>

TOP6 pohledem Mikea Müllera II

Michal Müller, 12.06. 2019 Extraliga

Eagles vs Tempo
Tato série nabízela souboj nadhazovačů a to se přesně vyplnilo. Tempu dokonce v pátečním i sobotním utkání mělo více hitů, ale nakonec se mu zvítězit nepovedlo. V pátečním duelu trošku nešťastně, kdy dostali 2 body v dohrávce 9. směny a tak Eagles zvítězili na walk off. Poslední směně předcházela situace, kdy Tempo mohlo jít do vedení 3:1 a možná by to mnohé změnilo, kdy po sebeobětovací ulejvce Šuran mohl běžet až na třetí metu, kterou nikdo nehlídal, ale bohužel pro Tempo se spokojil s dosažením druhé mety. Následující odpal do středního pole Matěje Bužgy by jej totiž pohodlně stáhl pro třetí bod. V dohrávce právě deváté směny zase při vyrovnaném stavu poslali trenéři Tempa Jakea Rabinowitze na kopec, který dostal nelehký úkol - odvrátit možný vítězný bod, při první a třetí metě obsazené a žádném outu. Ze druhé mety se tak na třetí místo Rabinowitze posunul David Nevěřil a na druhou šel z lavičky mladý Vrubel. První pálkař Eagles, Michal Zýma ani nedostal možnost utkání rozhodnout, protože byl poslán automaticky na metu zdarma, a tak se naplinily mety. Dalším pálkařem byl však z leva pálící Dominic Piazza, který letos ještě do levého pole neodpálil a tak bylo zarážející, že na druhé metě stále zůstával mladý Vrubel, na kterého právě šel odpal, ze kterého mohl být double play od domácí mety, ale situaci nezvládl, míč mu z rukavice vyskočil a bylo rozhodnuto.
Sobotní utkání opět Tempo hrálo výborně a ve třetí směně se ujalo vedení 2:0. Po celou dobu utkání bylo lepším týmem, ale dá se říci, jediný švih Petra Zýmy obrátil tento zápas v 6. směně a pak už si Eagles v klidu pohlídalo vedení až do konce. 
Nedělní zápas byl už v režii Eagles, kdy se prosazovali na pálce od začátku a jelikož proti dobrému nadhozu Tempo nenašlo recept, tak dokráčeli k pohodlnému vítězství. 

Zajímavá bude pro Eagles další série s obhájci titulu z Ostravy. Eagles do zápasů půjde s 15ti zápasovou výherní šňůrou a třemi velmi kvalitními nadhazovači. Arrows můžou být dost unavení z cestování a z poháru mistrů a možná i trochu nahlodanou sebedůvěrou z vysokých proher. Sám jsem zvědav, co tato série přinese. Nadhazovačsky bych řekl, že by týmy mohly být vyrovnané, ale pálkařsky furt dávám navrh Arrows. 

Kotlářka vs Hroši
Skoro bych řekl, že oba týmy potřebovaly sweep, aby se výrazněji posunuly v tabulce. Nakonec v sérii vítězně vyšla Kotlářka, která zvítězila ve dvou utkáních. Oba sobotní zápasy přinesly zajímavé a vyrovnané duely, ale každý úplně jiný. V prvním zápase skvěle zaházel za Kotlářku Daniel Padyšák, kterého po šesti směnách a vyrovnaném stavu 1:1 vystřídali Jirka Vavruša a Josef Cihlář, kteří Hrochům už žádný doběh nepovolili. Hrochům naopak střídání na nadhozu nesedlo a Kotlářka toho v 7. směně využila a na Blaschko Liame udělala vítězné dva body. 
Druhý sobotní duel byl též vyrovnaný, ale tam se týmy předháněly pálkařsky. Za vyrovnaného stavu 6:6 se Hrochům podařilo udělat 2 body, ale Kotlářka v dohrávce poslední směny srovnala po homerunu Daniela Vavruši a pak po chybě a následném hitu Aubrechta. Tiebreak se Kotlářce silně nevyvedl a tak po sérii chyb, met zdarma, trefení a ulejvce nechala Hrochy bodovat hned pětkrát a sama se pak v dohrávce nezmohla ani na bod. 
Nedělní zápas odházel, jako complete game, Jan Novák a povolil za celý zápas pouze 5 odpalů, 1 doběh, a přitom nepustil na metu zdarma ani jednoho Hrocha a zapsal 12 strike outů.  

Další zajímavá série nadcházejícího víkendu bude Draci s Kotlářkou. Kdyby se Kotlářce povedlo to, co se ji povedlo v základní části, tedy dvakrát Draky porazit, byla by to velmi pozoruhodná situace pro Draky. Všem ostatním by to otevřelo cestu o boj o třetí pozici.

Hroši vs Tempo bude neméně zajímavá série, kde rozhodnout maličkosti, či jeden z týmů chytně pálkařskou slinu. Jinak neočekávám moc bodů v těchto zápasech, oba týmy se na pálce více než trápí. 

foto: Jakub Pláteník

Starší články