>

Tomáš Juněc je novým členem klubu českých homerunářů

Lukáš Ercoli, 16.10. 2019 Extraliga

Tomáš Juněc v letošním roce odpálil svůj homerun č. 50 a stal se tak novým členem klubu českých homerunářů. Po svém klubovém kolegovi (Terrellu Joycovi) se to letos povedlo i Tomášovi, a to v zápase proti Kotlářce Praha na domácím stadionu v Ostravě. Zápas nakonec vyhráli Arrows poměrem 6:4 a to hlavně díky tříbodovému homerunu právě Tomáše, kterému neřekne nikdo jinak než "Tuny". Tunymu gratulujeme a přejeme hodně dalších odpalů za homerunové oplocení. 

Tomáši, letos jsi se stal členem klubu homerunářů, jaký z toho máš pocit?

Konečně můžu pověsit spiky na hřebík.

Tvůj homerun číslo 50 byl proti Kotlářce na domácím hřišti v Ostravě. Věděl jsi, že to je pro tebe historický odpal za plot?

Ne nevěděl. Popravdě ve statistikách byly trošku zmatky. Jako historický odpal mi to nepřijde.

V letošním roce jste s ostravskými Arrows nastupovali do extraligové sezóny jako mistři, což není nikdy jednoduché. Svoji roli jste ale zvládli a obhájili jste mistrovský titul. Byla to pro tebe náročná sezóna?

Dle mého názoru jsme letošní sezónou prošli mnohem lépe než tou minulou. Asi to bylo také tím, že Draci Brno nebyli tento rok ve finále.

Letos jste se také podívali na pohár mistrů Evropských zemí, kde se Vám příliš výsledkově nedařilo. Jaké bylo podle Tebe srovnání těch nejlepších klubů v Evropě?

Ti, s kterými jsme prohráli letos na poháru mistrů jsou kvalitativně úplně někde jinde. Teda kromě německého Bonnu, s těmi jsme tak nastejno. Dát každému milion korun za vyhraný pohár, potom možná nebudeme chodit do práce a budeme se připravovat celý rok na pohár mistrů a budeme moci porážet takovéto týmy.

Na tento turnaj se podíváte i příští rok, v čem vidíš klíč k úspěchu na turnaji, kde jsou nejlepší kluby v Evropě?

Nejlepší kluby v Evropě jsou tam, kde hráče platí.

Se seniorským národním týmem jsi vybojoval 5. místo na Mistrovství Evropy a historické 3. místo na Olympijské kvalifikaci. Byl to pro Tebe osobně úspěch nebo neúspěch?

Pro mě osobně je to neúspěch. Prohra s Velkou Británií hodně bolela a pořád bolí. Na kvalifikaci to byl také neúspěch, přeci jsme nepostoupili na Olympijské hry.

Co očekáváš od nadcházející sezóny?

Od nadcházející sezóny neočekávám radši nic. Nějak to prostě dopadne.

Starší články