>

Arrows slaví tři výhry, těsno kolem 6. místa

Evženie Votinská, 29.06. 2020 Extraliga

Šestý baseballový extraligový víkend se podařilo nakonec odehrát celý. Třikrát se podařilo zvítězit Arrows, po dvou výhrách berou Eagles a Draci.

Série mezi Olympií Blansko a SaBaTem Praha skončila nerozhodně 1:1. První utkání rozhodla až nastavená 10.směna, ve které padlo téměř neuvěřitelných 13 bodů a radovat se po výhře 13:10 mohl nováček soutěže. Začátek zápasu na takovou přestřelku nevypadal, dařilo startujícím nadhazovačům Kostkovi a Lukačkovi, ale po prostřídání přišly problémy na obou stranách. Celkem se představilo 7 nadhazovačů. Nejlepšími pálkaři byli Michal Müller a Tomáš Chadim, oba měli po 3 hitech. Sobotní zápas začali lépe hosté, pro které nebyl Jiří Vavruša překvapivě velkou překážkou, a dokázali během tří směn získat 7 bodů. Domácí snížili na 6:7, ale na celkový obrat už neměli. Pěti body v 8.směně si Olympie vytvořila dostatečný náskok, který dokázala udržet až do konce a mohla se radovat z výhry 12:9. Pálkařská forma neopustila Müllera ani v sobotu, a opět z toho byly 3 dobré odpaly. „Jakmile nám uteče začátek zápasu, těžko se mobilizují síly pro obrat,“ posteskl si trenér SaBaTu Štěpán Hasal a pokračoval: „Byly to velmi podobné zápasy, v nichž jsme v jednom byli šťastnější my, ve druhém Olympia.“

Nuclears Třebíč odehráli s Arrows Ostrava nakonec double, protože páteční duel musel být kvůli dešti odložen. Kdo čekal, že Arrows bude mít jednoduchou práci, ten se mýlil. V prvním utkání se sice pálkaři Třebíče proti Ondřeji Satoriovi prosazovali těžko, ale i jejich startér David Mergans odvedl dobrou práci a dovolil ostravským hráčům skórovat pouze jednou. Po vystřídání už se obhájci titulu prosadili více i díky Jakubu Vojákovi, který zaznamenal 3 hity, a nakonec vyhráli 4:1. Satoria odházel complete game, při kterém zaznamenal 9 strike outů. Druhé utkání bylo ještě vyrovnanější a opět kralovali spíše nadhazovači. První body přišly až ve 3. směně, po které se Nuclears dostali do vedení 2:1. Na další body se čekalo až do 8. hry. Startujícího Prušu vystřídal Mazura, obraně se podařilo zahrát dva rychlé auty, ale po sérii met zdarma, získali Arrows vedení na svou stranu. Pálkaři Nuclears se pak už proti Bokajovi ani střídajícímu Matěji Satoriovi neprosadili. Boris Bokaj odházel 8 směn a přidal 8 SO, tři hity ze sedmi ostravských odpálil Jakub Grepl. „Oba zápasy byly do posledních směn vypjaté a rozhodovaly maličkosti. I přes trápení se v útoku jsme ale v obou zápasech zachovali klidnou hlavu a oba vyrovnané zápasy se nám podařilo dotáhnout do vítězného konce,“ hodnotil sérii s Nuclears ostravský Daniel Černý. Naopak zklamaný byl Marek Krejčiřík: „Vyrovnané zápasy, na konci nám to bohužel u obou uteklo, nedohráli jsme to do konce, a to nás stálo vítězství.“ Nuclears jsou devátí, Arrows se posunuli na první místo.

Tempo Praha chtělo po výhrách nad Hrochy přiživit své naděje na TOP6, stáli proti nim však zkušení Draci Brno. V sobotní střetnutí v Brně startovali Filip Čapka a David Nevěřil, který dokázal udržet v předchozích 20 směnách čisté konto. Draci ho ale dokázali překonat třemi body ve 3. směně a zejména díky lepší pálce vyhráli 4:0. Po třech hitech zaznamenali Dubový, Čech a Polanský. „Udělali jsme to, co jsme chtěli. Odpálil jsme spoustu hitů, které byly podpořeny dobrým výkonem v obraně,“ pochvaloval si průběhu utkání Filip Čapka, který to nakonec na kopci dotáhl až do 8. směny a rozdal 8 SO. Druhé utkání hrané v neděli v Praze se vůbec nepovedl startujícímu nadhazovači domácích Jaku Rabinowitzovi, které musel být po dvou směnách za stavu 0:8 vystřídán. Naopak Ondřej Furko pálkaře Tempa k ničemu velkému nepustil. Zápas nakonec skončil rozdílovým výsledkem 11:1 po 7 směnách. „Podařilo se nám na soupeře vlítnout hned od první směny, kdy jsme dali 4 body, což se nám moc nestává. Poté už jsme zápas kontrolovali, Ondra Furko házel výborně. Z naší strany to byl dobře odehraný zápas,“ řekl po zápase spokojený Přemek Chroust, jenž byl nejlepším pálkařem zápasů se 3 hity ze 3 startů. Draci jsou v prozatímní tabulce na 3. místě, Tempo pak sedmé.

