1. Home >
  2. Draci i Hroši neprohráli a dotáhli se na první Třebíč

Draci i Hroši neprohráli a dotáhli se na první Třebíč

Ján Jabrocký, 07.05. 2024 Extraliga

Na ostravské baseballisty souboj s aktuálním lídrem extraligové tabulky třebíčskými Nuclears. Navzdory vyrovnaným soubojům z nich ale Arrows vydolovali pouze jednu výhru.

Do prvního duelu přitom ostravští vstoupili výborně a před dohrávkou třetí směny již vedli 7-0. Jenže v dohrávce přišel kolaps a Třebíč během jediné směny vyrovnala, což byla konečná pro Ondřeje Satoriu na kopci Ostravy. Také Arrows ale hned v další směně ukončili působení nadhazovače Ryana Johnsona a po krádeži domácí mety v podání Jakuba Mánka opět vedli. Následně si však vzal míč Cameron Liss a ve zbylém průběhu již dominoval nad ostravskými pálkaři. To se o střídajících nadhazovačích Ostravy říct nedalo a Arrows tak soupeři podlehli 8-14.

Zbylé dva zápasy se tak hrály v sobotu a ty již takové velké zvraty nepřinesly. V obou případech ale šlo o velmi vyrovnané souboje. První z nich nabídl velmi zajímavý závěr. Nejdříve totiž v osmé směně domácí šli do vedení 3-2 po homerunu Dana Kawanishiho, aby Arrows vzápětí srovnali na 3-3. Jenže dohrávka deváté směny přinesla chybu při příhozu na třetí metu, což Třebíči přineslo další vítězství.

Ve třetím duelu tak měli ostravští baseballisté poslední šanci urvat alespoň jednu výhru v sérii. Jenže Nuclears dokázali stáhnout bod hned v první směně a ujali se vedení. Pak ale Boris Bokaj a Alexandr Šín rozjeli koncert na kopci a až do konce duelu další body nepovolili. O vítězi tak rozhodla čtvrtá směna. V ní nejdříve svým prvním homerunem v ostravském dresu srovnal Brandon Smith, aby o chvíli později druhý doběh stáhl Jakub Mánek. Přitom Lukáš Hlouch z Nuclears házel velmi dobře a pálkařům Ostravy toho moc nepovoloval. Sám 10 z nich vyřadil strikeoutem. Ale ani to Třebíči nepomohlo a Arrows zvítězili nejtěsnějším rozdílem 2-1. Celou sérii pak stejným poměrem ovládli Třebíč Nuclears.

„Vzhledem k průběhu jsme rádi i za jednu výhru, i když jsme doufali, že urveme alespoň dva zápasy ze tří. V prvním jsme bohužel neudrželi slibný náskok. Páteční prohra hodně mrzela. V sobotu to byl kvalitní nadhoz z obou stran. Nicméně jedna výhra se počítá. V dosavadním průběhu sezóny nám nevychází dát dohromady všechny činnosti. Buď nám vyjde nadhoz a nevyjde ofenzíva. Naopak když se dostaneme do tlaku a skórujeme, tak to nedokážeme udržet na kopci. Věřím, že ten potenciál tam je a v momentě, kdy to zapadne, tak přijdou i výsledky,“ hodnotil sérii hrající manažer Ostravy Boris Bokaj.

Pražské derby pro Eagles

V Praze se znovu odehrálo městské derby, tentokrát mezi Eagles a Tempem. V pátečním duelu se hrálo na Krči a tam oba celky dlouho držely vyrovnaný stav. Ještě před dohrávkou osmé směny na tabuli svítilo skóre 4-4. Pak ale domácí zabrali a pěti doběhy si vytvořili rozhodující náskok, aby zvítězili 9-4.

Druhý zápas již Eagles vyhráli mnohem výrazněji 13-3. Hráči týmu z Krče ale utkání ve svůj prospěch zlomili až ve druhé polovině. V zelenobílém dresu zazářili zejména zahraniční pálkaři. Willie De La Barcena odpálil dva homeruny a Koya Uemura měl na svém kontě jako jediný hráč 4 úspěšné odpaly. Další výhru do statistik si připsal Tomáš Duffek, jenž v šesti směnách umožnil pouze dva doběhy. Fanouškům Tempa udělal radost alespoň Marek Minařík, který zaznamenal svůj první homerun v sezóně a po odchodu Marka Chlupa do USA nyní na něm bude ležet větší míra zodpovědnosti.

Až ve třetím duelu se z výhry radovali baseballisté Tempa. I tento zápas začali lépe Eagles, kteří vedli po odpalu Barceny 1-0 již v první směně. Pak ale Elvys Castro zařídil vyrovnání ve třetí směně, aby o směnu později grand slam homerunem poslal Tempo do vedení 5-1. Od této chvíle již domácí kontrolovali průběh utkání a nakonec zvítězili 10-3.

„Vyhráli jsme sérii 2-1. Dnes nám to nevyšlo na kopci. Když jsme měli příležitosti, tak jsme nestahovali body. Včera jsme ale ukázali naši sílu, takže se nebojím dalších zápasů, že bychom série nevyhrávali. Musíme si dávat pozor na mety zdarma,“ hodnotil sérii trenér Eagles Michal Müller po nedělním utkání.

