>

Nuclears a Olympia stoprocentní, týmy První ligy s jednou výhrou

Evženie Votinská, 03.06. 2019 Extraliga

Prvním kolem začala o víkend Nadstavba o Extraligu, tedy souboj 8 týmů o 4 místa v nejvyšší soutěži pro rok 2020.
První souboje spolu sehrály týmy, které už se letos potkaly, tedy ty ze stejných soutěží. V extraligových utkáních zvítězili papíroví favorité, v těch prvoligových se týmy hezky spravedlivě podělily.

Technika Brno – Nuclears Třebíč 0:2, 3:4
Další dobré zápasy, další těsné porážky, prostě Technika Brno posledních dnů. První duel na Kraví hoře byl hlavně ve znamení nadhazovačů, Nuclears vytěžili ze 6 dobrých odpalů 2 body po homerunu Patrika Kadržnožky a doběhu Bridise. Technika z 5 bohužel pro ni, žádný, na kopci se dařilo Klimešovi i Marphymu, kteří dohromady rozdai 10 SO. Kadrnožka odpálil 3 hity ze 4 startů.
Druhý zápas v Třebíči začali hosté výborně a získali hned v první směně na Timothy Holmese 2 body - po doublu Gottschala doběhl Berg a po hitu Kočího také Gottschall. To už pak ale bylo ze strany brněnského týmu bodově vše. Naopak Nuclears si postupně vybudovali tříbodový náskok, který dokázala Technika v poslední směně již jen snížit. Třemi hity ze tří startů se blýskl Tomáš Chadim, nadstavbová posila z Draků.

Olympia Blansko – Skokani Olomouc 7:2, 13:1
Blansko potvrdilo dobrou formu ze závěru základní části, a i v nadstavbě si se Skokany poradilo v obou zápasech. Olomoučtí se musí obejít bez Jakuba Vojáka, který hostuje v TOP6 v Arrows Ostrava. V prvním zápase si Olympia budovala svůj náskok, a i přes snížení soupeře na začátku 4.směny dokázala ihned reagovat a přidat další body. I přes chyby v poli – celkem 5 – byly v obraně k vidění krásné zákroky. Třemi hity ze 4 startů se blýskl David Farkaš.
Druhé utkání, které se hrálo v Olomouci mělo slavnostní ráz, neboť jeho součástí byla akce ARMY DAY. Domácí se drželi až do dvou třetin utkání, kdy měli stále naději na dobrý výsledek. Poslední dvě směny jim ale hrubě nevyšly, střídající nadhazovači Minardi a Mik společně s obranou obdrželi 8 bodů a zápas nakonec skončil rozdílovým výsledkem. Ondřej Šebela odpálil 5 hitů ze 6 startů.

SaBaT Praha – Sokol Hluboká 5:9, 9:7
Že domácí hřiště nemusí být nutně výhodou poznali hráči SaBaTu a Hluboké. V prvním zápase v Praze si Sokolové řekli o výhru 5 body ve 3.směně, a i přes snahu domácích s výsledkem něco udělat, si odváželi na Hlubokou první výhrou. Trochu kuriozitou je 7 chyb domácí obrany…
Duel na Hluboké měl podobný průběh v obráceném gardu. SaBaT se do toho opřel hned od začátku a získal 4 bodový náskok. Domácí se ale vzpamatovali, otočili průběh zápasu a dostali se dokonce do vedení. Pražané se ale nevzdali, a nakonec mohli i oni slavit víkendové vítězství.

Blesk Jablonec – Klasik Frýdek-Místek 12:6, 8:18
Oba zápasy se odehrály v Jablonci formou doublu. V prvním utkání sice jako první bodoval Klasik, ale Blesk dokázal zareagovat a dostat se do pohodlného vedení. To pak navýšil v dohrávce 7. směny hned 6 body a o vítězi tak bylo rozhodnut. Tři hity ze 4 odpálil Ondřej Hon.
Druhé utkání bylo bohaté na hity i na body a přineslo rozdílovou výhru do Frýdku-Místku, o čemž rozhodla 4.směna a v ní hned 7  bodů pro vítěze základní části. 

Starší články