>

CZECH SERIES: Skolí ostravské šípy brněnského draka?

juh, 21.09. 2017 Extraliga

Je to tady! Finále domácí baseballové extraligy začne již v pátek od 19:00. Utkají se v něm nejúspěšnější týmy letošní sezony – Draci Brno a Arrows Ostrava. A podle odhadů půjde o vyrovnané duely! Vždyť vzájemná bilance vyznívá 4:3 pro Draky, v nadstavbové části zaznamenali brněnští baseballisté o jednu výhru více než Ostrava. Série začne v pátek, poté pokračuje v sobotu a v neděli. Czech Series se hraje na tři vítězné zápasy, pokud se nerozhodne o víkendu, pokračovat se bude v příštím týdnu.

Všechny zápasy můžete sledovat na Playo.TV živě a s odborným komentářem!

„Očekávám, že se bude rozhodovat až v pátém zápasu,“ prohlásil Arnošt Nesňal, generální manažer Draků Brno. Vládci domácí baseballové scény mohou čerpat z unikátních zkušeností – po třiadvacáté budou hrát ve finále, celkem uspěli dvacetkrát. „Mají nesrovnatelně větší zkušenost. To považuji za naši největší nevýhodu,“ doplnil Boris Bokaj z Arrows Ostrava, která se dostala do finále naposledy v roce 2009, a doposud celkově nezvítězila.

Pokud však očekáváte, že Draci nebudou mít motivaci vybojovat 21. triumf, hodně se mýlíte. „To, že jsme vyhráli dvacet titulů, neznamená, že by nás to nebavilo. Pořád máme motivaci a rádi hrajeme, vyhráváme,“ dodal Nesňal, který si letošní ročník extraligy pochvaluje. „Co se týče kvality a atraktivity, tak je hodně vysoko. Extraliga nám nahradila výpadek Evropské ligy.“

Útočné šípy a precizní draci

Všimnul si toho také americký nadhazovač Wesley Roemer z Draků Brno: „Ostravští baseballisté jsou na pálce velice nebezpeční. Musíme být neustále ve střehu.“ Nesňal k tomu dodává: „Arrows se snaží hlavně soupeře vypálit.“  To hra dvacetinásobných šampionů je zaměřena zejména na precizní obranu. „Tu musíme mít kvalitní také my, pokud chceme uspět. Nesmíme podlehnout jejich tlaku, ten si pohlídat a být na pálce silní,“ dodal Bokaj.

Příprava? Plavání

Když se Nesňala zeptáte, zda se na Czech Series speciálně jeho tým připravuje, odpoví zcela jasně: „Ne. Nic speciálního neděláme, jen házíme, chytáme a pálíme.“ To hráči Arrows Ostrava kromě baseballového tréninku půjdou plavat. „Trochu se zregenerovat, zejména,“ doplnil Bokaj.

Největší hvězdy Draků Brno

Martin Schneider: Nejvšestrannější český hráč. Skvělý polař, jistota na pálce a také v poli. V letošní sezoně odpálil 5 homerunů,  BA má v první desítce.

Terrell Joyce: Kdo u Draků stahuje body? Zejména Terrell Joyce, celkem jich zařídil 47 a v této statistice je třetí nejlepší v české extralize. Homerunů odpálil 11, což je druhý nejlepší výkon za Matějem Hejmou (16).

Radim Chroust: Nejlepší nadhazovač, viz. jeho ERA 1.13, která je nejnižší v extralize. Velká opora na kopci.

Největší hvězdy Arrows Ostrava

Joseph Goodman: Nejlepší nadhazovač Arrows, má celkem 100 strikeoutů. Vyhrál 15 zápasů, v této statistice je nejlepší.  

Tomáš Juněc: Opora na pálce, stáhl celkem 51 bodů a dal devět homerunů.

Jakub Malík: Zkušený hráč a spolehlivý pálkař. Odpálil deset homerunů, což je třetí nejlepší výsledek.  

 

 

 

Starší články