>

Draci v play-off neprohráli ani zápas. Porazili také Arrows Ostravu

jiri_uhlir, 29.07. 2018 Extraliga

Úřadující domácí šampioni Draci Brno prochází play-off domácí extraligy suverénním způsobem. Doposud neprohráli ani zápas a na svém kontě mají šest výher. Tu poslední přidali v zápase, který rozhodoval o prvním místu po šesti kolech Nadstavby o titul. Draci nakonec porazili Arrows Ostrava 4:2 a stále se drží na čele. „Jsem spokojený s celým víkendem. Hráli jsme kvalitní baseball, dobře jsme pálili a hráli v obraně. Nadhazovači byli skvělí,“ hodnotil Arnošt Nesňal, generální manažer Draků Brno.

Jednadvacetinásobným domácím šampionům se podařilo zabrzdit pálkaře z Arrows Ostrava Terrella Joyce. Američan předvedl v předchozích zápasech sedm homerunů a ve třech duelech zařídil úctyhodných 19 bodů. Proti Drakům Brno se však talentovaný Američan neprosadil, nepřipsal si ani jeden úspěšný odpal. „Ani v předchozích zápasech se proti nám extrémně neprosazoval. Terrell je velice kvalitní hráč a pálkař, který dokáže rozhodovat zápasy. Proti nám ale čelil proti dobrým nadhozům,“ dodal Nesňal.

Z ostravských baseballistů se nejvíce dařilo Tomáši Juněcovi, který odpálil homerun. Z Draků se prosadil Přemek Chroust, který rovněž zaznamenal odpal za plot a zařídil pro svůj tým tři body. Na druhém místě v průběžném pořadí tabulky jsou Arrows, kteří pětkrát vyhráli a jednou prohráli. „Je to velice dobrý start do dalších zápasů. Zatím jsme spokojeni,“ konstatoval Aleš Navrátil, hrající trenér Arrows Ostrava. Třetí místo zatím drží Eagles Praha, čtvrté Hroši Brno, kteří dnes porazili Tempo Titans Praha 4:3. Stále bez výhry je Kotlářka Praha, loňský třetí nejlepší tým domácí extraligy.

Starší články