>

Ve vedru excelovali nadhazovači. Draci ve velkolepém souboji porazili Titány

juh, 06.08. 2018 Extraliga

Také po dalším víkendu pevně vládnou v extraligové Nadstavbě o titul Draci Brno. K první prohře v této části soutěže ale neměli daleko. Na hřišti Tempa Titans Praha utkání došlo až do 12. směny, nadhazovač Jake Rabinowitz dlouhou dobu držel naděje pražských baseballistů. Nakonec se úřadující šampioni radovali z vítězství 4:2. Na druhém místě se stále drží Arrows Ostrava, třetí jsou hráči Eagles Praha. Kotlářka Praha zabrala a dvakrát porazila Hrochy Brno. Bez výhry jsou stále Titáni.

Tohle už tu dlouho nebylo… Devět směn a žádný bod! Nadhazovač Jake Rabinowitz z Tempa a Drak Radim Chroust nepovolili žádný doběh. Soupeřům se proti nim podařilo dát akorát čtyři úspěšné odpaly. Jinak nic. „Je to až neskutečné, co se dělo. Jake Rabinowitz házel skvěle,“ prohlásil Chroust, který střídal v deváté směně. To Rabinowitz vydržel až do jedenácté směny, což zvykem nebývá.

Prodloužení vyšlo lépe Drakům Brno. Mladý a talentovaný Ondřej Furko povolil pouze dva body Tempu Titans. To Draci jich dali čtyři. Klíčový odpal si připsal Přemek Chroust, který zařídil dva body. „Zejména Furko zaznamenal skvělý výkon. Soupeři na něm udělali ve třech nastavených směnách pouze dva body, což je excelentní. Nepamatuji si takhle dlouhý zápas,“ radoval se Arnošt Nesňal, generální manažer Draků Brno. Ti v Nadstavbě o titul stále neprohráli a tak s velkou jistotou pochodují do finále s názvem Czech Series.

Naopak Titáni z devíti zápasů nevyhráli ani jeden. Ze dna se naopak odrazila Kotlářka Praha, která porazila dvakrát Hrochy Brno. Třetí místo a naděje na Wild Card stále drží Eagles Praha. Pražští baseballisté měli sérii s Arrows Ostrava a dvakrát odcházeli jako poražení. „Bylo to náročné, zároveň se hrál velmi dobrý baseball. Oba dva týmy vytáhly své nejlepší nadhazovače. Dvě prohry o bod mrzely, ale dá se na tom stavět. Minimálně v polovině těch zápasů jsme byli vyrovnaným a někdy lepším soupeřem. Občas nás ale trápila efektivita na pálce,“ prohlásil Michal Zýma z Eagles Praha.

Pátek

Draci Brno - Tempo Titans Praha 11:6

Zápas za domácí Draky začal na kopci Petr Minařík a ten si kromě lehké krize ve 3. směně vedl na výbornou a odházel kvalitních 6 směn. Na druhé straně začal na nadhazovacím kopci Marek Minařík, který Dračí útok hodně trápil, ale bohužel pro něj z důvodů divokých nadhozů a tím pádem spoustě wild pitchů musel mnohdy za směnu hodit i více než 3 outy. To se podepsala hned na první směně, ve které sice dostal triple od Arnošta Dubového, ale poté dokázal jak Hubbarda tak Schneidra hodit strike out, jenže právě oba dva se dostali na metu přes nechycený 3. přesný nadhoz. Draci tedy po 3. směnách vedli 4:3 a vypadalo to na drama. Jenže poté Marka Minaříka vystřídal Martin Lukačka a Draci dokázali přidat dalších 7 bodů. Domácím se nepovedla obrana v 7. směně, kde už byl na kopci Honza Nebenfuhr a následně i Honza Vašourek a Tempu se podařilo snížit. Poslední směnu zavřel třemi strike outy Martin Schneider a Draci jsou tedy v nadstavbě dále stoprocentní.