Série mezi Kotlářkou Praha a Hrochy Brno začala v sobotu v Praze. Začátek utkání sliboval vyrovnaný duel a také dlouhý zápas. První dvě směny se hrály hodinu a padlo v nich celkem 8 bodů. V průběhu utkání, ale domácí hráči převzali iniciativu nakonec i díky 16 hitům vyhráli jasně 10:4. První letošní homerun odpálil Martin Mužík. Po zranění se po třech týdnech objevil v utkání také nadhazovač Jan Novák, strávil na kopci 2 směny a sám zahrál 5 autů: „Házelo se mi fajn, je to dobrý pocit být zpátky ve hře, naštěstí to vyšlo a padalo to.“ Odveta v Brně ale Hrochům vyšla a po výhře 6:1 přerušili kotlářskou šňůru 7 vítězství v řadě. V jejich dresu se letos na prkně poprvé představil zkušený John Hussey a připsal si první winner. Kotlářka naopak nasadila jako startéra Jakuba Matušku, který se na nadhozu představil naposledy v roce 2015 a nakonec vydržel v utkání až do 5.směny, ve které získali domácí první body. Jejich pálkařům se pak dařilo i v 6.inningu, kdy proti nim házel Jan Komorous. Hosté nakonec prostřídali celkem 4 nadhazovače, v 8. směně utkání doházel Daniel Vavruša. Kotlářka je na druhé příčce, Hroši, jsou pátí.

Na hraně postupového místa se pohybuje Technika Brno, kterou čekala série s Eagles Praha. V sobotu na Kraví hoře byl k vidění útočný baseball – 27 hitů, z toho 2 homeruny. Eagles přijeli do Brna s mladou nadhazovačskou baterií, naopak za Techniku startoval zkušený Michal Kočí. Domácí se drželi do 8. směny, před kterou byl stav utkání 7:6, pak se ale trefil při dvou obsazených metách za plot Marek Chlup a hosté si už v koncovce vedení 10:6 pohlídali. Nedělní utkání v Praze pak bylo jasnou záležitostí domácích. Ti odpálili celkem 20 hitů a nakonec vyhráli rozdílovým výsledkem 14:4 po 8 směnách. Pálkařem dne byl Jonáš Výbora s 5 hity ze 6 startů, za víkend to pak bylo 8 hitů z 11 startů: "Statistika zní dobře, občas to sedne, ale pak jsou dny, kdy netrefíte ani merunu," okomentoval svůj výkon Výbor a pokračoval: "Po dvou porážkách s Draky a Kotlářkou jsme se zvedli, a odehráli dva útočné zápasy. Nadhazovači super, obrana dobře fungovala a bylo i hodně hitů, takže super." Eagles jsou čtvrtí, Technika na 6. místě.

První z dříve neodehraných duelů se uskutečnil v neděli v Praze, kde nováček ze SaBaTu přivítal úřadujícího mistra Arrows. Domácí začali výborně, vedli 2:0, ale zkušení hosté následně celý zápas pálkařsky opanovali. Dvoubodový homerun odpálil Jakub Malík, tři hity zapsal Michael Vykoukal. „Dva body soupeře v první směně nás nastartovaly. Ve druhé jsme stav dorovnali a v další se ujali vedení, které jsme až do konce zápasu kontrolovali,“ komentoval průběh zápasu Daniel Černý. Na straně domácích byl trenér nespojen hlavně s počtem doběhů: „Věděli jsme, jak výtečným pálkařům budeme čelit. Proto mě ani tolik nemrzí patnáct doběhů Arrows, ale mrzí mě pouze dva doběhy na naší straně. To je strašně málo,“ řekl po utkání Štěpán Hasal.

Extraliga pokračuje již v úterý zápas mezi Nuclears a Technikou, zajímavý duel mezi Kotlářkou a Eagles se bude hrát ve středu. Vzhledem k dříve nepříznivému počasí se hraje také ve čtvrtek a klasicky pak od pátku do neděle.

Starší články