1. Home >
  2. O víkendu poznáme letošního extraligového mistra

O víkendu poznáme letošního extraligového mistra

Ján Jabrocký, 24.08. 2023 Extraliga

Po třech zápasech letošní finálové série české baseballové Extraligy jsou blíže titulu brněnští Draci. Již tento víkend tak poznáme, jestli sérii dovedou do vítězného konce, nebo se Tempu Praha povede vyhrát dva zápasy v řadě a oslaví první titul v české nejvyšší soutěži.

Zatím v této sérii stoprocentně platí rčení „Můj dům, můj hrad.“ Oba celky totiž dokázaly zvítězit v utkání, které hostily. Navíc všechny tři zápasy byly nesmírně vyrovnané a skončily minimálním bodovým rozdílem.

„Draci sice vedou o jednu výhru, ale všechny zápasy byly vyrovnané. Dokonce si dovolím říct, že některé ty body byly trošku věnované. Zejména na začátku třetího utkání. Když se ale podíváme na celkové body z série, tak je to úplně srovnané. Máme velkou šanci s nimi hrát znovu vyrovnaný baseball a dvakrát za sebou vyhrát,“ neztrácí naději manažer Tempa Lubomír Čuhel.

Ten se ale musel ve třetím duelu vypořádat se ztrátou reprezentačního polaře Filipa Smoly a stále není jisté, jestli opora Tempa o víkendu do utkání zasáhne. „Filip je z hlediska zdraví v pořádku. Nicméně jestli bude schopen nastoupit do zápasu, to potvrdit bohužel nemůžu,“ dodává lodivod Tempa.

Obhájci titulu ale jdou do toho s tím, že chtějí urvat již první zápas a získat titul na hřišti soupeře. „Měli bychom být v plné síle a v sobotu to jdeme zkusit vyhrát,“ neskrývá ambice manžer Draků Hynek Čapka. „Ještě přemýšlím nad mladými hráči, jak hráli a podobně. Ale základ by měl být stejný. V lineupu uděláme maximálně jednu-dvě změny,“ poodhalil něco ze své kuchyně brněnský trenér.

Draci se v sérii mohli opřít o výkony svých zahraničních nadhazovačů, když vyhrály oba duely, v nichž na kopci začínali Jhenderson Hurtado a Juan Jaime. Tempo Praha s největší pravděpodobností ve čtvrtém utkání vsadí na reprezentanta Marka Minaříka, jenž má letos ze všech nadhazovačů týmu nejlepší čísla.

Série mezi Draky a Tempem tak pokračuje čtvrtým zápasem v sobotu od 13:00 na hřišti Tempa. Případný pátý zápas se odehraje v neděli v Brně. Zároveň s touto sérií se v sobotu rozhodne o zisku bronzových medailí. Hroši Brno na svém hřišti přivítají v rozhodujícím třetím utkání Eagles Praha.

Starší články