Eagles Praha - Arrows Ostrava 9:10

Večerní zápas poskytl všem napínavý a pěkný baseball až do samého konce tj. do 10. směny. Na kopci ho odstartoval Tomáš Duffek za domácí, který čisté skóre udržel první dvě směny. Ve třetí se do něj opřel Grepl a svým trojmetovým odpalem odstartoval tříbodovou sérii Arrows v tomto inningu. A v dalších čtyřech směnách postupně přidávali bod po bodu - v 5. to byl HR Terrella Joyce, v 7. pak přidal druhý HR. Naproti tomu pálkaři Eagles nemohli první čtyři směny najít na nadhazovače Arrows Burgholdera žádnou účinnou zbraň. Až v páté se jim podařilo obsadit mety a Petr Zýma krásným double stáhl tři body k již jednomu staženému ulejvkou. Stav byl ale stále 4:5 v neprospěch domácích. v 7. směně došlo na obou stranách ke střídání nadhozu (Eagles - Thurber, Arrows - Marko Vykoukal) , což zjevně káplo do noty pálkařům Eagles speciálně pak Hejmovi, který svým triplem srovnal stav na 7:7. Eagles opět vystřídali nadhoz v 8. směně mladý Kvapil, kterému se ale příliš nedařilo, a tak ho po dvou autech vystřídal další mladík Vojta Bužga, který si vedl nadmíru dobře a udržel stav. Bohužel pálkaři Eagles nevyužili výhodu své dohrávky a na střídajícího Satoriu na kopci, bod domů nadotáhli. Došlo tedy na tie break. Zápas byl dramatický až do posledního autu. Nejdřív se lehce přestalo dařit nadhaazovači Eagles což sice vzápětí napravil dvěma SO, ale tři body už byly doma. Eagles byli ve velké šanci, stáhli díky pěkným odpalům 2 body, ale bohužel víc už se jim nepodařilo. Konečné skore zůstalo nakonec 10:9 ve prospěch hostů.

Sobota

Eagles Praha - Arrows Ostrava 4:5

Sobotní zápas se odehrál ve velmi dusném horkém odpoledni. Na kopci začal Šimon Blažek za Eagles a Tomáš Ondra za Arrows.Šimon neházel špatně, ale ve druhé směně pustil na metu hráče na HB a BB. To okamžitě využili Arrows ve svůj prospěch a vedli 0:2.Eagles se nedařilo pálkařsky a tím  i bodově prosadit. To se podařilo až ve čtvrté směně zásluhou odpalu Homolky, který stáhl Wittiga (BB) domů.  V další směně přidali díky pěkným singlům Pojera, Laubeho a s přispěním erroru spojky dva body a stav byl 3:3. V sedmé směně se doslat na mety krásným double Pojer a Wittig ho singlem stáhl domů (4:3). Když už se zdálo, že je vítězství na dosah přidali Arrows v devátě směně dva body a Eagles v dohrávce nesk)orovali. Konečný stav tedy zůstal na 5:4 pro Arrows.

Cardion Hroši Brno - Kotlářka Praha 5:4

Tempo Titans Praha - Draci Brno 2:5

Cardion Hroši Brno - Kotlářka Praha 0:3

Neděle

Tempo Titans Praha - Draci Brno 2:4

Kotlářka Praha - Cardion Hroši Brno 12:5

Čtvrtý play-off zápas mezi Kotlářkou Praha a Hrochy Brno se odehrál v Praze na stadionu Markéta od 14:00. Na kopci se proti sobě postavili za domácí Kotlářku Lukáš Ercoli a za hosty Stephen Swagerty. Utkání ovšem muselo být na začátku druhé směny kvůli vydatnému dešti na dvě hodiny přerušeno. po vysušní hřiště a nanošení nové antuky se v zápase mohlo pokračovat a druhý inning přinesl hned dva body na straně domácích díky dvoubodovému homerunu Matěje Šůchy. Na to ovšem v další směně Hroši odpověděli a stáhli hned 3 body a dostali se tak do vedení. Vedení jim nevydrželo dlouho, jelikož domácí v páté směně dokázali získat hned tři body. V dalších směnách se Kotlářce stále dařilo a své vedení navýšili až na 12:3 také díky druhému homerunu v utkání Daniela Vavruši. Hosté ještě v posledním inningu přidali dva body ale to na konečný výsledek nemělo vliv a Kotlářka Praha tak zvítězila na Hrochy Brno 12:5.

Arrows Ostrava - Eagles Praha 1:2

V nedělním , čtvrtém utkání play-off mezi hostujícími Eagles Praha a domácími Arrows, se dočkali vítězství pražané. O výsledku utkání prakticky rozhodlo zaváhání domácí obrany ve třetí směně , kdy po chybě a následném HR Marka Chlupa šli hosté do vedení 2:0. Domácím se v dohrávce této směny po hitu Marina Šmoldase, sebeobětovací ulívce Tomáše Kovaly a chybiče v obraně Eagles, podařilo snížit na 2:1. Taktickou hrou, podloženou výborným nadhozem Taylora Thurbera, který si tak připsal win, však už ke změně skóre nedošlo.

 

Starší články