>

Kterému z účastníků Czech Series více věří ostatní kluby?

Evženie Votinská, 16.08. 2019 Extraliga

David Vohánka (Tempo Praha): Czech Series je letos pro mě překvapením. Eagles se dostali do finále přes Draky, nicméně si myslím, že Arrows mají letos strašně silný lineup. Každý hráč může rozhodnout o konečném výsedku a bude to hodně o nadhazovačích. Na celou sérii se těším a bude to určitě napínavé finále.

Pavla Cihlářová (Kotlářka Praha): Ráda bych viděla titul v Praze, takže chci věřit, že to bude 3:2 pro Eagles.

Martin Claus (Hroši Brno): Ve finále se po právu utkají 2 nejlépe hrající týmy letošního ročníku EXL. Oba týmy jsou silně nabyté jak v útoku, tak v obraně. Očekáváme vyrovnanou sérii, kterou rozhodne lepší výkon nadhazovačů, kteří s útokem soupeřů nebudou mít vůbec snadnou práci. Velkou roli bude na straně Arrows hrát výkon Wesleyho Roemera, proti kterému už se letos Eagles dokázali velice dobře prosadit. Na straně Eagles se samozřejmě očekává dominantní výkon Jasona Jarvise, který celý rok hraje ve vynikající formě. Sérii vyhrají Arrows ve 4. nebo 5. zápase.

Radomír Vach (Technika Brno): Letošní Czech Series bude rozhodně velice vyrovnané a těžko se přiklánět k vítěznému celku. Eagles letos podávají famózní výkony po celou dobu soutěže a v playoff dokázali zařadit ještě vyšší otáčky, takže ve finálovém souboji od nich můžeme očekávat jen to nejlepší. Naopak Arrows tuto sezonu potvrzoval své kvality po zisku premiérového titulu a jejich dominance byla všudypřítomná. Pražský celek nemá dle našeho co ztratit a půjde do finále po hlavě, kdežto od Ostravských se očekává útok na další titul a zde by možná mohlo přijít zaváhání. Arrows ale může využít žolíka v podobě domácího prostředí při prvním utkání a výborné fanouškovské kulisy. Tipujeme, že rozhodnuto by mohlo být po čtvrtém utkání a Arrows by mohl oslavit druhý titul v hlavním městě.

Štěpán Hasal (SaBaT Praha): Statistiky jsou na straně Arrows a v baseballu hrají statistiky důležitou roli. Ale naštěstí nikoli rozhodující. Kdyby byly statistiky rozhodující, tak SaBaT EXL nehraje :-). Před ME U23 bych chvíli nad tipem na vítěze Czech Series váhal, ale po něm se pro mne situace vyjasnila. Vladimír Chlup ukázal, že rozumí nejen baseballu, ale především hráčům, umí motivovat a má šťastnou ruku při řešení konkrétních situací. Oba týmy jsou velmi silné, plné výtečných individualit. Bude záležet na motivaci hráčů, strategii a taktice. A v tom věřím Vladimíru Chlupovi. Tipuji vyrovnanou sérii se šťastným koncem pro Eagles. Navíc Praze by po letech titul slušel.

Starší články