>

Martin Mužík je nejmladším členem klubu českých homerunářů

Lukáš Ercoli, 22.10. 2019 Extraliga

Martin Mužík má za sebou velmi úspěšnou sezónu. Kotlářku Praha celý rok táhnul dopředu, díky svým výborným pálkařským statistikám, ale také řídil celou hru z pozice catchera. Jako kapitán dotáhl národní tým do 23 let k zisku historicky první zlaté medaile v této kategorii na domácím Mistrovství Evropy. Byl vyhlášen nejlepším hráčem celého turnaje. Také se dostal do základní sestavy seniorského národního týmu, s kterým odehrál celé Mistrovství Evropy a Olympijskou kvalifikaci. K tomu všemu zaznamenal jako nejmladší hráč v historii naší ligy svůj HOMERUN č. 50 a stal se tak novým členem klubu českých homerunářů. Martina každý zná jako obrovského dříče a srdcaře, který nevypustí ani vteřinu jediného zápasu. Také začal pracovat ve svém rodném klubu Sokol Hluboká, kde předává své cenné zkušenosti mladým hráčům. Martinovi chceme poděkovat, za to kolik toho dělá pro celý český baseball a přejeme hodně dalším úspěšným odpalů za homerunové oplocení. 

Martine, letos jsi se stal nejmladším členem klubu homerunářů, jaký z toho máš pocit?

Tak popravdě jsem ani nevěděl, že jsem nejmladší, ale určitě z toho mám skvělý pocit.

Tvůj homerun číslo 50 byl proti Jihoafrické republice na Olympijské kvalifikaci. Věděl jsi, že to je pro tebe historický odpal za plot?

Nevěděl jsme, že je to pro mě historický odpal, protože jsem myslel že se počítá jenom ME, na kterém jsem dosáhl pouze homerunu číslo 49.

V letošním roce jsi dotáhl jako kapitán národní tým do 23 let na domácí půdě ke zlaté medaili. Byl to pro Tebe největší úspěch letošní sezóny?

Určitě to pro mě je největší úspěch této sezóny! Jako první jsme totiž dokázali vyhrát ME U23, a ukázali jsme celé Evropě, že se s námi bude muset počítat i v dalších letech a že brzy jim jejich “hráči s pasem” nebudou stačit!

Také jsi se probojoval do základní sestavy seniorského národního týmu. Jak hodnotíš letošní sezónu z tvého pohledu?

Tak byl jsem určitě rád, že jsem dostal příležitost si zahrát za seniorskou reprezentaci. Mistrovství Evropy jsme hráli dobře, utekl nám jeden zapas se Španělskem a mohli jsme bojovat o medaile, ale zato jsme porazili po sedmi letech Holandsko a dvakrát za sebou Německo, což je na téhle úrovni už pěkně těžký úkol. Na kvalifikaci jsme byli skvělý, pro všechny soupeře byl velký oříšek hrát proti nám. O tom svědčí vyrovnaný zapas s Itálií, Holandskem a porážka postupující Izraele, Španělska a Jihoafrické republiky.

Nezvykle jsi nastupoval v zadním poli, vyhovovalo ti tato pozice? A na jakou pozici se do budoucna zaměříš?

Tak je pravda, že v zadním poli moc nehraju, ale asi budu muset začít trénovat, protože to je místo, kde budu nastupovat za seniorskou reprezentaci. Moje pozice catchera je obsazena Martinem Červenkou, Petrem Čechem a Danem Vavrušou. Na první metě je Tomáš Juněc, takže si budu muset zvykat v zadním poli.

Co očekáváš od nadcházející sezóny?

Tak nadcházející sezóna bude trošku více o domácí Extralize, protože nás snad žádná velká reprezentační akce nečeká. Určitě budeme chtít s Kotlářkou postoupit do bojů o titul.        

    

Starší články