1. Home >
  2. Arrows již jsou v první čtyřce. Nuclears opustili první místo

Arrows již jsou v první čtyřce. Nuclears opustili první místo

Ján Jabrocký, 19.05. 2024 Extraliga

Osm zápasů má za sebou v uplynulém týdnu baseballová Extraliga. V nich dominovali nadhazovači, když pouze jednou fanoušci viděli minimálně 10 doběhů.

Důležitou sérii sehráli baseballisté Arrows Ostrava a pražského Tempa. Dva vyhrané zápasy by totiž jeden z týmů přiblížily první čtyřce, naopak dvě prohry by tyto šance vzdálily. Oba celky v prvním utkání v pátek nechtěly soupeři darovat nic zadarmo, a proto po sedmi směnách svítil na tabuli vyrovnaný stav 3-3. V dohrávce osmé směny ale zkušený Aleš Navrátil dokázal stáhnout čtvrtý a vítězný doběh. Tempu tak nepomohly ani tři homeruny v rozpětí dvou směn a z Ostravy si vezli prohru 3-4.

V sobotní odvetě na svém hřišti tak Pražané měli svému soupeři co vracet a zpočátku se zápas vyvíjel v jejich prospěch, když po čtyřech směnách vedli 2-0. Pak ale přišly velké chvíle Jakuba Malíka, který nastartoval svůj tým k obratu třemi staženými doběhy, aby vše završil tříbodový homerun Matyáše Kozla. Tempo i doma dokázalo zaznamenat tři homeruny, ale ani tentokrát to nestačilo na výraznější bodový příděl. Michal Zelenka, který dvakrát poslal míč za plot, se osamostatnil na prvním místě v týmové statistice homerunů v této sezóně.

„Byly to důležité dvě výhry. Předvedli jsme solidní výkon. V obou zápasech padlo hodně homerunů a bylo to o tom, kdo na konci bude mít více bodů. A my z toho vyšli lépe. Doufám, že to takto bude pokračovat i nadále,“ řekl po dvojzápase s Tempem startér sobotního utkání Jan Tomek, který si připsal již třetí výhru v tomto ročníku Extraligy.

Kotlářka ani Sokol se od dna neodlepili

Série Kotlářky Praha a Sokola Hluboká byla přímým soubojem dvou posledních celků Extraligy. V prvním utkání proto domácí Sokol vytáhl na kopec svého nejlepšího nadhazovače Aleca Lemmona, jenž do tohoto duelu naskakoval jako střídající nadhazovač. Hosté z Prahy vsadili na mladého Jeronýma Hanušku. Domácí startéra Kotlářky v úvodu nešetřili a po dvou směnách vedli již 3-0. Ve čtvrté směně ale solo homerun Adama Matušky probudil útok Pražanů, kteří v další směně třemi doběhy otočili skóre ve svůj prospěch. V šesté směně ale bylo znovu srovnáno, když Sokol využil jednu z chyb obrany Kotlářky, což slibovalo zajímavý závěr. V něm na kopci hráli prim zahraniční nadhazovači. Zatímco domácí William Nahmens žádný doběh nepovolil, tak Kotlářka musela v deváté směně střídat Angela Vilcheze, jenž v dohrávce trefil hned prvního pálkaře. Úspěšnější nebyl ani Wesley Roemer, proti kterému se nejdříve prosadil Matěj Vlach, aby se následně hrdinou utkání stal Michal Cajz, jenž svým odpalem zařídil Sokolu vítězství 5-4.

Hluboká si momentum přenesla i do sobotní odvety, když po třech směnách vedla 2-0 po odpalech Matěje Vlacha a Martina Mužíka. Nadhazovač Petr Vojta domácím nepovolil čtyři směny žádný doběh. Vše se ale změnilo v dohrávce páté směny, kdy Kotlářka po odpalech Keiberta Petita a Wesleyho Roemera otočila skóre na 3-2.

Jenže i v tomto duelu nás čekalo závěrečné drama, protože Sokol dokázal v šesté směně srovnat po sebeobětovacím odpalu Martina Jiránka. To ale bylo ze strany Hluboké vše, protože David Křeček v závěrečných směnách nepovolil žádný další doběh. O vítězi tak rozhodl odpal Roemera v sedmé směně, který určil závěrečný stav 4-3. Oba týmy se tak podělily o výhry a stále tak okupují poslední místo tabulky soutěže.

