>

Extraliga pohledem Mikea Müllera V

Michal Müller, 13.05. 2019 Extraliga

A máme to tady - souboje vyšly podle mého očekávání a v podstatě na 4.- 8. místě (Třebíčí chybí odehrát zápas se Skokany) se seřadilo těchto 5 týmů: Tempo, Kotlářka, Hroši, Olympia a Třebíč. Tempo je momentálně čtvrté, protože má vyhranou sérii jak s Hrochy, tak s Kotlářkou, a tyto vyhrané série mohou mít obrovský vliv pro postup do horní šestky. 5.-7. místo se trochu zamotalo, protože Olympia má vyhranou sérii s Hrochy, ale Hroši mají vyhranou sérii s Kotlářkou. Třebíč je zatím osmá, protože má o výhru méně pro neodehraný zápas s Olomoucí, který je odložen až na 21.5. 
A to nejlepší na téhle situaci?? Že těchto pět týmů hraje mezi sebou minimálně jednu sérii, někteří i dvě, a tak se fanoušek v posledních dvou kolech má na co těšit.  

Ale pojďme se podívat, co se dělo toto kolo? 

Arrows vs Draci
Předehrávaný středečení zápas tohoto kola ovládla tentokrát Ostrava a vrátila Drakům porážku. Terrell Joyce letos řádí i proti Drakům a společně s Kubou Malíkem, který zvýšil otáčky ve své pálící mašině, uštědřili Drakům po jednom homerunu. Na druhé straně nestárnoucí Pavel Budský se, po loňském hubeném roce v homerunech, trefil letos už potřetí a má stejně singlů jako homerunů. Že by se inspiroval u Joeyho Galla z Texas Rangers? 

Olympia vs Skokani
Tato série začala už ve čtvrtek a Olympia dokázala třikrát zvítězit. Nejdramatičtější zápas byl ten páteční, kdy Olympia v dohrávce 6. směny skórovala čtyřikrát a obrátila nepříznivý vývoj zápasu ve svůj prospěch. Díky druhému sweepu v řadě se Blanenští dotáhli do horní šestky a v příští sérii poměří síly s Tempem. Jedna z klíčových sérií příštího týdne.  

Eagles vs Technika
Eagles potvrdili roli favorita a vyhráli všechny zápasy. Každopádně to první páteční se nerodilo vůbec jednoduše. Výborně házejícího Duffka, který zaznamenal 12 strikeoutů, (dost možná jeho extraligové maximum), nepodpořil útok a až v 5. směně se zrodily první dva neumožněné body po chybě Techniky. Technika pak ještě snížila na 1:2 v 8. směně, ale v dohrávce Eagles přidali další 2 body. I v prvním sobotním zápase Technika chvíli trápila Eagles, když dokázala ve druhé a třetí směně dohromady třikrát skórovat a kontrovat tak čtyřem doběhům Eagles z první směny. To bylo, ale už od Techniky vše a tak si Eagles došli i pro druhé vítězství. Třetí zápas už bylo pálkařské představení, jaké si Eagles představovali od začátku sezóny a skončilo debaklem Techniky 16:4. Eagles si tak pohodlně upevnili 3. místo v tabulce a příští víkend je čeká další ze slabších soupeřů - Skokani Olomouc. Pokud se jim podaří sweep, tak mají horní šestku jistou. Pálkařsky si spravil chuť Petr Zýma, který zaznamenal v sérii 6 z 11 s doublem a třemi homeruny. Matěj Hejma přidal dva homeruny a vede s Joycem pořádí homerunářů s osmi odpaly za plot.  

Draci vs Nuclears
Třebíčtí opět nehráli vůbec špatně, ale Draci potvrdili roli favorita a vždy dokázali zápas vyhrát. Třebíčské může opět mrzet, že si nechali vzít sobotní zápas, kdy ve čtvrté směně vedli 7:3, ale z výhry 10:9 se nakonec radovali Draci. To je už několikátá těsná prohra Třebíče, kterou si nechali vzít v posledních směnách. Pokud chce Třebíč pomýšlet na horní šestku, zřejmě by musela vyhrát obě série a odložený zápas s Olomoucí. Nuclears na pálce táhnou importi Bridis s Gillespiem. Bridis si proti Drakům připsal 2 HR a za víkend měl 7 ze 13, Gillespie 5 z 12 s 2 2B. Draky táhlo o víkendu trio Chroust, Moštěk a Wilson, kteří shodně zaznamenali 5 z 11.  

