>

Arrows využili domácí prostředí a jdou do vedení

Evženie Votinská, 16.08. 2019 Extraliga

Zápasem v Ostravě začala CZECH SERIES, finálová série české baseballové Extraligy a domácí obhájci zlata v něm získali první vítězství v sérii.

Zápas byl až do 7. inningu vyrovnaný, ale právě v dohrávce této směny se podařilo Arrows obsadit dvě mety a následně Rubanowitz odpálil homerun za tři body a získal tak svému týmu rozhodující náskok. "Bylo to těžké, na druhé straně stál dobrý tým, který se dokázal dotáhnout na stav 2:2."  

Celé utkání patřilo spíše nadhazovačům, proti kterým se dokázali prosadit pouze letošní útočné opory obou týmů. Hosté obdrželi dva body ve 3.směně, kdy se prosadili Joyce a Juněc. Snížení přinesl sólo homerun Jarvise a vyrovnání po dvou metách zdarma dobrý odpal Jana Pojera: "Myslím, že i přes pouhé tři hity jsme byli stále v zápase, udělali jsme tři body, vytvořili si tlak, zahráli fantastické zákroky v poli a Jason nás držel celou dobu." Na tento bod Eagles dokázali ale Arrows reagovat a zatlačit na startujícího Jarvise. Nakonec v dohrávce 7.směny zapsali 4 body i díky tříbodovému homerunu Rubanowitze.

Startující reprezentační nadhazovač Boris Bokaj vydržel na kopci 7 směn, výhru pak i přes tlak hostů v poslední hře udržel Chris Burkholder. Za Eagles odházel celý zápas Jason Jarvis. Dobrou pálkařskou formu prokázal Terrell Joyce, který každý svůj start proměnil v dobrý odpal.

Nyní se série stěhuje do Eagles Parku, kde se bude hrát v sobotu od 19:00 hod.

Jan Pojer: "Teď to smažeme, hrajeme doma, věřím, že bude plný dům, musíme do toho bušit, celou sezónu se nám daří na pálce a teď to musíme potvrdit." Hodně diváků čeká také Alex Rubanowitz: "Fanoušci soupeře budou určitě na místě a budou povzbuzovat svůj tým, stejně, jako ti naši dnes. Čekám stejnou hru, musíme začít tlačit hned od začátku."

 

Starší články