>

Hodnocení sezóny 2020 - Tempo Praha

Evženie Votinská, 03.11. 2020 Extraliga

Tempo Praha v rolce 2020 opět postoupilo do TOP6, ale opět se mu nepodařilo zasáhnout do bojů o medailové pozice. Tým z Libuše tak obsadil, stejně jako v roce 2019, konečnou 6. příčku. V TOP6 získal pouze 4 výhry, což na lepší umístění nemohlo stačit. Pražský celek v průběhu sezóny trochu doplatil na zranění svého reprezentačního nadhazovače Marka Minaříka, který ale naštěstí mohl vypomoci alespoň na pálce. V závěru soutěže se pak musel naopak obejít bez Martina Zelenky, který odcestoval do USA. 

Sezónu hodnotil manažer týmu Lubomír Čuhel

Jak jste spokojeni s průběhem sezóny a konečným umístěním vašeho týmu?Zejména v úvodu základní části jsme se trápili v útoku a tak jsme se dostali do pozice, kdy záleželo na každém zápase. Hráči se toho zhostili výborně a jejich výkonnost rostla. Podařilo se nám do sestavy zapojit i mladé hráče, kteří v minulosti neměli žádnou zkušenost s mužskou soutěží. To že jsme se neprobojovali do semifinále samozřejmě vnímáme jako neúspěch, ale celkový týmový herní projev byl letos lepší nežli kdykoli před tím.

V čem byly vaše největší přednosti / nedostatky?
Sezóna vyšla až na pár výkyvů výborně nadhazovačům, kteří zvládli jakoukoli porci zápasů jim rozpis připravil. Slabší to bylo v útoku, zejména s běžci ve skórovací pozici.

Jak se vám líbila soutěž v podstatě bez cizinců, přinesla něco pozitivního pro český baseball?
Soutěž bez cizinců určitě dala větší herní prostor našim odchovancům, ale na druhou stranu zcela vyždímala síly zkušenějších hráčů, kteří museli hrát každý zápas. Především na tomto nedostatku sil právě ztroskotal náš postup do semifinále.

Který tým či hráč vás nejvíce překvapil?
Ze soupeřů mě nejvíce překvapil výborným výkonem na kopci Filip Čapka, když proti nám startoval zápas v TOP6. Z našich hráčů mě pak velice potěšil výkon Adama Vrubela, který zastoupil zraněného Marka Minaříka a připsal si winner proti Arrows.

Co bylo pro vás letos nejtěžší?
Nejtěžší, ale zároveň nejlepší byly vyrovnané série v TOP6. Byli jsme vyrovnaným soupeřem i účastníkům Czech Series, což svědčí o velké vyrovnanosti nadstavbové části soutěže.

Co říkáte sestupu Techniky Brno, která byla zápas od postupu do TOP6?
Mrzí mě sestup tradičního extraligového oddílu, ale ani mě to nepřekvapuje. Doufám, že sestup Techniky bude pro všechny odstrašujícím příkladem toho, jak to může dopadnout oddíl bez silného mládežnického systému. 

Kdy plánujete začít s přípravou na rok 2021, na čem byste chtěli hlavně pracovat?Týmovou přípravu začneme tradičně v první polovině listopadu. Pracovat chceme zejména na pálce, ale uvidíme zdali nám to rozsah přijatých mimořádných opatření umožní. 

Nejlepší hráči Tempa Praha v roce 2020
základní část
pálkař (podle BA) - Marek Minařík (.433)
nadhazovač (podle ERA) - David Nevěřil (1.11)
TOP6
pálkař (podle BA) - Marek Minařík (.349)
nadhazovač (podle ERA) - Jake Rabinowitz (1.98)

Starší články