>

Získá některý z týmů titul již v neděli?

Evženie Votinská, 15.08. 2019 Extraliga

Podle všech možných hledisek se máme v této sérii opravdu na co těšit. Arrows vyhráli základní část i TOP6, Eagles byli v základní části 3., v TOP6 2. a v zápasech o finále porazili Draky 2:1. Utkají se tedy dva nejlepší týmy této sezóny, obhájce zlata a bronzu. Série se hraje na tři vítězné zápasy začíná v pátek v Ostravě. Nejdříve tak budeme znát nového mistra v neděli 18.8., nejpozději v sobotu 24.8. Rozpis zápasů zde

Letošní zápasová bilance je lehce kladnější pro ostravské, kteří vyhráli 4 zápasy ze 7, ale pražský tým byl jediný, který dokázal Arrows porazit celkem třikrát. Oba týmy jsou plné dobrých nadhazovačů i pálkařů. Ve vzájemných zápasech padlo celkem 124 hitů z toho 15 homerunů. Nejlepšími byli Hejma a Joyce s 12 hity, za plot se oba shodně v celé sezóně celkem 14x. Ostravský Joyce a také Juněc vstoupili během sezóny do Klubu homerunářů, odpálili tedy v Extralize více jak 50 homerunů.
Ve vzájemných duelech se představilo celkem 16 nadhazovačů, nejvíce směn strávil na kopci Jason Jarvis s bilancí W-L 1-1 a 16SO, na druhé straně to byl Ondřej Satoria, čerstvý mistr Evropy U23, s 18,7 IP, bilancí W-L 1-2 a 11SO.

Oba týmy připravují pro diváky velkolepé doprovodné programy. V pátek chystají na Arrows kromě akcí pro děti jako je skákací hrad a pálkařský tunel, také premiéru velké videoobrazovky, chybět nebude pyrotechnická show a slavnostní nadhoz. Hlavním programem je ale autogramiáda úspěšných ostravských sportovců, např. hokejisty Rostislava Olesze, fotbalisty Jana Laštůvka a chybět nebude také ikona ostravského baseballu Aleš Navrátil. Eagles slavili mistrovský titul naposledy před 30 lety, a právě  budou čestnými hosty sobotního zápasu v krčském areálu.

Bitva je otevřená, a bylo by škoda ji nevidět na vlastní oči.

Foto: Dalibor Andrýsek

Starší články