>

Hodnocení sezóny - Hroši Brno

Martin Dvořák, 18.10. 2019 Extraliga

Martin Dvořák hodnotí uplynulou extraligovou sezónu z pohledu Hrochů Brno. Hroši nejprve postoupili do TOP6 z posledního postupového místa se skóre 13 výher a 14 proher. Následně v TOP6 předváděli velmi kvalitní baseball, kdy přeskočili Tempo Praha a s konečným skóre 6 výher a 13 proher obsadili konečné 5. místo. A to dokonce mohli mít o jedno vítězství navíc a mít stejné skóre jako Kotlářka Praha, akorát jedno jejich utkání bylo skrečováno z důvodu porušení pravidel, které se týkají zahraničních hráčů. Hodnocení sezóny Martinem Dvořákem: 

Jste spokojeni s průběhem sezóny 2019 a s konečným umístěním vašeho týmu?

Spokojení nejsme, protože jsme Extraligu letos nevyhráli. Na druhou stranu jsme v základní části do sestavy dostali mladší, talentované hráče a podle plánu jsme proklouzli do TOP6. Tam jsme nabyté zkušenosti z minulých let dokázali přetavit v dobrý baseball, celkem sedm výher a konečné páté místo.

V čem byli vaše největší přednosti/nedostatky?

Řekl bych, že v perspektivě do budoucna. Mladý, běhavý tým, výborná obrana. Když se k tomu připojí vlastní excelentní nadhazovač, bude proti nám těžké vyhrávat.

Který tým či hráč v lize vás nejvíce překvapil?

Překvapily nás týmy ze středu tabulky, jak dokázaly konkurovat silnějším týmům. Překvapilo nás Blansko bez jediného zahraničního hráče na kopci hned první víkend, kde nás dvakrát porazili. A nakonec nás překvapil fakt, že 75% všech utkání EXL skončilo rozdílem 1-3 bodů. 

Jak se vám osvědčily zahraniční posily?

Určitě nadstandardně. Nadhazovači házeli předpokládaný nadprůměr extraligy. Kromě toho si všichni lidsky sedli, byli oblíbení mezi mládeží a často a ochotně pomáhali na všech možných akcích klubu.

Kdo byl pro vás hráčem sezóny a proč?

Pro Hrochy byl hráčem sezóny Jan Kucin, který hlavně v play-off odházel skvělá utkání. Zaznamenal 27 směn s ERA 2,67 a byl v této statistice celkově pátým nejlepším. Perfect game mu unikl o jediný nadhoz.

Zimní sezóna bude vzhledem k letošní kratší sezóně dost dlouhá, co plánujete v přípravě?

Využijeme naplno pálkařskou halu a posilovnu. K tomu máme v plánu na některé tréninky přivést externí trenéry, kteří by dlouhou zimní přípravu trochu ozvláštnili a hráčům přinesli nějaké svěží informace.

Co nového se chystá ve vašem týmu pro sezónu 2020?

Určitě budeme hledat dva elitní nadhazovače, kteří zatím ve vlastních řadách chybí. A celkově se budeme dál snažit dobře pracovat s mládeží a postupně budovat tým, který to jednou celé vyhraje.

Starší články