>

Hodnocení sezony: 6. místo Hroši Brno

Jan Beneš, 09.01. 2019 Extraliga

Po vánočním veselí se opět vracíme k hodnocení extraligového ročníku 2018. Šesté místo v uplynulém roce obsadil další brněnský celek v nejvyšší soutěži Hroši Brno. Sportovní manažer MARTIN DVOŘÁK i přes zhoršení pozice v celkovém pořadí vidí v týmu potenciál probojovat se na medailové příčky.

Jak hodnotíte extraligový ročník 2018?

Konečné šesté místo znamená sestup o jednu příčku oproti loňskému roku, což jako úspěch nevnímáme. Naším cílem bylo dostat se mezi nejlepší tři. Na druhou stranu si myslím, že každým rokem herně rosteme a zlepšujeme se. Když v tomto trendu vydržíme, určitě se tohoto cíle dočkáme.

Jaký byl nejlepší moment Hrochů v sezoně?

Když jsme na přelomu dubna a května vyhráli devětkrát v řadě. Sebevědomě jsme putovali tabulkou směrem vzhůru a těšili se na play off.

A kdy bylo Hrochům v sezoně nejhůře?

Nejhorší moment přišel kolem třetího, čtvrtého týdne nadstavby. Na samotném začátku jsme sice ani jednou nestačili na Draky Brno, ale po výhře jsme sahali.  V následujícím týdnu jsme srovnali krok třemi výhrami. Bohužel potom už jsme na dobré výkony nedokázali navázat a hrát pod tlakem nám dělalo problémy. Ve zbytku nadstavby jsme pak dokázali vyhrát pouze jednou, a to na dobrý výsledek nestačilo.

Nedílnou součástí kádru jsou i zahraniční hráči, jak se vám zamlouvaly jejich výkony?  

Zahraniční posily nám v letošním roce vyšly jen z půlky. Vracel se ověřený Kenny McDowall, který tu velmi kvalitně odehrál svoji poslední sezónu jako profesionální baseballista. Bohužel Stephan Swagerty, který měl v domácí, ale i australské lize neuvěřitelná čísla se nám na nadhazovacím kopci za celý rok pořádně nechytl, v důležitých momentech nás nepodržel. Těší nás ale, že zpět v Brisbane se mu opět daří. V příštím roce budeme tak i tak hledat úplně nová jména.

Koho byste zvolil jako hráče sezony?

Jednoznačně Michaela Kremláčka. Nejen, že zažil svoji nejpovedenější sezónu na pálce, kde pomohl staženými body k celkovému počtu výher, ale o jeho zkušenosti a herní přehled se opírali trenéři, a mladí talenti se měli kde přiučit. 

Jak se vám zamlouvala návštěvnost na domácích zápasech a celkově v extralize. Pomáhají propagační akce?

Celá fanouškovská základna funguje u Hrocha neskutečně dobře. Hráči mládežnických kategorií znají své starší kolegy a pravidelně je chodí podpořit. Letos se nám povedla středeční akce „Club Day,“ na které se u BBQ scházel celý klub. Další akce jako Fish Day, Opening Day anebo tradiční Hrošíkovo sportovní odpoledne přilákalo do našeho areálu další širokou veřejnost, takže jsme velmi spokojení a v této práci tak hodláme pokračovat.

Co nového se chystá u Hrocha do sezony 2019?

Největší novinkou pro náš mužský tým je změna hlavního trenéra. Jeff Barto, který s týmem odvedl velký kus práce, se rozhodl, že v příštím roce povede mládežnické kategorie a u A-týmu zůstane pouze jako nadhazovač.  Jeffa v příštím roce nahradí zkušený mládežnický trenér Matěj Samek. Mates má do týmu přinést důsledný přístup k mužskému programu. Jde o člověka, který si prošel všemi mládežnickými kategoriemi našeho klubu, zároveň se od roku 2011 podílí na jeho celkovém vedení a na tuto výzvu se moc těší.

Alexander Derhak se rozhodl pro nabídku z německé Bundesligy, kde v příštím roce povede jako manažer tým Bonn Capitals. Přejeme mu hodně úspěchů v další baseballové cestě.

Kariéru přerušil také náš nejužitečnější hráč Michael Kremláček, který má krásné rodinné povinnosti. Také jemu přejeme jen to nejlepší a těšíme se na Ondru Kremlu v Hroších řadách.  

Starší články