>

Hodnocení sezóny - Technika Brno

Radomír Vach, 05.10. 2019 Extraliga

Radomír Vach hodnotí sezónu z pohledu Techniky Brno. Brněnský celek se umístil na 9. místě uplynulého ročíku české nejvyšší soutěže. V baráži o Extraligu navíc dokázal obhájit své místo i pro příští rok, a tedy v roce 2020 budeme moci vidět Techniku opět v české Extralize. Hodnocení sezóny pohledem trenéra: 

Jste spokojeni s průběhem sezóny 2019 a s konečným umístěním vašeho týmu?

Vzhledem k celkové generační výměně nebylo očekávání nikterak vysoké, nicméně pouhé dvě vítezství v základní části bylo zklamání. Pro nadstavbovou část byl jasný cíl, udržet Techniku v extralize. Tento cíl byl splněn a tým se může opět připravovat na další extraligovou sezónu.

V čem byli vaše největší přednosti/nedostatky?

Největším rozdílem oproti ostatním úspěšnějším extraligovým týmům byly zkušenosti hráčů v krizových situacích, což se projevilo v každém dobře rozehranném utkání. Do šesté směny jsme byli schopni hrát bezchybný kvalitní baseball a být ve vedení prakticky s jakýkoliv týmem, ale jakmile nás soupeř zatlačil útokem v posledních třech směnách, naši „rookies“ začali kupit chybu za chybou a dobře rozehranné utkání tak ztratili.

Který tým či hráč v lize vás nejvíce překvapil?

Musím říci, že největším překvapením byly výkony Eagles Praha. Svoji hru zkvalitňovali během celé sezóny, a nakonec neuspěli až ve finále.

Jak se vám osvědčily zahraniční posily?

Zahraniční posily nebyly tak dominantní v úrovni české extraligy, jak jsme předpokládali a některé se i díky zraněním nemohly naplno projevit.

Kdo byl pro vás hráčem sezóny a proč?

Z celé extraligy byl vyzdvihnul Terrella Joyce. Dlouho jsem neviděl tak kvalitní a konsistentní výkony pálkaře během celé sezóny. A z našeho týmu bych vyzdvihl naše dva univerzály Michala Kočího a Martina Stříteckého, kteří celou sezónu ukazovali svým mladým spoluhráčům, kam je třeba posunout své baseballové dovednosti, aby mohli být úspěšní.

Zimní sezóna bude vzhledem k letošní kratší sezóně dost dlouhá, co plánujete v přípravě?

Příprava na příští ročník extraligy již prakticky začala od září netradiční venkovní baseballovou průpravou a bude následovat klasická fyzická příprava přes zimu v posilovně a tělocvičně.

Co nového se chystá ve vašem týmu pro sezónu 2020?

Výrazné změny v týmu se nechystají. Tým zůstává pohromadě, zná své silné stránky, ale i mnohé slabiny. V přípravě tak budeme intensivně pracovat na odstranění chyb a kvalitně se připravovat na následující sezonu 2020.

Starší články