlepšují kvalitu české ligy. Letos bylo vidět, že se výrazně zvedla i kvalita zahraničních hráčů samotných. Na druhé straně některé týmy prakticky neměly českého startujícího nadhazovače. To je určitě špatně. Myslíme si, že by bylo dobré zavést pro příští ročník rozumnou regulaci jak počtu cizinců ve hře, tak i vytvořit přiměřený tlak na kluby, aby byl zaručen větší prostor pro (mladé) české hráče. Právě třeba na pozicích startujících nadhazovačů.

 

Kdo byl pro vás hráčem sezóny a proč?

V rámci celé extraligy byl výrazným hráčem určitě opět Terrell Joyce. V Kotlářce měl velmi silnou sezónu Martin Mužík, který odehrál všechna utkání s vysokým nasazení, navíc je opravdu příkladem pozitivně motivovaného hráče.

Kotlářka měla 5 hráčů v mistrovském týmu U23 i v mužské reprezentaci, což je určitě výborná vizitka.

Samozřejmě nelze přehlédnou ani výkony hráčů české extraligy na olympijské kvalifikaci, zejména Martin Schneider, Petr Čech a Marek Minařík si vedli opravdu famózně.

Zimní sezóna bude vzhledem k letošní kratší sezóně dost dlouhá, co plánujete v přípravě?

Hráči, kteří byli v mužské reprezentaci budou určitě nejprve odpočívat a trávit čas s rodinami. Nicméně zimní příprava začne velmi brzy pro mladé hráče, kteří mají potenciál začlenit se to A týmu. Budeme s nimi systematicky pracovat, osvědčilo se nám to již v letošní sezóně a budeme v tom určitě pokračovat.

 

Co nového se chystá ve vašem týmu pro sezónu 2020?

Určitě je před námi zajímavá sezóna, už jenom kvůli tomu, že v Praze budou 4 extraligové týmy. To samo o sobě přinese do lineupu Kotlářky jisté změny, určitě i novou krev, která se popere o volná místa. Můžeme slíbit, že se diváci mohou těšit na všechny stálice v barvách Kotlářky a také na zajímavé posily … Rozhodně bychom se chtěli vrátit do bojů o medailové příčky.

Starší články