>

Hodnocení sezóny - Tempo Praha

David Nevěřil, 15.10. 2019 Extraliga

David Nevěřil hodnotí uplynulou extraligovou sezónu z pohledu Tempa Praha. Tempo nejprve postoupilo do TOP6 celkem překvapivě z čtvrtého místa s bilancí 16 výher a 11 proher. Dokonce byli pouze dvě výhry za třetí Eagles Praha. Bohužel v TOP6 se jim nepodařilo navázat na dobré výsledky ze základní časti. S konečnou bilancí 5 výher a 15 proher obsadili konečné šesté místo v letošním ročníku tuzemské nejvyšší soutěže. Mnozí hodnotí velmi pozitivně výkony, které předváděli hráči Tempa doplnění o velmi kvalitní zahraniční hráče. Hodnocení sezóny Davidem Nevěřilem: 

Jste spokojeni s průběhem sezóny 2019 a s konečným umístěním vašeho týmu?

V sezóně 2019, která byla ovlivněna převážně ME Mužů a Olympijskou kvalifikací se nastřádalo mnoho utkání do úvodu sezóny, také nebyla téměř žádná pauza mezi základní částí a play-off. Tyto okolnosti byli úzce spjaty s rozpoložením týmů a jednotlivých hráčů. Je téměř nemožné hodnotit tento počin celkově za tým, myslím že některým hráčům tento systém vyhovuje, nicméně většinou jsem se setkal s negativním dopadem, jak na vytíženost hráčů, tak na celkový dopad na celkové zdraví hráčů. Hodně jsme se letos potýkali s přetížením a častějším zraněním u jednotlivců (tlak byl rozhodně větší než v předchozích letech a ukázalo se to na celkové síle jednotlivých týmů EXL). S naším celkovým umístěním spokojeni nejsme, play-off byla pro nás letos rozhodně priorita, ale chtěli jsme skončit nejhůře do 4. místa.

V čem byli vaše největší přednosti/nedostatky?

Letošní sezónu jsme jednoznačně vstoupily do sezóny lépe připraveni, nemálo tomu pomohlo nové zázemí, které se nám podařilo vybudovat. To přispělo k lepším tréninkovým podmínkám jak mládeži, tak hlavně časově pro náš A-tým, tým tak mohl strávit více času plnohodnotnou baseballovou přípravou v zimním období, a to se podepsalo na našich výkonech v úvodu sezóny. Druhá stránka je určitě nákup kvalitních zahraničních hráčů, kteří v týmu vyplnili slabá místa a pomohli na klíčových pozicích, celkové působení po herní stránce tak bylo jednoznačně lepší oproti předešlým ročníkům. Nedostatky jsou vždycky, těžko říct kde to bylo letos, ale myslím že se nám daří je čím dál tím více odbourávat a posouvat se nahoru.

Který tým či hráč v lize vás nejvíce překvapil?

Týmově asi Draci a hráčsky taky, týmově nás zaskočilo, že jejich dominance už není tak převážná, když se zadaří týmům z horní šestky tak dokáží hrát vyrovnané utkání. Hráčsky asi Peter Moylan, jako první MLB hráč v EXL ČR to je super posun a do budoucna určitě velký přínos pro český baseball.

Jak se vám osvědčily zahraniční posily?

Peter Reyes, Jerry Lacayo - zatím jedny z nejvýraznějších postav, které do oddílu přišly, pokud tedy nepočítáme stálici Jaka Rabinowitze, ale to už je náš trvalý hráč.

Kdo byl pro vás hráčem sezóny a proč?

Za nás hráčem sezóny, když máme možnost hodnotit po skončení ME a kvalifikace na olympiádu, tak rozhodně Marek Minařík. Za Tempo měl dobrou sezónu, kdy odházel spoustu kvalitních utkání k tomu dokázal pomoci na pálce i v zadním poli, což je v posledních dvou sezónách velkým překvapením. Když k tomu přidáme, že na ME vyházel Holandsko, Německo v přímém souboji o 5. místo a na závěr se popral na kvalifikaci s Izraelem, není k tomu co dodat.

Zimní sezóna bude vzhledem k letošní kratší sezóně dost dlouhá, co plánujete v přípravě?

Plánujeme začít o něco dříve, to je jasné. Jinak moc změn asi neproběhne, je to rutina, kterou všichni musí oddřít, aby se zase venku posunuli o krok dále.

Co nového se chystá ve vašem týmu pro sezónu 2020?

Novinky je předčasné představovat, ale rozhodně se máme na co těšit.

Starší články