>

Arrows: Den s městskou policií narušil déšť

TZ Arrows, 19.06. 2017 Extraliga

Baseballisté Arrows si v dlouhodobé soutěži extraligy připsali další těžké a cenné vítězství. Na domácím hřišti porazili stále se zlepšující tým Eagles Praha 5:3, i když to dlouho vypadalo, že kvůli vydatnému dešti neproběhne ani předzápasový program s Městskou policií ani utkání samotné. Odveta se hrála na Arrows v sobotu, a to už byli úspěšnější hosté – 3:2.

Odpoledne s Městskou policií Ostrava mělo odstartovat v pět hodin, o půl osmé pak extraligový zápas. Půl hodiny před pátou se však na Ostravu snesl vydatný déšť, který trval hodinu a půl. I přes to, hned jak se objevily sluneční paprsky, všichni členové týmu Arrows začali pracovat na úpravě hřiště, aby bylo regulérní a také strážníci Městské policie trpělivě čekali na konec deště, aby potěšili děti, které se těšily na koně, laserovou střelnici i ukázky služebních vozidel a zbraní. Vše nakonec dopadlo na výbornou.

Baseball se v pátek hrál jen v Ostravě, o to více nás těší, že s vítězným koncem pro domácí, i když se další body do extraligové tabulky nerodily lehce. Příjemný byl ale začátek utkání, do něhož nastoupili domácí v retro dresech VOKD, navíc slavnostního nadhozu se ujali hráči, kteří právě v těchto dresech před třiceti lety sbírali triumfy, členové klubové síně slávy Ota Kaňok a Michal Andraško. Spolu s nimi se k slavnostnímu nadhozu postavil místostarosta městského obvodu Ostrava-Poruba Petr Zábojník, který nad celým dnešním dnem v Arrows parku převzal záštitu.

Na kopci za Arrows začal Ondra Satoria, předvedl další výborný výkon, ale chyby v obraně, kterých letos zatím Arrows nedělá mnoho, znamenaly, že naši hráči museli třetí utkání v řadě otáčet z nepříznivého stavu 0:2. Na štěstí zkušený Jakub Malík, hned v dohrávce třetí směny odpálil tří bodový homerun, podařilo se mu otočit skóre a především probudit spoluhráče. Když pak hned ve čtvrté směně přidal další bodový homerun Devon Ramirez, vypadalo vše, že Arrows míří za dalším klidným vítězstvím.

Pražští Eagles se však nevzdali, v páté směně dokázali také homerunem snížit na 4:3, ale to byly pro pátek poslední body hostů. V šesté směně ještě domácí Arrows dokázali přidat pátý bod, navíc v sedmé směně na kopci dostal příležitost mladý Matěj Satoria, který ustál těžkou situaci, obsazené všechny mety a žádný out, přes to soupeř nebodoval. Utkání pak doházel Marko Vykoukal, který udržel konečné skóre 5:3.

„Byl to pěkný baseball, i když to tak nevypadalo, rozhodla domácí obrana a homerun Kuby Malíka. Každopádně za bojovnost tým chválím a věřím, že v zítřejší odvetě se právě od této bojovnosti odrazíme a zvítězíme,“ zhodnotil utkání manažer soupeře Eagles Praha Vladimír Chlup.

Domácí trenérské duo se také shodlo v hodnocení zápasu, i když i přes vítězství nebylo příliš optimistické. „Hrubé chyby v obraně, nevím jestli nekoncentrovanost nebo nemotivovanost, ale dopustili jsme se dnes mnoho zbytečných chyb,“ začal Aleš Navrátil, kterého hned doplnil Boris Bokaj. „Byl to lehkovážný výkon, můžeme být spokojeni jen s výsledkem, ale to je dnes vše. Do zápasu nás vrátil homerun Kuby a jsem rád, že to kluci dotáhli,“ doplnil Boris Bokaj.

 

 

Starší články