>

Eagles stoprocentní, Kotlářka se 2 výhrami

Evženie Votinská, 09.06. 2019 Extraliga

TOP6 pokračovala o víkendu dvěma sériemi, další dva její účastníci bojovali v evropských pohárech. Eagles dokázali po Kotlářce porazit třikrát i Tempo a momentálně mají v této fázi soutěže bilanci W-L 6-0. Tempo je na tom zatím naopak nejhůře, bez vítězství, ale má ještě zápasy k dobru. Kotlářka se dvěma výhrami v sérii s Hrochy dostala na stejnou bilanci W-L 2-4 jako mají Draci a Hroši. 

Eagels Praha - Tempo Praha 3:2, 6:2, 6:2
První utkání se mělo původně hrát ve čtvrtek večer, ale hřiště spláchl déšť, a tak celá série začala až v pátek. A byl to duel velmi vyrovnaný, který se rozhodoval až v dohrávce 9.směny. Na kopci startovali Ondřej Hegr a Peter Reyes. Domácí šli do vedení hned v první hře, kdy na dva auty s dvěma běžci na metách odpálil Matěj Hejma. Pak už ale Reyes na kopci kraloval a krčští pálkaři se proti němu nedokázali prosadit. Naopak Tempu se podařilo na vystřídavšího Duffka získat bod ve 4. a v 6.směně a otočit tak vývoj utkání. V osmé směně došlo ke střídání nadhozu na straně Tempa, Reyese střídal Anderson, na druhé straně se stále držel Duffek. Rozhodnutí ale přišlo až v dohrávce posledního inningu. Domácí naplnili po metě zdarma a safe ulívkou první a druhou metu, přišla další ulívka a chyba v poli hostů, která přinesla srovnání. Nakopec přišel Rabinowitz a došlo rovněž ke změnám ve vnitřním poli. Úmyslná meta zdarma pro Zýmu znamenala plné mety a odpal Piazzy, který nebyl dobře zpracován pak stažený vítězný bod pro Eagles.
Druhý zápas začali na kopci Jason Jarvis a Marek Minařík. Hosté se dostali do vedení ve 3.směně, kdy se po hitech dostali na metu a po chybě pole nakonec i domů Matěj Bužga a Lacayo. Pak už opět kralovali nadhazovači a další změnu ve skóre přinesla dohrávka 6.inningu. Marek Minařík měl problémy s kontrolou nadhozu a po dvou trefeních a metě zdarma byl střídán Davidem Nevěřil. První bod stáhl Homolka, další tří pak homerunem Petr Zýma. Domácí tak otočili skóre, a i díky výkonu Jarvise na kopci – 13SO – nakonec dotáhli do vítězného konce. I ve druhém utkání odpálilo Tempo více hitů, ale opět to na úspěch nestačilo. Jerry Lacayo potvrzuje dobrou pálkařskou formu a v sobotu trefil 3 hity ze 4 startů. Jason Jarvis odházel šestý complete game.
V neděli se série přesunula do areálu Tempa, ale domácímu týmu to výhru nepřineslo. Hosté byli tentokrát útočně naladěni, odpálili 13 hitů a byli celé utkání ve vedení. Na kopci se tentokrát představili Jake Rabinowitz a Adam Holland, který nakonec za 7 směn rozdal 10SO a byl pro Tempo těžko k překonání. První body zápasu přinesla 2.směna, kdy se Eagles podařilo naplnit mety a i přes dva auty po hitu Petruse získat 2 doběhy, ten třetí v následující směně po homerunu Matěje Hejmy. Domácí se dostali k bodům až v dohrávce 5. inningu, kdy na divoký nadhoz doběhl Marek Minařík. Další změny nepřinesly žádné divoké změny ve skóre, naopak Eagles získaly v dalších 4 směnách 3 body, oproti tomu Tempo pouze 1. Zápas dohazovali David Vohánka a Ondřej Hegr, tři stažené body zapsal Tomáš Petrus.
Lubomír Čuhel: "Pro Tempo se jednalo o smolný víkend a vtup do TOP6 třemi prohrami nebyl nejlepším možným scénářem, nicméně celkový projev týmu hodnotíme pozitivně i s výhledem další zápasů."

Kotlářka Praha – Hroši Brno 3:1, 8:13, 5:1
Kotlářka zahájila svou sérii s Hrochy doublem v Praze. První utkání přineslo vyrovnané skóre téměř ve všech statistikách a první výhru pro pražský tým. Na nadhozu začínali Padyšák a Kuchta, první bod získali domácí po homerunu Daniela Vavruši. Další body přinesla až druhá polovina utkání. Srovnání Hrochů přišlo v 6. inningu, kdy po metě zdarma a dvou hitech naplnili všechny mety. Hit Ondráčka přinesl srovnání, dalšímu bodu zabránil aut na domácí metě. Do 7. hry přišly oba týmy s novými nadhazovači, za domácí to byl Josef Cihlář, za hosty Liam Blaschko. Kotlářka zatlačila, při dvou autech přišla meta zdarma, krádež, single a bod. To přineslo změnu na nadhozu Hrochů, Blaschka vystřídal Kraut. Hit Sládka, ale znamenal další doběh pro Kotlářku a dvoubodový náskok. Do konce zápasu už nadhazovači ani obrany žádný bod nepřipustili a Kotlářka tak brala první výhru v sérii.
Druhý duel musel nakonec rozhodnout až tiebreak. První dvě směny udrželi Hutchings i Kucin čisté konto, ale pak už to bylo jako na houpačce. Jako první se dostali pro bod Hroši, konkrétně Jakub Ondráček a Flip Claus po singlu Michala Ondráčka. Soupeř odpověděl vzápětí a v dalších dvou směnách se Kotlářka dostala do vedení 4:2. V 6.hře se dařilo pálkařům z Brna, kteří stáhli hned 4 body, byť i s dopomocí kotlářské obrany. Ta během utkání nakonec vyprodukovala celkem 6 chyb. Před 9. hrou byl stav zápasu 6:6 a po ní 8:8. To už byl na kopci 4. nadhazovač za Hrochy, Liam Blaschko, za Kotlářku pak Lukáš Ercoli. O vítězi druhého zápasu tak rozhodovala nastavená směna, která se pražskému týmu vůbec nepovedla – obdržel 5 bodů, které už v dohrávce dohnat nedokázal. Jakub Ondráček odpálil 3 hity ze 4 startů, Michal Ondráček stáhl 3 body. Rovněž Scott Mulhearn skončil zápas s bilancí 3 ze 4, Brebner dokonce se 4 hity z 5 startů, 3 RBI zapsal Daniel Vavruša.
Steven Chambers a Jan Novák byli zahajujícími nadhazovači třetího utkání, které se odehrálo v Brně a bylo opět velmi vyrovnané. Hosté se dostali do vedení hned v první směně, když na 2 auty trefil double Brebner a poslal domů Mulhearna. Vyrovnání přinesla 4.hra a to konkrétně homerun Martina Dvořáka. Kotlářka překulila vývoj utkání ve svůj prospěch hned v následující směně, a nakonec přidala v posledních dvou hrách, po vystřídání hrošího nadhozu, další body, kterými potvrdila svou druhou výhru v sérii. Jan Novák odházel vítěznou complete game, Martin Mužík trefil 3 ze 4 – single, double a triple.

V dalším kole by už měl být program kompletní a čekají nás tedy tři série, ve kterých se můžeme těšit na výborný baseball.

Starší články