Tempo vs Hroši
Pro mě nejočekávanější série, kterou vyhrálo Tempo a v posledním zápase sahalo dokonce i po sweepu, kterým by zřejmě Hrochy poslalo mimo hru. Ale v posledním zápase Tempu došel dech na pálce a jediné dva odpaly Zelenky za celý zápas nemohly stačit na vítězství, i přes dobrý výkon Rabinowitze na kopci. Všechny tři zápasy byly velice defenzivní a diváci neviděli moc bodů. V prvním utkání rozhodla jediná směna, kdy Tempo bodovalo třikrát. Druhý zápas šel až do 11. směny, kdy v dohrávce 10. směny Hroši nedokázali stáhnout bod na plné mety bez outu. Oba týmy v sérii pálily pod .200 a hráči obou týmů si připsali 47 strikeoutů.  Hrochy v další sérii čeká městský rival Draci Brno a Tempo má sérii s Olympií. S takovouhle pálkou Hroši nemají proti Drakům nárok. Tempo proti Olympii může být sérií příštího víkendu. Dokáže Tempo zastavit rozjeté Blansko, které má šest výher v řadě v sérii o všechno?  

Arrows v Kotlářka
Kotlářka nedokázala navázat na svoje výkony z předešlého víkendu, kdy dvakrát porazila Draky. Arrows byli jasně lepším týmem. Páteční zápas odházel Wes Roemer, jako complete a zaznamenal 12 SO. Kotlářce se podařilo skórovat až v 8. směně po dvoumetovém odpalu Sládka při plných metách. V tu dobu už Arrows měli na svém kontě šest bodů a tak zápas skončil 6:3. Joyce měl 3 ze 3, single, double a HR a 2 BB. V sobotním zápase na Kotlářce se odehrála směna nebo dvě, kdy Kotlářka po dvoubodovém HR Sládka vedla 2:0. Pak přišla průtrž a zápas se odkládal na neděli. Tam se domácím moc nedařilo, a ikdyž v dohráce 1. směny srovnali na 2:2. Tak pak to byla pálkařská show Ostravy. Celkem 16 odpalů z toho 4 HR a 2 2B a dalších 5 BB a 5 chyb Kotlářky vedlo k 17 bodům a jasnému vítězství. Malík se trefil za plot 2x, Joyce s Juncem 1x. V posledním zápase šli proti sobě Padyšák se Satoriou. Satoria nakonec odházel complete game a trošku nešťastně přišel o shut out v deváte směně při jednom outu. Na odpal Vavruši čekal Kubica hrající na spojce, ale Roemer v poslední chvíli skočil rybičku, odpal chytil, ale pak netrefil Juňce na první metě, a tak se Vavruša dostal na druhou metu. Pak následoval out bez posunu a při dvou outech Daniel Riegger vyvěsil svůj odpal nad kopec, kam se seběhl Roemer ze třetí mety a Rubanowitz, který catchroval - srazili se a jelikož nikdo nebyl na domácí metě, tak si Vavruša doběhl pro čestný bod Kotlářky.  
V této sérii hráči obou týmů vyrobili 17 chyb za 3 zápasy a to je vážně hodně i při ne ideálních podmínkách na baseball. Kotlářka si tak komplikuje cestu do horní šestky a v příští sérii ji čeká Třebíč se svými importy. 

A co nás tedy čeká v příštím týdnu? 
Největší tahákem bude právě série Třebíče s Kotlářkou. Dokáže Hlouch s importy porazit Kotlářku? Může si Kotlářka dovolit prohrát tuto sérii? Byl by to už třetí tým ze čtyř, se kterým bojuje o horní šestku a ikdyž v poslední sérii ji čeká slabá Technika, tak by to byl moc velký risk. Tahle série může dopadnout jakkoliv, dokonce i sweepem, ale na to bych si nevsadil.  
Tempo s Olympií je další tahák víkendu. Tempo má podle mě o něco lepší nadhoz i pálku, ale Olympia je nyní na vlně a takhle blízko nikdy nebyla. Kostka s Havlíčkem můžou mít životní zápas a o překvapení může být vystaráno. Páteční zápas pod světly v Blansku zřejmě udá tón celé sérii. 
Samozřejmě středeční zápas Draků s Arrows bude o vítězsví v sérii a dost možná o 1. místo po základní části. Arrows pak čeká série s Technikou - nejsilnější s nejslabším. Tady jsem zvědav, jestli Arrows nenaseká Technice 30 bodů pokud budou pálit, tak jako doteď.
Silné Draky čekají Hroši a krom toho, že je to rival z města, tak by bylo velké překvapení, kdyby Draci jeden ze tří zápasů prohráli. 
Série Eagles se Skokany je skoro nezajímavá. Eagles vyhrají minimálně 2 zápasy a před poslední sérií budou držet 3. místo. 

Starší články