>

Divoké výhry Eagles a Arrows

Evženie Votinská, 11.04. 2019 Extraliga

Extraliga pokračuje rychlým tempem a tento týden je kolo roztažené od středy do neděle.

Utkání mezi Eagles Praha a Tempem Praha (12:6) bylo poznamenáno velkým chladem, který v Praze ve středu večer, i s blížícím se zhoršeným počasím, panoval.
Tempo startovalo s Markem Minaříkem a začátek zápasu mu vyšel. Dostalo se díky dobrým odpalům a nejistým nadhozům Ondřeje Hegra do vedení 6:0 v polovině 4. směny. To však nakonec z jejich útoku bylo vše. Domácí Eagles po vystřídání Marka Minaříka (za stavu 3:6), kterému se během 4 směn moc nedařilo držet kontrolu nad svými nadhozy a zaznamenal celkem 6 trefení pálkařů, přeci jen na pálce ožili a postupně utkání nejen srovnali, ale i otočili jeho vývoj ve svůj prospěch. Podle dostupných statistik má Marek Minařík na svém kontě zatím 41 HB, před ním jsou např. Daniel Mráz, Lukáš Veselý, Petr Minařík (48), Vojtěch Papež, Vojtěch Holický a Jakub Černík (70). 
Další homerun, letos již 4. předvedl Matěj Hejma, celkem tři body stáhl svým hitem Jan Homolka. V dresu Tempa se pálkařsky dařilo Marku Rejmanovi (2 ze 3).
V horší kontrole nadhozů nebyl Marek Minařík sám, Ondřej Hegr měl během 5 směn na svém kontě 4 trefení, střídající Petr Vojta 1 a Adam Vrubel, který nastoupil po Minaříkovi, rovněž 1. Celkem diváci během celého chladného večera viděli 12 trefení pálkařů, která se samozřejmě neobešla bez reakcí trenérů, hráčů a diváků a vyústila ve vyloučení manažera domácího týmu Vladimíra Chlupa.
„Nebyl to pěkný zápas, hra byla hektická, byla zima,“ zhodnotil utkání Petr Baroch, asistent trenéra Tempa a dodal: „Nic takového jsem asi za svou hráčskou a trenérskou kariéru nezažil.“

Druhý středeční duel sehráli Třebíč Nuclears s Arrows Ostrava (17:5). Zápas se hrál na Arrows, ale jako domácí byli vedeni třebíčtí. Ti také vstoupili do utkání úspěšně díky dvoubodovému homerunu Treye Bridise na startujícího Wesley Roemera. Odpověď Arrows ale byla rázná a vyústila k zisku 5 bodů hned ve druhé směně. V průběhu utkání se ostravští dostali do vedení 7:3 a Třebíč měla šanci na další přísun bodů, když naplnila mety. Veškerý tlak ale zastavil střídající Matěj Satoria a Arrows si už pak i díky dalšímu homerunu Terrella Joyce a dalším dobrým odpalům došli v klidu pro vítězství. To pak zdůraznili další pěknou porcí bodů v poslední směně. Po 10 bodech v jednom inningu v utkání se Skokany a rovněž 10 bodech v jedné hře ze zápasu s Eagles, ukazují ostravští, že jsou letos opět útočně naladěni.
Velkou porci nadhozů zvládl v dresu Třebíče mladý Martin Mazura, který na prkně tak trochu zaskočil za spoluhráče, který se zranil při rozcvičce. Terrel Joyce odpálil letošní 3. homerun a opravdu mílovými kroky se blíží ke zdolání hranice 50 homerunů znamenající vstupenku do Klubu českých homerunárů. Tři hity ze 4 startů a k tomu 4 stažené body jsou dobrou pálkařskou vizitkou Tomáše Juňce.
„Už před sezónou jsme se rozhodli, že budeme vždy hrát dva zápasy na kopci s tím nejlepším, co máme. Takže na středeční zápas dostal šanci Martin Mazura. V 7. směně bylo skóre 8:5 a vyrovnané na hity, takže jsme spokojeni a těšíme se na pátek a sobotu,“ hodnotil večerní zápas trenér Třebíče Jan Gregor.

Ve čtvrtek večer sehrají Eagels s Tempem další zápas, série mezi Arrows a Nuclears pokračuje v pátek.

Starší články