>

Hodnocení sezóny - Třebíč Nuclears

Jan Urbánek, 11.10. 2019 Extraliga

Jan Urbánek hodnotí uplynulou extraligovou sezónu z pohledu Třebíče Nuclears. Třebíčský celek se umístil na konečném 7. místě v české nejvyšší soutěži. Těsně jim utekl postup mezi šest nejlepších celků, a tak zamířili do Nadstavby o Extraligu, kde tuto nadstavbu celkem jednoznačně vyhráli a zajistili si tak vstupenku do Extraligy 2020. Hodnocení sezóny Janem Urbánkem:

Jste spokojeni s průběhem sezóny 2019 a s konečným umístěním vašeho týmu?

S průběhem sezóny jsme celkově spokojeni.  Škoda, že se nám nepodařilo splnit cíl sezóny, kterým byl postup do horní šestky.  Na druhou stranu máme poměrně mladý tým, který zvládl udržet extraligu. Věříme, že z toho můžeme těžit do dalších sezón.

V čem byli vaše největší přednosti/nedostatky?

Naše přednosti jsou jednoznačně ve věkovém složení celého týmu. Tým s věkovým průměrem 21 let dokázal konkurovat daleko vyzrálejším extraligovým týmům. Na druhou stranu z toho pramení i nedostatky, které jsou vyzrálost a zkušenosti.

Který tým či hráč v lize vás nejvíce překvapil? 

Když se budeme bavit o horní šestce tak nás překvapilo, že Draci Brno po letech nepostoupili do finále extraligy. Ve spodní skupině mile překvapil SaBat Praha postupem do extraligového ročníku 2020.

Jak se vám osvědčily zahraniční posily?

V letošním ročníku se nám povedlo sehnat velice kvalitní posily. Hráči se výborně začlenili do týmu a svými výkony jak na kopci, tak v útoku pomáhali bojovat o TOP6. Ve statistikách se řadí hodně vysoko. Takže celková spokojenost.  

Kdo byl pro vás hráčem sezóny a proč?

Hráčů je celá řada, ale pokud máme říci jedno jméno tak je to Boris Bokaj z Arrows Ostrava. Na postu nadhazovače a trenéra zároveň to není jednoduché. Boris výborně zvládnul oba posty o čemž svědčí obhajoba titulu a vyzrálost ostravských Arrows.

Zimní sezóna bude vzhledem k letošní kratší sezóně dost dlouhá, co plánujete v přípravě?

Jako každý rok. Do konce roku se zaměříme na fyzickou kondici. Máme novou halu, kde je i posilovna a veškeré vybavení.  Po novém roce na tréninky pálení a rozjedeme házecí program nadhazovačů.

Co nového se chystá ve vašem týmu pro sezónu 2020?

Na postu trenéra nám skončil Jan Gregor, který odvedl velký kus práce.  Vedení klubu nyní čeká důležitý úkol, a to vybrat vhodného kandidáta na tento post.

Starší články