1. Home >
  2. Draci jsou blíže k zisku letošního mistrovského titulu

Draci jsou blíže k zisku letošního mistrovského titulu

Ján Jabrocký, 20.08. 2023 Extraliga

Letošní finálová série má za sebou první tři zápasy, po kterých mají blíže k titulu obhájci titulu z Brna. Tempo Praha ale ukázalo své kvality a všechny tři duely přinesly velmi vyrovnané duely.

Že to bude souboj o každý míč a každý nadhoz ukázal hned první duel v pátek. V něm předvedli heroický výkon oba startující nadhazovači. Jak Jhenderson Hurtado, tak i Marek Minařík strávili na kopci osm směn a dali svému týmu naději na výhru. Spokojenější byl nakonec domácí nadhazovač, protože Draci zvítězili 3-2. Rozhodující třetí bod pro domácí zařídil homerunem Martin Kalábek. „Byl to zápas nadhazovačů. My jsme na ně zatlačili v důležitých směnách a udělali jsme body. Skvěle házející Hurtado se skvěle bránící obranou nepovolili Tempo víc než dva body,“ pochvaloval si výkon vnější polař Draků Arnošt Dubový.

I ve druhém utkání vstoupili Draci lépe a po čtyřech směnách vedli nad Tempem 4-1. V dohrávce páté směny ale domácí zabrali. Nejdříve Ondřej Blažka stáhl druhý bod Tempa, aby pak Marek Minařík tříbodovým homerunem poslal Pražany do vedení. O dvě směny později pak stáhl další dva body Šimon Drápela, který přišel do Tempa právě z týmu Draků. Jhonny Duran, jenž přišel na kopec až v pátí směně, již ve zbytku duelu povolil pouze jeden bod. Ten zařídil svým druhým homerunem v utkání Milan Prokop. Tempo tak po obratu vyhrálo 7-5 a zajistilo si ještě jeden duel na svém hřišti. Jestli v něm budou moct slavit titul, to měl určit nedělní duel v Brně.

Ve třetím duelu nezachytilo Tempo nástup domácích. Ti dokázali hned v první směně stáhnout tři body. Tím dali svému startérovi Juanu Jaimemu klid na práci a dominikánský nadhazovač toho plně využil. Prvních pět směn dokonce Tempu nepovolil ani jeden doběh. V šesté směně ale Tempo konečně našlo recept na skvěle házejícího Dominikánce, aby dvěma doběhy zdramatizovali závěr duelu. Adonai Guttierrez totiž v šesti směnách kromě těch tří doběhů domácím další nepovolil. V osmé směně ale domácí obsadili všechny mety s jedním outem a Jakub Winkler následně přidal čtvrtý doběh. Stejný hráč pak byl jednou z ústředních postav v deváté směně, kdy dvěma skvělými zákroky pomohl Jacksonu Solartemu, aby dovedl duel k výhře. Tempo sice dokázalo přidat ještě jeden doběh po odpalu Marka Minaříka, čímž ale pouze upravilo skóre na konečných 4-3 pro Draky. Pražský tým navíc závěr duelu dohrával oslaben o reprezentanta Filipa Smolu, který po nešťastné kolizi s rozhodčím nebyl schopen opustit hřiště po vlastních nohách a v Praze nyní doufají, aby se dal brzy dohromady.

„Dnes to byl vyrovnaný zápas,“ říkal po neděli manažer Tempa Lubomír Čuhel. „Bohužel vstup do zápasu z naší strany nebyl dobrý. Byly tam nějaké mety zdarma a divoké nadhozy, kdy se Draci moc nenadřeli, aby skórovali tři body. Kdyby se hrálo od druhé směny, tak jsme ten zápas pravděpodobně mohli vyhrát. Oceňuju bojovnost hráčů, kteří hráli naplno. Celý zápas tlačili. Zejména druhá polovina lineupu odvedla dobrou práci, když to klukům nahoře nešlo. Musí se sejít vše dohromady a pak budeme schopni tyto zápasy vyhrávat.“

„Všechny tři zápasy byly vyrovnané a mohl vyhrát kdokoliv. Určitě to bude boj až do posledního outu,“ přidal své hodnocení víkendu manažer Draků Hynek Čapka. „Vedeme 2-1 a jsme spokojeni. Dobře nám zahrála obrana. Vynikající výkon v poli i na pálce podal Milan Prokop. V sobotu to rozhodl jeden homerun a pak jsme dostali hit za dva body. To nás stálo zápas. Když ale můžeme až do posledního outu vyrovnat, tak je to stále vyrovnaný zápas.“

Draci aktuálně mají blíže k zisku mistrovského titulu. Ten můžou slavit již v sobotu na hřišti Tempa. Pokud by ale vyhráli hráči z hlavního města, tak se bude v Brně hrát rozhodující pátý zápas.

Fotogalerie zde

Starší články