„Včera jsme prohráli opravdu o kousek. V zápase bylo několik malých chybiček hlavně v obraně, kterými jsme jim dávali možnosti nás porazit. Na pálce se zlepšujeme. Už máme dobré kontakty, pálíme víc, ale v obou dnech tam byly malé chybičky, kterých se musíme v dalších zápasech vyvarovat. I tak jsme ale předvedli dobrý týmový výkon, celé zápasy jsme bojovali a dnes jsme díky tomu urvali vítězství,“ řekl po sobotním utkání David Komorous z Kotlářky.

Draci dvakrát porazili Eagles

Ještě ve středu bojovali Draci Brno i Eagles Praha v evropském Poháru Mistrů, aby o víkendu odehrály vzájemnou sérii v Extralize. Po prvním duelu měli více důvodů ke spokojenosti obhájci titulu, kteří vyhráli 4-0. Eagles doma jen marně hledali recept na dvojici Filip Čapka a Jhenderson Hurtado, která jim žádný doběh nepovolila. Na druhé straně Pražany nepodržela obrana, když oba doběhy, které Draci stáhli proti japonskému nadhazovači Natsukimu Tambovi, přišli po chybách v defenzivě. V osmé směně pak Draci přidali po další chybě 2 doběhy, čímž určili definitivní podobu skóre utkání.

Ve druhém zápase šli sice Draci do vedení 1-0 již v první směně, ale Eagles hned v dalším útoku dokázali stáhnout tři doběhy. Na to ale Brňané našli rychlou odpověď, když v dohrávce druhé směny stáhl dva doběhy Edgar Muňoz. Víc již oba startéři pálkařům nepovolili. Od sedmé směny poslaly oba týmy na kopec střídající hráče. Zatímco domácí Tomáš Hrbek odházel perfektní tři směny, ve kterých nepustil na metu žádného hráče, tak jeho spoluhráči dokázali odskočit hned v dohrávce sedmé směny. To již byl na kopci Eagles Tomáš Zavadil, proti kterému Draci po odpalech Martina Kalábka a Martina Červinky stanovili konečný stav 5-3. Draci tak vyhráli oba zápasy série a stále se drží v popředí tabulky.

„Dnešní zápas byl ze začátku trochu divoký, ale dotáhli jsme to. Jan Vašourek to držel úžasně šest směn na třech bodech a finiše nám zatím jdou, takže je to dobrý,“ řekl po nedělním utkání nadhazovač Tomáš Hrbek.

Hroši přehráli Třebíč

První zápas série mezi Třebíči a Hrochy se musel kvůli dešti přesunout z pátku na neděli. Poprvé se tak oba celky střetly v sobotu v Brně. Tento duel měl jednoho hlavního hrdinu, jímž byl Tomáš Ondra. Brněnský startér totiž odházel všech devět směn, v niž Nuclears povolil pouze jeden hit a žádnou metu zdarma. K tomu přidal 11 strikeoutů. Hostům nepomohl ani velmi dobrý výkon dvojice Lukáš Hlouch a Lukáš Pacal, kteří rozdali 12 strikeoutů, ale povolili po jednom doběhu. Hroši tak po odpalech Lukáše Trunkáta a Tomáše Říčného vyhráli 2-0.

Také ve druhém utkání dominovali nadhazovači obou celků. Na straně Třebíče Kanaďan Ryan Johnson, jenž zvládl šest směn, v nichž povolil pouze 2 doběhy. Ještě lépe si vedl Toru Murata, který hodil sedm směn a umožnil jenom jeden doběh. K tomu japonský nadhazovač přidal 10 strikeoutů. Navrátilec v sestavě Hrochů Jan Pospíšil přidal k sobotnímu hitu v neděli další dva a také metu zdarma. Prvním zařídil vyrovnání a po metě zdarma doběhl pro třetí bod Hrochů v zápase. Ty nakonec zvítězili 3-1, protože John Hussey, jenž vystřídal Muratu na kopci, v závěru žádné drama nepovolil.

Hroši se po dvou výhrách vyrovnali drakům na prvním místě tabulky. Se ztrátou jedné výhry je na třetím místě Třebíč a o čtvrté místo se dělí Arrows s Eagles. V nadcházejícím týdnu se navíc fanoušci můžou opět těšit na dvanáct zápasů, když se každá série bude hrát na tři utkání.

Starší články