>

Hodnocení sezony: 8. místo Olympia Blansko

Jan Beneš, 05.12. 2018 Extraliga

Loňský nováček prožil povedenější ročník než při své obnovené premiéře v nejvyšší české soutěži. Manažer týmu IVO KUČERA je s rokem 2018 spokojen a do nového ročníku chce opět pracovat na postupném zvyšování herní úrovně Olympie.

Jak byste zhodnotil osmou příčku Olympie v roce 2018?

Byla to druhá sezóna po návratu do extraligy a ta bývá vždy poměrně nevyzpytatelná. Na jedné straně už mají hráči zkušenosti z předchozího ročníku, na druhé může dojít k sebeuspokojení. Výsledky byly lepší než v první sezóně, i naše hra má neustále mírně stoupající úroveň. Takže z tohoto pohledu panuje spokojenost.

Jaký byl nejlepší moment sezony?

Jednoznačně začátek června, kdy jsme měli sérii čtyř vítězných zápasů v řadě.

A kdy bylo týmu v sezoně nejhůře?

Těch momentů je víc. Série porážek na začátku sezony nebo zápas s Tempem, kdy jsme za stavu 1:1 po šesté směně dostali 12 bodů v jedné směně, ale na to rychle zapomenete. Pro mne bylo nejhorší, když jsem musel řešit vnitřní problémy týmu v baráži.

Opět jste v kádru přivítali duo asijských hráčů, jak hodnotíte jejich přínos týmu?

Natsushiko Ue byl pro nás jako zjevení z jiné planety. Olympia má dlouhodobě problémy s výchovou chytačů a proto byl pro nás naprostým vysvobozením. Pro mne a věřím, že i pro všechny kluky v týmu, po všech stránkách vynikající. Akimasa Yasuda byl trošku jiný příběh. Kdyby nedošlo k onemocnění Kuby Kostky, tak u nás sezónu nedohrál. Nakonec se v baráži rozehrál a na konci výrazně pomohl.

Koho byste zvolil za hráče sezony v Olympii?

Pokud mám vybrat pouze jedno jméno, tak David Farkaš.

Jak se vám zamlouvala návštěvnost na domácích zápasech a celkově v extralize. Pomáhají propagační akce?

Opět jsme se snažili držet pátečních večerních zápasů, je to podstatně příjemnější, jak pro diváky, tak pro hráče. Když pominuly prvotní chladné večery, tak byla návštěvnost slušná. Pro nás spíše než propagační akce pomáhá pravidelnost termínu, ve kterém hrajeme.

Co nového se chystá na Strawberry fieldu?

Myslím, že klub v současné době plně vytěžuje dostavba areálu. Takže z tohoto pohledu zvýšení úrovně areálu pro další roky. Co se týče herního projevu, je můj cíl dlouhodobý a neměnný, neustálé a postupné zvyšování úrovně naší hry.

Starší články