Hroši třikrát porazili Hlubokou

Ve dvou zápasech to měli baseballisté Hluboké proti Hrochům dobře rozehrané, ale pokaždé Brňané duel otočili ve svůj prospěch. Fanoušci týmu z Moravy navíc mohli kvitovat, že se do sestavy Hrochů vrátil reprezentant Matěj Menšík. Ten se hned v prvním utkání postaral o to, že Sokol ve třetí směně přišel o vedení 2-0, když svým odpalem změnil skóre na 3-2. Na to ještě domácí našli odpověď, když jejich nejproduktivnější pálkař Michal Cajz stáhl vyrovnávající doběh. Když v sedmé směně Sokol stáhl z kopce Austina Hassaniho, tak se začali hosté znovu prosazovat a v dalších směnách přidali 4 doběhy. Protože John Hussey domácím povolil pouze jeden, rezultovala z toho výhra Hrochů 7-4.

Druhý duel hraný v Brně patřil více nadhazovačům. Zejména Tomáš Ondra dokázal v šesti směnách udržet nulu v kolonce doběhů a výrazně se podepsal pod výhru Hrochů 5-0. Hostům sice dobře zaházel Vojtěch Vlach, který ve čtyřech směnách povolil pouze 2 body, ale neproduktivní pálka je stála tento zápas.

O první výhru v sérii tak mohla Hluboká zabojovat v neděli opět v Brně. A začala velmi dobře, když hned v úvodu vedla 4-0. To postupně Jihočeši navyšovali až před dohrávkou šesté směny na tabuli svítilo skóre 3-8. Jenže pak šel na kopec místo startujícího Williama Nahmense mladý Viktor Sedláček, a to byla živá voda pro brněnské pálky. Domácí začali postupně plnit mety a stahovat body, aby pak Tomáš Říčný grand slam homerunem otočil stav na 9-8. Pro Říčného to byl již druhý homerun v zápase, a nakonec si připsal 5 stažených doběhů. Hluboká se ale z této rány oklepala a v sedmé směně po odpaly Martina Jiránka opět srovnala skóre. Poslední slovo ale měli domácí. Tyler Smith v dohrávce osmé směny třímetovým odpalem stáhl pro bod Dana Ondrouška a stanovil konečný stav na 10-9 pro Hrochy.

Kotlářka proti Drakům neuspěla

Kotlářku po návratu do Extraligy čekala ve 4. kole velká zatěžkávací zkouška v podobě obhájců titulu. Na první duel s Draky si kvůli nepřízni počasí museli počkat až do soboty a hned poznali, že Brňané jim to jednoduché neudělají. Zatím překvapivý lídr statistik homerunů Arnošt Dubový je totiž v první směně přivítal odpalem až za plot a od této chvíle již favorit vedení nepustil. Nakonec z toho byla výhra Draků 11-2.

Druhý zápas byl z pohledu obhájců ještě jednoznačnější. Jhenderson Hurtado opět ukázal své vysoké kvality, když v pěti směnách nepovolil žádný doběh. Dračí pálka naopak s přispěním homerunů od Dubového a Martina Červinky dokázala Pražanům nadělil 13 doběhů. Utkání tak skončilo již po sedmi směnách za stavu 13-0.

„My jsme dnes nevěděli, do čeho jdeme. Za Kotlářku házel Vilchez, na kterého jsme nikdy nestáli. My jsme na něho hned skočili, pálili jsme a dá se říct, že jsme měli celý zápas pod kontrolou. Nakonec se nám to povedlo ukončit po sedmé směně, takže spokojenost,“ hodnotil sobotní zápas Martin Červinka.

Paradoxně až třetí souboj byl nejvyrovnanější. Nabídl totiž fantastickou bitvu nadhazovačů a sedm směn nikdo nedokázal stáhnout ani bod. Wesley Roemer z Kotlářky pálkařům Draků povolil pouze jeden hit v pěti směnách. Jose Medina na druhé straně pouze o jeden víc. Kotlářka ale měla párkrát díky chybám v obraně Draků běžce až na třetí metě, ale ani jednou jej nedokázala stáhnout pro bod. A tak je Draci ztrestali v dohrávce osmé směny, když využili jediné zaváhání obrany Kotlářky, aby nový muž v jejich sestavě Edgar Munoz doběhl pro vítězný bod. Jan Vašourek si totiž poslední směny pohlídal a udržel nulu pro svůj tým. Draci díky tomu zvítězili 1-0.

„Nadhazovači zaházeli výborně. Wesley Roemer házel skvěle pět směn a Max Lukeš dohazoval taky úžasně. Na mety jsme se dostávali. Tlačili jsme na ně od začátku. Bohužel nám chyběly maličkosti, jeden-dva odpaly. Nevzdávali jsme to a myslím si, že můžeme být na sebe hrdí. Jestli budeme takto pokračovat, tak to jednou klapne,“ řekl k pondělnímu utkání Jaroslav Moravec z Kotlářky.

Po čtvrtém kole se nám tak čelo extraligové tabulky nesmírně vyrovnalo, když se o první místo dělí Draci, Hroši a Nuclears. Na opačném konci tabulky již začínají nabírat nepříjemnou ztrátu Hluboká a Kotlářka.

 

 

 

Starší články