>

Další pražské derby a souboj o naději

Evženie Votinská, 06.06. 2019 Extraliga

Další kolo TOP6 má před sebou opět pouze dvě série, neboť Arrows Ostrava a Draci Brno bojují o co nejlepší výsledky v evropských pohárech.

Poprvé se v této části soutěže představí 4. tým základní části, tedy Tempo Praha, které se utká s pražským rivalem z Eagles. Eagles zahájili TOP6 třemi výhrami nad Kotlářkou. Týmy zahájí svou sérii ve čtvrtek večer na Krči, pokračovat budou tamtéž i v pátek a v sobotu odpoledne se pak utkají v areálu Tempa. V základní části byli úspěšnější Eagles v poměru W-L 2-1 (12:6, 6:0, 2:3). Vítězné utkání Tempa se rozhodovalo až v nastavené směně. Čtyři pálkaři se v těch duelech dostali s pálkařským průrměrem na .400 – Hejma, Piazza, Bužga Matěj a Pláteník. Matěj Hejma si drží formu i v nadstavbě, v minulém kole odpálil svůj 100. extraligový homerun. V minulých utkáních prostřídali manažeři po 7 nadhazovačích na obou stranách, winnery zapsali Nevěřil, Duffek a Vojta. Nejvíce směn odházel a nejvíce strike-outů rozdal Jason Jarvis (10,7IP, 12SO).

Hroši Brno dokázali v minulém kole získat jedno vítězství nad Draky Brno a jsou na tom tedy právě o toto vítězství lépe, než jejich další soupeř, Kotlářka Praha. Jakub Ondráček: „Čeká nás jeden z klíčových víkendů. Z loňska víme, že první víkendy nadstavby ve výsledku rozhodují o týmech bojujících o první trojku. Pro nás je důležité vyhrát každou sérii a s tím do Prahy jedeme.“ Kotlářka má s Hrochy ze základní části negativní bilanci W-L 1-2. Další případný nezdar v podobě prohrané série by se v dalších utkáních těžko doháněl. Jackson Brebner odpálil v utkáních s Hrochy nejvíce hitů (6), na druhé straně to byl Martin Dvořák (5). V zápasech padly 4 homeruny, tak uvidíme, zda se nahoru posune i tato statistika. Podle týmových statistik ze zatím odehraných všech utkání by na tom měla být Kotlářka lehce lépe – BA .287 vs. .247. Steven Chambers, který byl jedním ze strůjců výhry Hrochů nad Draky, má na svém kontě také winner s Kotlářkou při ERA 1.29. Druhé hroší vítězství pak bral Jan Kucin. V dresu Kotlářky pak Jan Novák, který k tomu přidal 12SO, tedy nejvíce ze všech nadhazovačů, kteří se představili. Série začíná v sobotu doublem na Markétě a pokračuje v neděli odpoledne v Brně.

 

Starší články