>

Draci Brno prochází extraligou bez porážky, dařilo se Kotlářce a Eagles

jiri_uhlir, 14.04. 2018 Extraliga

Baseballisté z týmu Draci Brno v dosavadním průběhu domácí baseballové extraligy doposud neprohráli. V pátek a v sobotu si připsali dvě výhry proti Tempo Titans Praha a suverénně vévodí tabulce se sedmi vítězstvími. Dvě výhry o víkendu zaznamenali také Eagles Praha, Kotlářka Praha, nebo Arrows Ostrava.

Draci Brno - Tempo Titans Praha 1:0

Ve středu Jakub Hajtmar z Draků Brno zaznamenal svůj 500. úspěšných odpal proti Olympii Blansko, což dokázal jako devátý hráč historie domácí extraligy. Ve vítězném rytmu pokračovali úřadující šampioni také o víkendu. V pátek po těsném výsledku 1:0 porazili Tempo Titans Praha. Skvělý výkon předvedl zejména Marek Minařík z Tempa, který odházel celých devět směn a předvedl něco málo přes 120 nadhozů. Utkání po devíti směnách muselo do prodloužení. V něm si připsal úspěšný odpal Martin Kalábek, který stáhl Petra Čecha pro vítězný doběh.

„Je to neuvěřitelný odpálit wakl off, navíc jsem poprvé vzal přítelkyni na baseball. Nemohlo to být lepší,“ prohlásil Martin Kalábek. V sobotu Draci Brno potvrdili formu, když Tempo na domácím hřišti porazili 5:1 a bez porážky vládnou české extralize. Na druhém místě se drží Eagles Praha, kteří v sobotním dvojutkání porazili Olympii Blansko.

Tempo Titans Praha - Draci Brno 1:5

Nepřesný příhoz na první metu hned v úvodu první směny pomohl Drakům do vedení, které už nepustili. Zápas byl přesto až do konce otevřený. Obrana Tempa po dvou směnách nadlouho zastavila brněnský útok a Jake Rabinowitz monstrózním homerunem ve třetí směně získal první bod, který se bohužel pro domácí ukázal být zároveň i posledním.

V páté i šesté směně sice zahájili svůj útok pokaždé dvoumetovým odpalem prvního pálkaře, jeho spoluhráči ho však v obou případech zvládli dotlačit pouze na třetí metu. Jak se ze třetí mety skóruje, jim předvedli Draci v následujícím dějství, kdy středopolař zariskoval při chytání kratšího odpalu ze vzduchu, a byl z toho triple následovaný singlem. V poslední směně přidali ještě jeden bod po dlouhém sebeobětovacím odpalu, zatímco Titans se nedostali už ani ke korekci nepříznivého skóre.

Arrows Ostrava - Cardion Hroši Brno 6:2
Cardion Hroši Brno - Arrows Ostrava 1:3

Martin Bareš odházel kvalitních 5.3 směn, kdy povolil jediný doběh v první směně po jediném švihu Terrella Joyce. Boris Bokaj na straně hostí odházel 6 silných směn s osmi strikeouty. Comeback Hrochů se nekonal, i když domácí předvedli dobrý tlak, jejich počínání zastavil Joyce a připisuje si save. Arrows si odvážejí cenné vítězství po napínavém utkání s výbornou diváckou kulisou.

 

Eagles Praha - Olympia Blansko 10:5

Páteční počasí zjevně baseballu nepřálo, a tak se večerní zápas přesunul na sobotu  v 11 hod. Sluníčko si dalo říct, a tak vše mohlo v klidu vypuknout. Startér Eagles Tomáš Duffek začal sice pěkným SO, ale hned potom se Olympii zadařilo pár odpalů a rázem Eagles prohrávali 4:0, což se jim dlouho nedařilo změnit. Mladý nadhazovač Blanska Jakub Kostka je držel takřka až do 6. směny, kdy bylo srovnáno i díky  pěkně umístěnému trojmetovému odpalu Marka Chlupa a double Homolky. Definitivní obrat na stranu Eagles však přišel až v dohrávce 7. směny. Šest bodů už stačilo na celkové vítězství 10:5. „Nevyvedl se nám začátek zápasu. Nevím, čím to bylo, asi jsem jim to moc nabízel. Ale pak jsem se rozházel a naší pálce se začalo dařit,“ prohlásil Tomáš Duffek.

Eagles Praha - Olympia Blansko 12:1

Dnešní již druhý zápas na Krči začínala nová posila v nadhazovací stáji šikovný nadhazovač Taylor Thurber. Nebyl to jeho první start za Eagles v lize, a tak jsme očekávali opět dobrý výkon a Taylor nás nezklamal. V prvních dvou směnách čtyři SO a na pálce potěšil Petr Zýma krásným single HR. Olympia se na pálce moc neprosazovala a Eagles postupně přidávali jeden bod za druhým jednak hezkými odpaly, ale bohužel pro Blansko i častými BB. Mladí nadhazovači Olympie nedokázali zastavit krčské pálkaře a zároveň přesílit dobrý nadhoz takže zápas skončil v 7. směně rozdílem.

Třebíč Nuclears - Technika Brno 10:6
Třebíč Nuclears - Technika Brno 3:9

Kotlářka Praha - Skokani Olomouc 10:0

V prvním double-headeru na vlastním hřišti v této sezóně se domácí Kotlářce Praha postavili Skokani Olomouc. Slavnostní nadhoz provedl před prvním utkáním dlouholetý trenér mládeže Kotlářky a držitel ocenění za celoživotní přinos baseballu Petr Aubrecht. Ve třináct hodin a deset minut začal samotný první zápas dne. Na kopci se proti sobě utkali za domácí Jackson Brebner-Russ a za hosty Lukáš Veselý. Zápas se vyvíjel pomalu, jelikož oba nadhazovači svými výkony nepouštěli lehce pálkaře druhého týmu na mety. Ve třetím inningu však přišel zlom pro Kotlářku, které se podařilo stáhnout hned čtyři body díky homerunům Rio Tsurumakiho a Scotta Mulhearna. Scott přidal ještě druhý homerun v páté směně a zajistil tak svým neuvěřitelným výkonem na pálce výhru Kotlářky nad Skokany 10:0 po sedmé směně.

Kotlářka Praha - Skokani Olomouc 10:1

V druhém utkání dne se na kopci představili za domácí Jan Novák a za hosty Joel Chapman. Tentokrát byli ovšem domácí úspěšní již v druhé směně a to opět dvěma homeruny Scotta Mulhearna a Matěje Šůchy. Homerunová úspěšnost Kotlářky pokračovala i v druhém zápase, jelikož stejně jako se to podařilo v prvním utkání Scottu Mulhearnovi, v druhém zápase dokázal i catcher Daniel Vavruša odpálit hned dva homeruny. Díky velké úspěšnosti domácích na pálce zvítězila Kotlářka nad Skokany i v druhém zápase dne a to v poměru 10:1.

 

 

Starší články