1. Home >
  2. Draci Brno získali 24. extraligový titul

Draci Brno získali 24. extraligový titul

Ján Jabrocký, 27.08. 2023 Extraliga

Českou baseballovou Extraligu opět ovládli Draci Brno. Nejúspěšnější klub české baseballové historie slaví již dvacátý čtvrtý titul, když ve finále přehráli Tempo Praha 3-2 na zápasy.

Drakům po úvodním víkendu finálové série chyběla jediná výhra k tomu, aby obhájili titul. Ve čtvrtém duelu v Praze k němu nebyli vůbec daleko, když jim dvakrát chyběl jeden out, aby mohli slavit. Jenže Tempo pokaždé dokázalo utéct hrobníkovi z lopaty, aby nakonec ve třetí nastavené směně zařídil pokračování série Martin Červenka po výhře 9-8.

O letošním vítězi tak musel rozhodnout pátý duel, který se hrál na hřišti Draků o den později. A bylo to Tempo, které se dostalo do vedení ve druhé směně, když pro bod po divokém nadhozu Juana Jaimeho doběhl Filip Smola. V té době asi jen málokdo tušil, že dominikánský nadhazovač již více doběhů Pražanům nepovolí. V dohrávce navíc vyrovnání zařídil mladý Šimon Klacl.

Ve čtvrté směně již Draci dokázali skóre otočit ve svůj prospěch, když přidali další tři doběhy. Jenže Brňané museli mít v paměti předešlý duel z Prahy, kdy jim ani tříbodové vedení na výhru nestačilo. V deváté směně hosté měli se dvěma outy na metách dva běžce a případný vyrovnávající bod na pálce. Juan Jaime ale dokázal situaci zvládnout, když zápas ukončil svým jedenáctým strikeoutem v sérii. Domácí tak po výhře 4-1 mohli propuknout v mistrovské oslavy.

„Byla to vynikající série. Jedna malá chyba nás stála zápas včera, kdy jsme mohli vyhrát. Tempo krásně dotáhlo. Dnes jsme to štěstí měli my. Myslím, že to byla jedna z nejlepších finálových sérií a moc si toho titulu vážím. Celou sérii jsme hráli dobře v obraně. Nadhazovači házeli výborně a pořád jsme bojovali. Tým si věřil a v těžkých chvílích jsme dokázali udělat body. To byl základ úspěchu,“ řekl po vítězném utkání manažer brněnského celku Hynek Čapka.

„Samozřejmě jsme chtěli vyhrát. Chtěli jsme to hodně a ta prohra bolí. Na celý tým jsem ale neuvěřitelně hrdý. Z týmu, který měl loni první zkušenosti v playoff, se stál tým, který hrál proti nejzkušenějšímu mužstvu v republice velmi vyrovnaný pátý zápas. Nevyužili jsme pár ofenzivních příležitostí a z toho když se neskóruje, tak na konci zápasu při sčítání bodů jich je málo. Jsou to ale obrovské zkušenosti pro všechny ty hráče, kteří toho byli součásti. Jsem rád, že se nám v sérii povedlo zapojit širší káder. Jsem pyšný, že se nám to povedlo s našimi českými hráči, což je filozofie, kterou budu podporovat a tímto směrem se budeme vydávat i do dalších sezon,“ hodnotil finálovou sérii manažer Tempa Lubomír Čuhel.

Draci tak svou dvacátou devátou finálovou účast přetavili v zisk 24. titulu a upevnili si pozici nejúspěšnějšího klubu české Extraligy. Tempo Praha zažilo svou nejlepší sezonu od svého návratu do nejvyšší soutěže a celkově slaví již třetí stříbro v české Extralize.

Fotogalerie Czech Series

 

Starší články