>

Hodnocení sezony: 3. místo Eagles Praha

Jan Beneš, 01.03. 2019 Extraliga

Třetí pražský extraligový celek vylepšil svoji pozici z předešlého roku a v roce 2018 získal bronzové medaile. S pozicí Eagles je spokojen i hlavní trenér VLADIMÍR CHLUP, který však v příštím roce chystá útok na finále.

Jaká byla sezona 2018 pohledem Eagles?

Sezonu hodnotím jako docela povedenou. V celkovém pořadí jsme si polepšili o jednu příčku oproti loňskému ročníku a získali jsme bronzové medaile. Předsezonní cíl v účasti ve Wild Card jsme splnili i díky tomu, že jsme přetlačili pražského rivala Kotlářku. Za mě panuje s rokem 2018 spokojenost

Jaký byl nejlepší moment sezony?

Osobně mám strašně rád vyhrocené zápasy, kdy má baseball všechno. Tyto kritéria splňoval poslední zápas nadstavby, kdy jsme museli porazit Draky Brno, abychom nespoléhali na výhru Arrows nad Kotlářkou. A nakonec se nám to povedlo.

A naopak nejhorší moment sezony?

Nejhorší je každá prohra. Nedělám rozdíly mezi prohrou 1:0 nebo 20:0, je to pořád čárka v kolonce L. Každá prohra bolí a nejvíce samozřejmě bolela poslední porážka s Ostravou na domácí půdě ve Wild Card Series, kdy naše naděje na úspěch zhasly v podstatě po dvou směnách. 

V kádru si opět přivítal tři zahraniční hráče, jak hodnotíš jejich výkony?

Oproti loňskému roku, kdy jsme měli „bilanci“ 2/3, kdy se nám dva importi povedli a jeden moc ne. Tak letos jsme byli velice spokojeni. Taylor Thurber odvedl skvělou práci a patřil k nejlepším nadhazovačům extraligy. Z Davida Sandovala  jsou nadšeni všichni nadhazovači, díky jeho citu pro hru a dobrému dávání signálů. Joe Wittig oproti loňsku drobné zklamání, ale je to bojovník. Byl připraven do každého zápasu. Na nadhozu jsem od něj čekal trošku více.

Koho bys zvolil jako hráče sezony Eagles?

Hráčem sezony dle mého názoru byl Petr Zýma. „Zýmen“ byl správným lídrem jak na hřišti tak mimo něj.  

Jak se ti zamlouvala návštěvnost na domácích zápasech a celkově v extralize. Pomáhají propagační akce?

Nebudeme si nic nalhávat. Atmosféru na domácích zápasech si dovedu představit lepší. Osvědčily se páteční domácí zápasy, ve kterých bychom rádi pokračovali. Byl bych moc rád, kdyby se všechny zápasy mohly hrát v týdnu, jelikož návštěvnost o víkendu vysoce klesá.

Tradičně bouřlivou atmosféru měli v Ostravě, tam to je vždycky pěkný baseballový zážitek. Ostatní stadiony lehce pokulhávaly. Myslím, že Eagles patří, co se návštěvnosti týče do české špičky.

Co nového se chystá v Eagles Parku do sezony 2019?

Chtěli bychom vylepšit letošní umístění, to znamená účast ve finále. Co se týče změn v hráčském kádru, jednali jsme neúspěšně s českými hráči a tak tým posílí nadhazovači Jason Jarvis, AJ Holland a catcher Dominic Piazza.

Změn doznává i hřiště, kde byla vyměněna světla a budou aplikovány nové ochranné prvky.

Starší články