1. Home >
  2. Rekord! Kotlářka Praha porazila v nejdelším zápase Arrows Ostrava

Rekord! Kotlářka Praha porazila v nejdelším zápase Arrows Ostrava

juh, 07.04. 2018 Extraliga

Nejdelší utkání v novodobé historii domácí baseballové extraligy bylo včera k vidění na Arrows Ostrava. V něm po 4 hodinách a 21 minutách zvítězili hráči z Kotlářky Praha, když ve třetí nastavené směně přidali rozhodující dva body a soupeř zaznamenal pouze bod. „Byl to zápas, který si nezasloužil mít vítěze, ale ke konci jsme měli větší štěstí. Náročné to bylo hodně, chvílemi jsem si připadl jako otloukánek. Ani nevím, kolik mám modřin,“ prohlásil Daniel Vavruša, catcher Kotlářky Praha. Historický zápis byl překonán o pouhou minutu, předchozí nejdelší zápas se odehrál v roce 2016 a opět v něm stejným výsledkem 9:8 vyhrála Kotlářka Praha, která uspěla na hřišti Hrochů Brno.

Po devíti směnách utkání mezi Arrows Ostrava a Kotlářkou Praha skončilo vyrovnaně 4:4 a muselo se jít do prodloužení. V nastavených směnách začínají týmy s pěšci na prvních dvou metách, a hned v té první zaznamenaly oba shodně 3 body, pokračovat se tak muselo dál. Rozhodující moment přišel až ve 12. směně, kdy Australan Jackson Brebner úspěšně odpálil do pole a stáhl dva pěšce. Domácí hráči z Arrows se podařilo kontrovat pouze jedním bodem a prohráli.

„Byl to obrovsky vypjatý duel, ale ke konci nám přišli gratulovat také soupeři a fanoušci. Zápas se musel líbit všem, byly v něm velké emoce. Na hotel jsme se dostali kolem půlnoci a někteří kluci z toho adrenalinu usnuli až kolem čtvrté hodiny ráno,“ popisoval Daniel Vavruša, který jako catcher z Kotlářky Praha absolvoval také druhý nejdelší zápas extraligy. Ten se odehrál v roce 2016 na Hroších Brno a trval 4 hodiny a 20 minut. Kotlářka v něm uspěla po stejném výsledku (9:8), ovšem bez nastavené směny.

„To byly další nezapomenutelné chvíle. Utkání se neskutečně natahovalo obrovskými průtahy mezi nadhozy. Soupeře jsem musel neustále popohánět. Navíc někteří naši hráči si zapomněli svačiny, takže jsme měli obrovský hlad,“ vzpomínal Vavruša, který v roce 2011 podepsal smlouvu s nejslavnějším baseballovým týmem New York Yankees, po několika letech v nižších amerických soutěžích se však vrátil do České republiky.

Jen pro srovnání duel zámořské ligy MLB mezi St. Louis a New Yorkem Mets trval v roce 2010 bezmála sedm hodin. Až v dvacáté směně rozhodli Mets o svém vítězství 2:1. V devíti směnách normální hrací doby ani v devíti nastavených přitom diváci neviděli ani jediný bod. A třeba v roce 1920 se hrálo mezi Brooklynem Dodgers a Bostonem Braves 26 směn, zápas se ukončil kvůli tmě.