>

TOP6 pohledem Mikea Müllera I

Michal Müller, 03.06. 2019 Extraliga

Tak nám začala nadstavba o finále:

Draci vs Arrows
Parádní podívaná až do konce. Dva současně nejlepší týmy extraligy v boji o první body v nadstavbové části a že se bylo na co koukat. Páteční nestkutečný zápas do 11. směny. A sobotní a nedělní utkání vždy rozdílem o bod. Draci museli těžko polykat hořkost porážek, ale věřím, že je to naopak může do budoucna posílit. Tři vítězství Arrows je o to víc sympatičtější, že neměli k disozici ani Terrela ani Kubu Malíka a zvládli to s mladýma hráčema. Je vidět, že celá organizace táhne za jeden provaz a každý ví, jakou má v ní roli od hráčů počínaje až po trenéry a management. Není divu, že Arrows má v posledních letech nejen výsledky, ale i divácky nejkonzistentnější kulisu. Myslím, že za celý český baseball můžeme Arrows popřát jen ty nejvyšší mety na nadcházejícím poháru a samozřejmě to samé Drakům, která pohárový turnaj hostí. 

Draci vs Hroši
Pro mě překvapivá jedna prohra Draků. Myslel jsem, že najdou cestu, jak svého ne moc dobře pálicího rivala z Brna přehrát. Draci se tím pádem dostávají do nelichotivé situace 2:4 v nadstavbě a ne úplně dobrým rozpoložením před pohárem. Každopádně je to zkušený tým a tak si s tím jistě poradí. Nečekané odstoupení z pozice hlavního trenéra Arnošta Nesňala svědčí o tom, že chce týmu dát nějaký nový impuls a to se cení. Draci se tak po letech dostávají do situace, kdy si ostatní týmy na ně můžou víc věřit, protože prostě vypadají, že jsou porazitelní. Každopádně tým mají nabitý, jak zkušenými hráči, tak mladými hráči, kteří mají skvělé sezóny, ale nějak jim to zatím do sebe nezapadá. 

Eagles vs Kotlářka
Velkolepý vstup pro Eagles, kterým se podařil sweep Kotlářky. Prodlužují svouji sérii na 12 vítězství v řadě. Čekal jsem úplně jiný průběh těchto utkání. Čekal jsem, že utkání se budou rozhodovat v bulpenech, ale to se nestalo. Páteční zápas, kdy Jarvis odházel další complete game asi na 152 nadhozů, převzali do svých rukou Eagles v 5. směně, kdy Kotlářka vyrobila i několik chyb a pak už se snažila jen dotáhnout a měla k tomu příležitosti, ale bohužel pro ni, se ji to nikdy nepovedlo. Strašně moc chyb po metách i v poli, tím se vyznačovala tato série. 

V nadcházejícím víkendu nás opět čekají, díky pohárům CEB, pouze dvě série:

Kotlářka vs Hroši
Pro Kotlářku téměř nutnost minimálně vyhrát tuto sérii, ideálně sweepnout Hrochy, aby se vrátila do hry a hlavně mentálně. Loni také sice začala sedmi porážkami v řadě (čtyři z nich o bod), ale to bylo proti Arrows, Drakům, Eagles a právě Hrochům. Uvidíme, jestli Hroši už budou posíleni o Vojtu Menšíka, jehož univerzitní tým NC State vypadla o víkendu v regionalních bojích o možnost postupu do univerzitní světové série. 

Eagles vs Tempo
Bude zajímavé sledovat, jestli se podaří Eagles další sweep. Mají pro to velký předpoklad, ale na druhou stranu Tempo též posílilo na kopci, a tak bude zajímavé sledovat, kdo se lépe popasuje s kvalitním nadhozem. Po základní části pálkařsky týmy skončily velmi podobně, co se týče pálkařského průměru. Eagles by mohl posílit Marek Chlup, který též reprezentoval NC State. 

Starší články