>

Army Day v Ostravě doprovodí páteční zápas Arrows s Technikou

Evženie Votinská, 16.05. 2019 Extraliga

Akce Army Day se stala již nedílnou doprovodnou součástí baseballových utkání po celé republice. Letošní čtvrtý Army Day se uskuteční v pátek 17.5. v Ostravě a bude předehrou extraligového zápasu mezi obhájcem titulu Arrows a Technikou Brno.

Utkání se hraje v tradičním večerním čase (19:00 hod.), ale již od 15:00 hod. mohou zájemci o vojenskou techniku, děti i další hosté směřovat své kroky do ostravského areálu, kde je pro ně připraven  bohatý program - pro děti a mládež do 18 let navíc zdarma.
Návštěvníci se mohou těšit na ukázku současné vojenské techniky a to konkrétně terénní Tatry 810. Chybět nebude ale ani historická vojenská techniky jako např. populární GAZ 69, obdivovaný Jeep CW3.
Nedílnou součástí těchto akcí bývá ukázka kynologického výcviku, ukázka výstroje Armády ČR a také ukázka zbraní českých vojáků, a nejinak tomu bude v pátek v Ostravě. "Určitě se bude na co dívat, uvidíte špičkovou vojenskou techniku a kvalitní baseball, třeba i v podání hráčů, kteří pocházejí z vojenských rodin, jako např. Terrell Joyce a Boris Bokaj" doplňuje prezident Arrows, Radim Kepák.

Jak tato akce probíhala v roce 2018 se můžete podívat na videu

 Autorem slavnostního nadhozus bude praporčík Pavel Pandolarovský: "Prožil jsem skoro 4 roky života na vojenských misích mimo rodinu. Vojákem jsem chtěl být již jako mladý kluk. Absolvoval jsem vojenskou školu ve Vyškově, Opavě i Valašském Meziříčí. Ne, že bych takhle školy měnil, ale v porevoluční době se vojenské školství takhle stěhovalo. Od roku 1996 jsem pak vojákem z povolání." 

Arrows ve spolupráci s fanoušky přispějí v průběhu utkání na Fond solidarity Armády ČR. "Finanční prostředky budou symbolicky předány do rukou p. Pandolarovského po 3. směně," upřesnil Radim Kepák.

Přijďte podpořit naši armádu, vyjádřit poděkování a vděčnost všem vojákům za jejich záslužnou práci, ať již v historii od vzniku Českoslovenka nebo v současné neklidné době. Pavel Pandolarovský: "Byl jsem celkem na 6 zahraničních misích, v Bosně a Hercegovině, Kosovu a Afghanistánu. Sloužil jsem v operačně bojové jednotce. Jednalo se o stabilizační mise, úkolem bylo dozorovat a kontrolovat, zdali nedochází k porušováni uzavřených smluv jednotlivých stran. Samozřejmě jsme zabraňovali kriminalitě a zadržovali zbraně, kterých je mezi stranami v době sporu docela hodně. Dlouhodobý pobyt na misích je náročný zejména pro vojákovu rodinu, manželku, děti či rodiče, pokud ještě není ženatý. Mnohdy to je horší právě pro blízké, protože na misi je neustále co dělat, neustále máte nějaké zaměstnání a čas ubíhá rychleji. Rodina to má doma opravdu velmi těžké a její podpora je pro vojáka hodně důležitá."

 

 

 

 

Starší články