>

Druhý letošní souboj mezi Arrows a Draky

Evženie Votinská, 08.05. 2019 Extraliga

Baseballová sváteční středa bude, vedle čtvrtfinálových zápasů ČBP, rovněž ve znamení druhého zápasu série základní části mezi Arrows Ostrava a Draky Brno, který určí, alespoň do pátka, vedoucí tým celé soutěže. Postup do nadstavby mají oba týmy téměř jistý.

První utkání skončilo výhrou Draků na domácí půdě 5:2. Oba týmy jsou v popředí extraligové tabulky a postup do nadstavby by jim neměl uniknout. Arrows má za sebou sérii 9 výher z posledních 10 zápasů, Draci podlehli v posledním víkendu dvakrát Kotlářce, ale právě v minulém utkání ukázali, že jsou v každé sestavě nebezpeční.
Oba soupeři mají ve svém středu excelentní pálkaře, kteří kralují extraligovým statistikám – Joyce a Rubanowitz resp. Hajtmar, Schneider, Čech a Wilson. Až na Zachary Wilsona mají všichni pálkařský průměr (BA) přes .400. Pálkaři Arrows zatím v sezóně odpálili 232 hitů, z toho 42 dvoumetových, 10 třímetových a celkem 18 homerunů. Dračí útočníci jsou na tom podobně 235 – 55 – 7 -13.
V minulém utkání se na nadhozu představili Marko Vykoukal, který odházel celý zápas a rozdal 6SO, na druhé straně se na tomto postu prostřídali 4 hráči – Večerka, Sobotka, Vašourek a Schneider. Uvidíme, jakou nadhazovací rotaci zvolí manažeři obou týmu nyní – i vzhledem k blížícímu se víkendu, kdy Arrows čeká Kotlářka a Draky Nuclears.

Arnošt Nesňal: "Po chladném minulém víkendu přesouvám na DL Arnošta Dubového - natažené látko. Chybět bohužel bude Viktor Večerka, který je momentálně na MLB try-outu, který v Brně právě probíhá."

Zápas startuje v 15:00 hod., rozhodovat ho budou René Holcapfel a Marek Vičar. 

Starší články