>

Eagles se dotáhli na Arrows, Draci mají první výhry

Evženie Votinská, 02.06. 2019 Extraliga

Po druhém hracím víkendu TOP6 jsou ve vedení dva týmy se třemi výhrami. K Arrows Ostrava, kteří porazili minulý víkend Draky Bro, se přidali Eagles Praha. Těm se podařilo třikrát zvítězit nad Kotlářkou Praha. Draci Brno v sérii s Hrochy získali dvě výhry, na pálce se blýskl Martin Schneider, který dokázal odpálit v 1 utkání 3 homeruny. Do hry zatím nezasáhlo Tempo Praha, které mělo hrát s Arrows Ostava, ale své zápasy si kvůli startu Arrows v Champions Cupu v Itálii odložili na konec června.

Draci Brno – Hroši Brno 10:3, 4:1, 4:5
Draci v týdnu před sérií s Hrochy vyměnili trenéra, a i přes poslední porážky, byli v těchto utkáních, vzhledem k předchozím letošním vzájemným zápasům, favority. Tuto roli potvrdili hned v prvním utkání, kdy svého soupeře jasně přehráli a hlavně přepálili. Martin Schneider trefil tři homeruny a stáhl 6 bodů. Draci šli od začátku do vedení, na pálce byli při chuti. Navíc se dařilo startérovi Ondřeji Furkovi, který za 5 směn pustil pouze 2hity a 1 bod. Vysokou laťku pak udrželi i Petr Minařík a dohazující Martin Schneider. Hrošímu útoku se prostě nedařilo, jediným hráčem, který odpálil 2 hity byl Duncan Izaaks.
I do druhého zápasu vstoupili Draci výborně a ujali se díky dvoubodovému homerunu Wilsona vedení 2:0. Na kopci se proti sobě postavili Petr Moylan a Nathan Kuchta a vedli si opravdu dobře. Hroši se proti posile z MLB prosadili ve 4.směně. Po hitu Michala Ondráčka přišly dvě ulívky a sebeobětovací odpal Jordana McArdla. V dohrávce ale přišla bodová odpověď Draků po dobězích Červinky a Polanského: „Jsem rád, že se mi dnes podařilo rozhodnout. Už jsem to osobně moc potřeboval. Tým teď žije, jedeme. Máme před sebou porci 5 zápasů, na kterou se těšíme.“ Od páté směny kralovali pouze nadhazovači. Po Moylanovi na vítězné straně Večerka a Chroust, na té druhé Kraut. Oba týmy odpálily celkem dost hitů, ale hlavně Hroši nedokázali své běžce dostávat až na domácí metu.
Třetí střetnutí se odehrálo v areálu U Hrocha a přineslo domácímu týmu letošní první výhru nad tímto soupeřem. Draci byli lepší v počtu dobrých odpalů, vyvarovali se tentokrát chyb v obraně, ale nakonec na třetí výhru v sérii nedosáhli. Utkání zahájili na kopci Steven Chambers a Michal Sobotka. Všech 9 bodů zvládly týmy posbírat ve 2. a 3.směně. Draci šli do vedení po hitu Moštěka, který poslal domů Červinku a Adama Hajtmara. Domácí odpověděli stejnou měrou, když skórovali McArdle po SF Clause a Janoud po doublu Trunkáta. Draci opět zabrali a po doublu Wilsona znovu získali 2 bodový náskok. To už bylo na novou posilu Draků na kopci, hostujícího Lukáše Hloucha. Ten začal metou zdarma, poté zahráli domácí dobré ulívky, podařila se jim i krádež a třetí bod přišel po SO, který museli hrát Řehůřek a Budský až na 1.metě. Další souboje Chamberse, Hloucha a Husseyho s pálkaři žádné další body žádnému týmu nepřinesly. Steven Chambers si tak připsal letošní 3. vítězný complete game. Po dvou hitech odpálil Martin Dvořák a Zachary Wilson.

Draci tak získali z víkendu své první dvě výhry do TOP6 a nyní už upínají své zraky na CEB Cup, který odehrají na domácím stadionu ve dnech 5.-9.6. Hroši mají první výhru a mohou se chystat na pražskou Kotlářku

Eagles Praha – Kotlářka Praha 7:4, 12:6, 11:8
Eagles Praha zahájili TOP6 výborně a připsali si v derby s Kotlářkou všechny 3 výhry. Eagles se v základní části pro Kotlářce dařilo, a tak mohla jít do série se zdravým sebevědomím. Domácí šli do vedení hned od začátku zápasu. Michala Zýmu, který dostal metu zdarma dokázala obrana zastavil na druhé metě, Dominic Piazza se ale díky WP posunul a Matěj Hejma ho pak svým hitem poslal pro první bod zápasu. I druhý inning začali domácí lépe, když Homolku a Laubeho poslal hitem Michal Zýma. Kotlářka se dostala do zápasu na začátku 3.směny, kdy i přes 2 SO dokázali svými odpaly rozhodit obranu domácích a dostat se do vedení 4:3. V dalších směnách se dařilo více nadhazovačům, Jarvisovi a Novákovi. O výhře Eagles rozhodla dohrávka 6.inningu, která přinesla 4 body pro domácí a také výměnu nadhozu na straně Kotlářky. Jeden bod stáhl odpalem Michal Zýma, dva pak „daroval“ Jan Novák Eagles svým přehozem. Vavruša nezabránil dalšímu bodu, ale pak díky 2SO již další tlak domácích zastavil. Jason Jarvis byl i tentokrát pro Kotlářku těžkou překážku, odházel celé utkání a rozdal celkem 10SO. Michal Zýma měl 3 hity ze 3 startů a 3 stažené body, tři dobré odpaly přidal také Matěj Hejma. Na druhé straně se opět dařilo Scottu Mulhearnovi 3 ze 4.
Druhé utkání série se odehrálo v sobotu po obědě na Markétě. Domácí do něj vstoupili lépe, vedli 1:0 a také 2:1, ale hosté vždy našli na Daniela Padyšáka třeba jen jeden odpal, který dokázali trefit za plot a hubený náskok soupeře vyrovnat. O druhé výhře pro tým z Krče rozhodla 5. směně. Padyšákovi se na začátku 5. hry trochu přestalo trochu dařit, čehož využil nejdříve Petr Zýma, který trefil homerun, a pak také Matěj Hejma, který vstoupil do rozjetého zápasu a hned při prvním svém startu odpálil tříbodový homerun. Domácí se dostávali na mety, ale pro body dokázali dostat vždy jen málo hráčů. Hosté si udrželi svůj vybudovaný náskok, který dokázali ještě navýšit a připsali si druhé vítězství.
Rovněž třetí duel se odehrál na pražském Vypichu, a skončil opět výhrou Eagles. Nick Hutchings udržel čisté konto pouze do 2.hry, ve které dokázali hosté skórovat celkem čtyřikrát. Adam Holland obdržel ve stejné směně pouze 1 bod po homerunu Daniela Vavruši. I nadále toměř v každé směně týmy bodovaly, větší porci doběhů ale stále zvládaly hosté. Před dohrávkou 8. směny vedli 11:3. V dohrávce ale nejdříve odpálil dvoubodový homerun Jakub Sládek a poté dokázali domácí získat ještě 3.bod. Další snížení přinesla dohrávka 9.inningu, ale 2 body Truesdale a Puše na srovnání skóre nestačily.

Kotlářka tak vstupuje do TOP6 třemi porážkami, její rival naopak 3 výhrami. V příštím kole čekají Kotlářku Hroši Brno, Eagles další městský rival, Tempo.

Starší články