>

Max MacNabb ze Skokanů Olomouc podepsal profesionální smlouvu v MLB

jiri_uhlir, 13.07. 2017 Extraliga

Když v polovině dubna přiletěl Max MacNabb do Česka, aby se stal jednou z posil baseballového týmu Skokani Olomouc, netušil, že odletí ještě před koncem základní části tuzemské extraligy zpět do Spojených států amerických, odkud pochází. Minulý týden totiž tento levoruký nadhazovač z Kalifornie podepsal profesionální smlouvu s Baltimore Orioles a bude zde hrát druhou nejvyšší baseballovou soutěž na světě, tedy Minor Leaque Baseball.

„Je to obrovská příležitost, které si nesmírně cením. Právě proto jsem na sobě tvrdě pracoval a budu i nadále, abych podával co nejlepší výkony,“ podělil se o první reakci Max, kterého do Olomouce přivezl hrající trenér Skokanů Jakub Voják z Austrálie, kde se oba potkali v jihoaustralské lize.

Právě v České republice se o osudu Maxe MacNabba rozhodlo. Ačkoli po něm Baltimore Orioles šilhali již nějakou dobu, nabídka přišla až během Pražského baseballového týdne, kterého se Max MacNabb zúčastnil s výběrem zahraničních hráčů. S týmem 3n2 International Stars turnaj vyhrál.

Nadaný baseballista byl od letošního jara silnou oporou týmu Skokani Olomouc, kterým pomohl zejména svými nekompromisními výkony na nadhazovacím kopci. „Skokani jsou mnohem lepší, než jak je mnozí hodnotí. Jádro týmu je složené z dlouholetých extraligových hráčů. Jejich zkušenosti je dělají lepšími a lepšími. Jsem přesvědčený, že Skokani mohou představovat reálnou hrozbu v nadstavbových zápasech,“ vyzdvihl s tím, že se po celou dobu cítil být naprostou součástí týmu a celého klubu, který podle jeho slov tvoří velmi dobrý kolektiv lidí. Jeden z nejlepších sportovních zážitků, které si odvezl s sebou do zámoří, bylo vítězství nad Arrows Ostrava ve chvíli, kdy ostravští baseballisté vévodili čelu tabulky. Své angažmá v české baseballové extralize si užíval. „Kvalita této soutěže je dobrá. Mnoho hráčů napříč ostatními týmy dělá hru mnohem zábavnější.“

A jak hodnotí obecně úroveň českého baseballu? „Je jasné, že v USA, Austrálii, Japonsku a v dalších zemích, je zájem o tento sport mnohem větší. Česká republika je ale země, která se velmi rychle rozvíjí v mnoha směrech. To se týká i úrovně baseballových klubů, jejich zázemí i fanoušků. Přál bych si, aby se baseballu v Česku dařilo i nadále,“ uzavřel čtyřiadvacetiletý Američan.

Maxwell MacNabb (*28. 8. 1992)
výběr z jeho sportovní kariéry:
University of San Diego (San Diego Padres 2014)
New South Wales State League D1 (Mac Arthur Orioles 2015-16)
French Division 1 (Senart Templiers 2016)
South Australian Baseball League (East Torrens Red Sox 2016-17)
Australian Baseball League, ABL (Adelaide Bite 2016-17)

Starší články