>

Chlup a Menšík podepíší smlouvu s North Carolina State University

jiri_uhlir, 12.10. 2017 Extraliga

Skvělá zpráva pro český baseball. Marku Chlupovi a Vojtu Menšíkovi schází kousek od popisu s prestižní North Carolina State University, což je jedna ze tří nejslavnějších univerzit v Severní Karolíně. Její historií prošlo mnoho hráčů MLB. „Jsem nadměrně spokojen,“ hlásil z USA Chlup, který je nyní na soustředění s reprezentačním týmem.

Marek Chlup upozornil americké skauty již dříve, například na prosincovém Homerun Derby na Floridě. Cílem českého hráče je se zabudovat do hlavního týmu a do čtyř let být draftován organizací MLB. „Kvalita univerzity je na velmi vysoké úrovni, je to určitě lepší, než například v Single A. Na zápasy se cestuje letadlem, bydlí se v hotelech, zázemí na univerzitě je opravdu špičkové,“ básnil Chlup, který se na angažmá velice těší.

A co mu dopomohlo k tomuto úspěchu? „Vyšlo mi showcase a pár zápasů, když jsem hrál za akademii Pro 5 vedenou Mikem Griffinem. Skauti si mě začali všímat. Dostal jsem potom pár nabídek a na poslední chvíli jsem se rozhodoval mezi Duke university a NC State, pro kterou jsem se rozhodl díky lepšímu baseballovému týmu a programu,“ popisoval Chlup.

„Je to fantastický úspěch, oba hráče čeká však ještě hodně práce. Dostanou se totiž do přímé konfrontace s talenty z celého světa. Bude důležitá jak fyzická, tak psychická odolnost. Málokterému českému hráči se podaří rozvíjet svůj talent v tak skvělých podmínkách,“ prohlásil Petr Ditrich, předseda České baseballové asociace.

 

 

Starší články