>

Kotlářka Praha dvakrát porazila Draky Brno

juh, 12.08. 2018 Extraliga

Úřadující domácí šampioni Draci Brno poprvé prohráli v nadstavbové části extraligy. O víkendu je dvakrát porazila Kotlářka Praha. Jednadvacetinásobní mistři padli nejprve v pátek 0:5 a v neděli 8:10. I tak brněnští baseballisté vedou se dvěma prohrami tabulku play-off. To Kotlářka Praha je na předposledním pátém místě. Do další fáze extraligy postupují pouze tři týmy, první hraje rovnou finále s názvem Czech Series a druhý a třetí celek si to rozdá o postup do něho v rámci Wild Card série.

Výraznou postavou páteční duelu se stal pražský nadhazovač Jan Novák. V devíti směnách povolil pouze tři odpaly a připsal si čtrnáct strikeoutů. Pražané rozhodli o výhře v páté směně, kdy si připsali pět bodů. „Bylo to o jednom hráči. Novák odházel famózní zápas, k ničemu nás nepustil. Nám utekla jedna směna. Novák nás absolutně eliminoval,“ prohlásil Arnošt Nesňal, generální manažer Draků Brno.

Sobotní duel mezi dvěma předními týmy dopadl v Praze jednoznačně pro hosty – Draci vyhráli 12:2. K výhře dopomohly homeruny Petra Čecha a Pavla Budského. „Po prohře jsme se sebrali a zabrali jsme. Skóre bylo pro nás významné,“ dodal Budský. V nedělním zápase ale dominovala Kotlářka Praha, která vyhrála 10:8. Dařilo se zejména Danielu Vavrušovi, který si připsal odpal za plot. Tři úspěšné odpaly měl Martin Mužík. Poprvé v nadstavbové části také vyhrálo Tempo Titans Praha, když porazilo Arrows Ostrava 4:2.

Eagles Praha - Cardion Hroši Brno 5:0

Zápas odstartoval na kopci za domácí Eages Tomáš Duffek, který za celý zápas nedovolil soupeřům skórovat. Za sebou měl velmi dobře hrající pole, které bylo skoro bezchybné a případné drobné chybičky dokázali velice hbitě odčinit. Na pálce se jim také dařilo lépe, než soupeřům hlavně je třeba pochválit Hejmu (3 singly), Sandovala (3 hity), ale i ostataním se dařilo. Výhru 5:0 si rozhodně zasloužili.

Cardion Hroši Brno - Eagles Praha 6:10

Cardion Hroši Brno - Eagles Praha 5:8

Arrows Ostrava - Tempo Titans Praha 16:1

Páteční zápas play-off mezi Tempem Titans Praha a Arrows Ostrava měl jednoznačný průběh a byl ukončen po páté směně za stavu 16:1 pro domácí. Jako rozhodující se ukázala dohrávka třetí směny, kdy ostravští uštědřili soupeři 10 bodů. Závěrečnou tečku za utkáním udělal Terrell Joyce svým dalším, tentokrát tříbodovým, homerunem v páté směně. Win si připsal Marko Vykoukal. Nejlepším pálkařem utkání byl Michael Vykoukal, který měl ze tří startů tři hity.

Tempo Titans Praha - Arrows Ostrava 4:10

Po vysoké prohře v pátek večer v Ostravě vstoupilo domácí Tempo do sobotní odvety lépe a hned v dohrávce první směny zaznamenalo dva doběhy. Tím se však útočný potenciál hráčů v bílém nadlouho zcela vyčerpal. Na mety se dostávali relativně sporadicky z izolovaných hitů či kvůli několika chybám soupeře v poli. Naproti tomu pomaleji se rozjíždějící Arrows, kteří v lehce nervózním úvodu nelibě nesli některé verdikty rozhodčích, se po dvou nevyužitých útocích na třetí a čtvrtý pokus rozjeli, pomohly jim k tomu zejména dva tříbodové back-to-back homeruny pálkařského suveréna celé letošní sezóny Terrella Joyce. Potom už to také bylo zase slabší, jediný další bod přinesla série met zdarma a zápas tak nakonec trval celých devět směn. V její dohrávce o sobě dal ještě vědět střídající pálkař Martin Šuran, který se přesunul z pozice místního DJe zodpovědného za hudební doprovod v předstávkách do pálkařského boxu, aby parádně trefil dlouhý prudký odpal do plotu, dostal sebe a kolegu do skórovací pozice a umožnil svému jmenovci Martinu Lukačkovi jednoduchým singlem přes střed kosmeticky upravit závěrečné skóre.

Tempo Titans Praha - Arrows Ostrava 4:2

Starší články